Black 47 (2018)

Príjemne prekvapivý trip do Írska, dokonca bez nejakých PK vsuviek.  Jak hrdina, tak "Elrond" sú fajn, dokonca aj barón je slušný aj an malom priestore a poteší aj Keoghan. Akčné to síce veľmi nie je ale keď už na akciu dôjde stojí za to.  * ale strhávam za ten dosť zákerne spravený koniec ktorý vyslovene žobre o pokračovanie.

Asher (2018)

Čakal som, že to bude extra pomalá sonda do života zabijaka ktorú asi po polhodke vypnem a budem sa tváriť, že som to nevidel. No a ono to síce pomalé je, ale doručí to slušné rozhovory a ani akcia nie je zlá, dokonca je vo filme aj dosť zabitých čo som fakt nečakal. Záver síce slabší ale ako celok not bad.

Kořeny mafie (2006)

Príjemná a dosť atypická gangsterka, kde náš hošan musí pracovať pre FBI ale ukáže sa, že aj oni sú hajzláti a postupne sa vršia problémy ktoré vyvrcholia do slušne krvavej a akčnejšej polhodinky, kde dôjde aj na pár úmrtí z rád tých dobrých, a bitka v bare riadny napinák.

Dangerous Waters (2023)

Spoiler Alert: Tož slečinka si ide s matkou a jej novým hošanom na loď avšak ukáže sa, že jej nový frejár je skurvenec a matku to stojí život. No a naša slečna sa rozhodne pomstiť a nemá problém dojebať aj samotného "Saurona". Film je dlhý jak aktuálne protestujúca šóra farmárov v Blave, a nudí, dokonca aj tie akčné pasáže sú jak z rýchlika a nič moc. Ale Odeyu by som mrdal jak drak.

Arizona (2018)

Vcelku funny film kde síce vážnejšie pojatie by bolo lepšie ale i tak je to fajn vec kde neriešite ktorá postava chcípne, ale ako chcípne, a často je to dosť funny. McBride si to teda setsakramentsky užíva.

V koutku srdce (2018)

Taká príjemná dráma, kde dá sa povedať to pravé orechové príde v polke a ešte trošku možno v závere. Hlavná dvojka je naozaj fajn.

Krvežíznivý strach ve městě (2016)

Opäť Maas jak vyšitý, vtipné, čiernohumorné, brutálne a opäť sem tam nudiace, a síce zvrat sa dá cca od polky tušiť, tak i tak je to fakt cool. ČO celkom prekvapilo, je vzhľad leva, nevravím, že je extra cool ale občas vyzerá lepšie ako lev v traileri na nového Kravena.

Fantom Amsterdamu (1988)

Opäť to isté čo u Maasovho Santu. Námet skvelý niektoré pasáže fajn (člnová naháňačka, to je panečku jazda), ale ako celok to proste dosť nudí a aj tie mordy sú slabšie. A záverečné riešenie s vrahom odfláknuté.

Nesvatý (2010)

Námet fajn spracovanie až tak nie. Ono to, že CGI stojí za prd by som prekúsil ale proste medzi naozaj fajn scénami je dosť veľa vaty, plus koniec som čakal epickejší ale asi neboli peňeži. No vzhľadom k tomu ako funguje dnešný Hollywood je možné, že sa dočkáme remaku (viem malí šanca ale ktovie.) Toto však hodnotím na slušné 3*.

Přejezd Cassandra (1976)

Išiel som do toho úplne bez nejakého vedomia čo ma čaká a okrem dosť naťahovanej prvej tretiny to ide naozaj fajnovo až dokonca. Napínavé to je, má to aj pár zvratov, prvý Dumbledore si to skvelo dáva a ja osobne musím povedať, že chválim aj koniec ktorý je urobený tak, že nie je úplný a divák domysli si podľa svojho vkusu.