• Pohádka

10 položek a méně (2006)

Výborný snímek. Jemný, milí, příjemný. Není co dodat. M. Freeman opět nezklamal.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Skvělý, naprosto excelentní výkon Bena Whishewa. Jsem naprosto spokojený, nadšený a zasažený filmem. Přesně toto od kvalitního filmi očekávám, že mě takto zasáhne a osloví a to se musím přiznat, že žánr thriller není můj úplně nejoblíbenější. Ale skvělé dílo, skvělý námět a skvělé herecké výkony, jednoduše film k doporučení.

Jasná hvězda (2009)

Ano, dobrý a kvalitní film. Předloha, látka výborná, ale... Na mě celkově je film až příliš dlouhý a promiňte, ale děj je občas až moc jednotvárný, zdlouhavý, monotónní. Film mě osobně neuchvátil, nezasáhl. Čekal jsem od toho více. Jsem zvyklý, že film mě osloví, zasáhne. Opět hodnotím velmi vysoce herecký výkony hlavních postav Abbie Cornish (musím říct, že zde jsem byl skutečně velmi mile potěšen hereckým výkonem,který herečka ve svých 27 letech předvedla, skutečně skvělý výkon) a Ben Whishaw a zároveň souhlasím s nominací na Oscara za kostými, kostými se skutečně povedli. Obzvláště v případě Bena Whishawa jsem trošku zaskočen a zklamán, neboť v jednom dni jsem s ním viděl dva filmy tento a Parfém, příběh vraha, ale to co předvedl v druhém jemnovaném filmu tak to je naprosto skvělé, výtečné oproti tomu tento film a jeho výkon v tomto filmu se nedá srovnávat. V Parfému prostě exceluje.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Musím říct, že film mě skutečně spíše příjemně překvapil a potěšil, nečekal jsem to. Pro mě se jedná o velmi příjemný film k doporučení, i když se jedná o téma poněkud sci-fi, tak přece jen uchopeno, zvládnuto, natočeno a hlavně zahráno bylo skvěle. Role hlavních postav Kate Winslet a Jim Carrey jsou naprosto skvěle zahrány. Obzvláště v případě J. Carreyho, kterého mám spojeného spíše s bláznivými a šílenými komediemi zde naprosto vynikl jeho herecký talent a pochopení pro drama. Celkově hodnotím velmi vysoce.

Srpnová rapsodie (1991)

Velmi kvalitní a velmi povedený film, který nutí k zamyšlení...Co v životě vlastně chceme? Čím jsou pro nás naši nejbližší, když nám nestojí ani za rozhovor, za pár slov? Za čím se stále ženeme? Za lepší a ještě lepší prací?...

Ragtime (1981)

Vynikající dílo, Pan Režisér opět nezklamal Snad jen jediná poznámka (když si vypůjčím a trochu obměním slova klasika): ...dobro prohrává a zlo žije...

Jackie Brown (1997)

Výborný klasický akční film, navíc v podání režie Quentina Tarantina. Není co dodat. Doporučuji k vidění. Snad jen přece něco - vypůjčím si popisnou myšlenku z obalu tohoto DVD, se kterou naprosto souhlasím: ...film (), který stojí nikoli na akci, ale na charakterech jednotlivých bravurně zahraných postav.

Paříž 36 (2008)

Zajímavý, hezký film. Od začátku filmu jsem jednak celou dobu čekal jak film dopadne a jednak jsem se mu snažil přijít na "chuť". Ale po skončení filmu a po jeho doznění v mých myšlenkách musím říct, že jsem velice spokojený. Film podle mě stojí za vidění. Nakonec musím říct, že jsem nadšen z "happyendu" (až na zabití jedné z hlavních postav a na uvěznění jedné z hlavních postav), ke kterému to po všech peripetiích dospělo.

Maléna (2000)

Velmi zajímavý a dobře zpracovaný film a zároveň velice drsný, reálný až surový. Film o těch nejvíce negativních lidských vlastnostech - o závisti, pomluvách, ponižování...Film o lidském hyenismu a o lidské důstojnosti (ne že by hlavní ženská postava byla bez chyby…). Nejvíce mě dostává, až mě z toho mrazí - jak lidé i na pozadí světové války (v čase neklidu, ohrožení na životě, hladovění...) nezapomínají na své "běžné zabomyší války" a jak naopak s o to větším důrazem a silou dokáží být k sobě hnusní a dokáží kopat kolem sebe a ubližovat lidem ve svém okolí.

Muž, který miloval (2008)

Hezký a zajímavý film o vztazích. Myslím si, že tento film toto téma zpracovává a pojímá velice dobře (myslím tím samozřejmě hlavní mužskou roli a jeho partnerky a naprosto opomíjím cokoliv dalšího celou tu omáčku kolem...pár stejného pohlaví...). Myslím si že film je také mimo jiné dobrý v tom, že nutí k zamyšlení...Jak to vlastně máme my osobně se vztahem s nejbližší osobou?