• Fantasy

Zámek a klíč - Pět minut (2022) (epizoda)

No do háje, co to bylo? Já snesu kde jakou kravinu, ale zatraceně, tohle je děs. Jedna hvězda za napínavý konec tohoto dílu, ale jinak to chci kazdych 10 minut sledování vzdát. Ještě, že je to poslední série, další už bych nedala. 🤦

Zámek a klíč - Série 1 (2020) (série)

Předem musím poznamenat, že neznám komiksovou předlohu. První tři díly slibovaly fantastickou pecku, ale od pátého dílu následovalo jedno zklamání za druhým. Závěrečný díl první série mě absolutně nepřekvapil. S koncem jsem počítala přesně tak, jak skončil. 🤦  No, dám šanci druhé sérii, ale těžko říct, zda to dokoukam. 🤷

Koruna - Aberfan (2019) (epizoda)

Člověk se dozví i to, co do této chvíle netušil. Inu, velmi smutná a tragická událost. Olivia Colman jak jsem očekávala od prvního dílu třetí řady se do role královny už dostává a je to znát. Slza na konci asi nemusela být. Stejně všichni královnu "známe" jako tvrdou ženu a sama o sobě tvrdí, že ji nic "nezlomí"...  Celkově je tento díl pěkným počinem... Jen tak dál. 🙂

Koruna - Margaretologie (2019) (epizoda)

Večeře Margaret v Bílém domě - hodně dobrý a fakt jsem se dost nasmála. 😁

Koruna - Olding (2019) (epizoda)

Přeobsazení není můj šálek kávy, i když jsem o něm samozřejmě věděla dopředu. Nejvíc mi tedy kupodivu vadí přeobsazení Filipa , královny matky a Margaret. Helena Bonham Carter je vskutku skvělá herečka, ale já si nemůžu pomoct, mě na tu roli nesedí. Olivia Colman na mě působí trochu komicky. Claire Foy měla určitou důstojnost a vypracovala se během těch dvou serii temer k dokonalosti a já ji baštila každý její pohled. Vidím ovšem v Olivii jistý potenciál, takže věřím, že za pár dílu bude take skvělá. Co mi vadí, je dabing (ano koukám na to v českém znění) , kdybych ovšem věděla, že ten dabing ve třetí sérii bude tak hrozný, tak na to od začátku koukám v originále.  Dialogy trochu nuda, tenhle díl zachránila akorát smutná událost v podobě úmrtí CH.W. a odhalení špiona.  Doufám, že na tom budou další díly o kus lépe.

Koruna - Paterfamilias (2017) (epizoda)

Teda tady byla atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Jeden z nejpovedenějších dílů... 👏

To poslední, co chtěl (2020)

Tohle bylo snad nejhorší, co jsem za poslední dobu viděla. Jedna hvězda jen za to herecké obsazení a za to, že se Anne fakt snažila... Ale všechno jinak stálo, no .. asi ani za to hovno ne ..🤦

Koruna - Atentátníci (2016) (epizoda)

Nejlepší díl první série. Hudba, herci, všechno super. Výkon herce Johna L. je v tomto díle excelentní. 💙

Koruna - Hyde Park Corner (2016) (epizoda)

Jsem emočně úplně na dně. To už se mi dlouho nestalo. I kdybych hodinu ždímala kapesník, tak ho nevyždímám.

Skleněný pokoj (2019)

Odhodlávala jsem se poměrně dlouho se na film podívat, kvůli špatnému hodnocení. Nakonec byl asi ten správný čas. Ale asi jako mnozí zde, mě film zklamal. Čekala jsem něco víc, něco víc o skleněném domu, něco víc o "kamarádském" vztahu. Čekala jsem strhující příběh, protnutý válečným obdobím, ale nekonalo se z toho prakticky nic a přitom to mělo fakt dobrý potenciál. Když už scéna nabírala něco, u čeho by člověk možná přestal i dýchat, tak najednou - střih a bylo po všem, ale pro boha, proč? Fakt škoda. Dávám tři hvězdy. Za hudbu, za skvělé herecké obsazení, (protože Carice <3 ) a třetí malinkou za fajn myšlenku, i když nebyla dotažená.