Spanish Movie (2009)

Příjemná parodie na špaňelskou kinematografii a jako bonus scéna s Lesliem.

Příběhy Cheeche a Chonga (1980)

Ganjopádně jedna z nejlepších zhulených komedií. Český dabing ale mnohé ubírá, třeba beatbox zmiňovaného Michaela Winslowa (https://www.youtube.com/watch?v=iTY6HTJoEkM). Zajímavé je, že například zpěv o mexikoameričanech/fazoložroutech dabovaný není. Pokud se mi někdy podaří zhlédnutí celého filmu v originále půjde zřejmě na 5*. "BEANERRRS...WILL KICK YAH IN THE FACE!"

Žhavé výstřely 2 (1993)

Tak jo, přiznávám, zrovna jsem si to pustil, ale gumový medvídky přidat, přidat! Dávám pět hvězdiček a jdu prověřit, co ví prezidentova manželka ;).

Terminator Genisys (2015)

Při popření předchozích dílů průměr. Konec však zanechává tolik možností a otazníků, že musím ještě hvězdičku ubrat.

Ryba jménem Wanda (1988)

V českém znění za 4*. Ale tuším, že v originále by to mohlo být i 5*.

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Pravda je, že mi časem přišlo na manželovi protivná strašná spousta věcí. Kupříkladu tvar jeho hlavy.

Kočár do Vídně (1966)

Banální válečná pod pod epizodka, ale milióni jsou statistika a jednotlivci to je tragédie.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Příjemná rodinná komedie, což je někdy až na škodu. Pokud by se nějak lépe podařilo to skloubit se střelnými zbraněmi, šlo by dát i 4*. Je totiž velice iritující jak např. tři lidi asi z 5 metrů sleduje helikoptéra a střelec aniž by byl ohrožen netrefí ani hovno. Vůbec kdyby si Theo najmul jediného schopného gangstera, film byl o polovinu kratší.

Trosečníci vesmíru (2002)

Gravitace verze 0.5. Stejně nudné, ale dokoukávalo se to trošku snázeji. Dalo by se dát i méně, ale jsou mnohem horší filmy.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

16letá Markéta si hraje s Lukášovo Vaculíkem na piráty zatímco za okny se prohánějí spojenecké bombardéry. Místy možná ukápne i slzička. Ale steče nakonec všechna voda z Labe dolu a dostane se Ulrika Kubovi, pardon Kájovi, za ženu? Film místy i pobaví, například na samém konci uvedenou koláží strašidelný les v Drážďanech, kterou silně pozvedne kouzelná babička.