Narcos - Stále stejní lidé (2015) (epizoda)

Síce sa tu veľmo kecá politická drístačka ale inak je to fajn diel, kde prekvapí, že ten ktorý zastavil Escobara na ceste do prezidentského kresla mal pôsobiť u "nás" A záver s tou mačkou je tiež prdel.

Vikingové - Zisk a ztráta (2016) (epizoda)

Oproti minulému dielu zlepšenie. Bitka cool a drsná, Rollo s nimi pekne vydrbal. Floki prišiel o svoju Helgu, ale bola to nič moc postava. Ragnar je totálne v hajzlu z drog, dokonca debatí s mŕtvou hlavou. V Kattegate náš pútnik práši jednu za druhou a vo Wessexe má vypičenec Ecbert šancu vládnuť dvom kráľovstvám, Tak uvidíme čo z toho bude. Ale po minulom diely fakt fajn part.

Vikingové - Jól (2016) (epizoda)

Rollo sa naučil reč frankov a úspešne zasunul. Pravdupovediac z Gisli je teraz nymfa a prisámbohu my pasáže z Paríža prídu ako taká paródia. Scéna s Bjornom a lovcom fajn ale dosť krátka avšak má drsné zakončenie. Po dlhej dobe sa na scéne objavuje vyžratec Eila a zisťuje ako to vyzerá vo Wessexe. A nadšený nie je ale dostane dobrý ster od dcéry. Aslaug dáva ivara Flokimu do starostlivosti, to prekvapilo. Jo a Ragnar začal fetovať to je už fakt crazy. Ako viem, že Vikingovia sa pred bojom posilňovali drogami ale neviem o tom že boli čínske. A príchod nového kráľa zrejme vyvolá kucapacu.

Vražda v Bílém domě (1997)

Film s dobrým potenciálom ale žiaľbohu prevedenie je slabšie. Film by bol skvelý ako akčniak ale ono je to skôr taká vyšetrovačka s občasnou akciou. A to dosť nasere. Ale akcia je fajn, zvraty sú zaujímavé a záver vydarený. Slabšie 4*

Vikingové - Dobrá zrada (2016) (epizoda)

Klasický pomalší rozbeh kde Auslaug kuje pikle (tej kurve som od začiatku neveril), Lagerthin kontrajarl pekne vydrbe s jej odporcami, Rollova svadobná noc je zaujímavá a aj vtipná. Jo a som zvedavý jak dopadne Floki. No a záver, tak to bolo nečakané jak fras. P.S: Tú aziatku nechápem ale dobre no zas chcieť úplnú historickú realitu to by som chcel veľa.

Polda (1988)

je síce pravda, že hoci to má zaujímavú detektívnu linku tak je kurevsky natiahnutá a dosť scén je zbytočných a nikam dej neposúvajú. Ale záverečná akčná scéna s vrahom je fajn, len škoda, že krátka. Ale nebyť tu charizmatického Woodsa bola by to väčšia nuda.

Černý pes (1998)

Jednohubka kde sa likvidujú a demolujú kamióny a v závere máme jednu prestrelku a bitku. b-čko jak vyšité.

Ava: Bez soucitu (2020)

Chastain nemám rád a nikdy som nemal ale na počudovanie tu jej to šlo. Celkom dobre zahrala tú zabijačku i abstáčku. I rodinná dramatická vsuvka nebola zlá a nezaujímavá. Farrel ako záporák dobrý, malkovich slušne charizmatický. Akcia slušná, nie je jej veľa ale i tak. A navyše film má iba hodinu a pol takže nudiť nemá ako. 4* a koniec ktorý žobre o pokračovanie, tak som zvedavý čo a ako.

Krvavě rudé nebe (2021)

No musím povedať, že strach z toho, že to bude v uzavretom lietadle ma desil ale tá inovácia vyzerala zaujímavo. A podarilo sa. Napínavé to bolo, aj napätie to malo. Záver celkom nečakaný a slušne prekvapivý. Síce jednohubka ale vydarená.

Vikingové - Paříž (2015) (epizoda)

Epizóda síce mierne vydrbe s tými ktorý čakajú nejakú bitku(dočkáme sa iba krátkeho útoku kušníkov na vikingské lode) ale predstaví sa nám parížsky kráľ, jeho dcéra, ktorá je nič extra a jednoruký lord ktorý pôsobí fajn. Vypičenec Egbert má prúser, lebo kráľovná Mercie nechce počúvať a tak vyšle svojho syna aby zjednal nápravu ale tá mu hrozí Ragnarovým synom(ale silno pochybujem, že to je vôbec jej syn, tobôž Ragnarov), našťastie princ nie je mechom udretý. Hej a pasáž s Eckbertom a jeho nevestou, nuž všeličo z toho môže vypáliť. A záver vnadí na poriadnu bitku tak uvidíme jaký masaker dostaneme. P.S, Mám za sebou tri série ale nenašiel som si žiadnu obľúbenú postavu ktorej by som fandil. Ale to nevadí, len je to prvýkrát čo sa tak stalo.