Maska (1994)

Na podívání se na tuto komedii, musíte mít opravdu dobrou náladu, protože jinak vám bude připadat jako totální blbost a nesmysl. Což sice tato komedie vlastně je, ale když to tak vezmu tak nápad je to výborný. A herecké výkony?! Nikdo by hlavní roli nezahrál lépe než Jim Carrey. Jeho grimasy a pohyby nemají v hollywoodu obdoby.

Ranhojič (2013)

Pěkný film, který vtáhne do děje a upoutá na celé 2 a půl hodiny. Avšak děj je poněkud předvídatelný. Trochu to připomíná pohádku s dobrým koncem. I některé efekty jsou přehnané. Již zmiňovaný ohňostroj si člověk ve středověku asi nepředstaví. Výborně jsou zde však vyobrazeni silně věřící, ze kterých v současné době vyrůstají teroristé. A v neposlední řadě je zde krásně vyobrazeno, jaké tabu bylo ve středověku rozříznout člověka a popsat ho zevnitř...

Vejška (2014)

Pokračování tak populárního filmu Gympl mě moc nenadchlo... I když musím uznat výborný výkon Jirka Mádla a dobrý výběr hudby, která k danému tématu skvěle sedí. Avšak nemohu si pomoci, ale přijde mi, že toto druhé pokračování je poněkud bez příběhu

Pravá blondýnka (2001)

Nepřekonatelný výkon hlavní herečky Reese Witherspoon, těžko si dokážu představit jinou herečku v této roli! Skvělé ztvárnění tzv. blondýnky ;) kdy jí nikdo nevěří, že se dostane na práva a ona pak dosáhne toho nejvyššího.

127 hodin (2010)

Děj vás vtáhne do filmu a úplně zapomenete, že je poněkud dlouhý. Vcítíte se do hrdiny a obdivujete ho. Na konci si říkáte, jak se k tomu všemu mohl ještě vrátit a dělat to znovu po tom všem, ale na druhou stranu ho chápete

Ratatouille (2007)

Podle mě nejlepší animák všech dob! Po vizuální stránce jsem nenašla žádnou chybu. Postavy vypadají úžasně a nemohu si odpustit vyzdvihnout scénu, kdy jediná kuchařka (žena) v celé restauraci má zaučovat nového pracovníka a přibodává mu zástěru k prkýnku :D a vysvětluje mu, jak je to tam těžké. Zkrátka mohu se na tento film dívat znovu a znovu.

Sám doma (1990)

Mě tato pohádka nikdy nijak nezaujala. Je mi 16 a i přesto si myslím, že děj i herecké výkony (kromě hlavního hrdiny) jsou poněkud stupidní.