Stan Helsing (2009)

Film i humor je celkem primitivní, ale smát se u toho lze a to i opakovaně. Takto nízké hodnocení je pro mne celkem překvapení. Škoda, že před koncem dojde scénaristům dech úplně. A tak nebýt velmi slabého konce udělil bych i 4 hvězdy, takhle musím jednu ubrat. A jestli to není poznat, tak komentář jsem napsal hned po zhlédnutí ;).

Díra (2009)

Velmi milé překvapení tahle Díra. Označní horror bych změnil spíše na hororová pohádka, takže kdo má takový žánr v oblibě nebude zklamán. Film a jeho zpracování útočí na základní lidské strachy (temnota, Tajemný val, trauma) a následně nabízí uvolňující katarzi. Po několika minutách sice již je možné předvídat děj a tak se člověk ani nelekne, ale aspoň se může příjemně "bát" a držet dětem palce. Jako rodinný film na nědělní večer 4*.

Den cvoka (2002)

Melancholicko cholerická báseň v krizi středního věku. Obsedantně kompulzivní výpověď o dnešní době. (2) Satirické nahlédnutí do útrob sídliště a paneláku. O mladém životě, který už je v hrobě. (3,4) Černým, žlutým i jinak lidským humorem nabitý smutek, nadávka a snad i výčitka. O lidech kteří v noci spí, ve dne chodí a v obchodě nakupují. Film, který must not M not B but see. (7)