ill

ill

Česko
watching the world through raven eyes...

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.4.2019  20:19

Od začátku až do konce vynikající hudba.

• 16.8.2018  19:20

Zklamání roku.

• 29.7.2018  17:11
    Ant-Man (2015)

To snad nemyslíte vážně, ne?

• 5.2.2017  21:33

Tříhvězdičkový film s pětihvězdičkovým výkonem desetileté Elle Fanning.

• 24.1.2017  17:49
    Melancholia (2011)

Melancholia je tříska, která se mi dostala hluboko pod kůži. Nechám ji tam. A jak to tak cítím, bude vyhnívat hezky dlouho.

• 9.10.2016  01:36

Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý."

• 1.3.2016  20:50

Hněv Titánů pozornému oku diváka přináší skutečně šokující odhalení. Současné bojové techniky amerických wrestlerů vychází z tisíce let starých soubojových principů starořeckých bohů! Doplňte učebnice dějepisu!

• 1.3.2016  20:32
    Supermrakodrapy (TV seriál) (2014)

Sledování Supermrakodrapů po dokumentu představujícím životní podmínky dětských dělníků z nejchudších částí Bangladéše je skutečnou výzvou pro zachování psychické integrity nejednoho filantropa.

• 6.11.2015  22:52
    Akvária na míru (TV pořad) (2011)

Prvoligová galerie nevkusu.

• 18.10.2015  20:53

Nezapomenutelně sterilní.

• 24.8.2015  21:53
    Divočina (2014)

Alexandru Supertrampovi Královna PCT na paty rozhodně nešlape.

• 17.8.2015  23:29
    Interstellar (2014)

S pomocí ubíjející stopáže a intelektuálního vzduchoprázdna mistr Nolan nepolevuje a servíruje divákovi další vyčerpávající časoprostorovou onanii postrádající nejenom hlavu a patu, ale i duši.

• 8.8.2015  11:45
    Neutečeš (2014)

Deadly bore. It Follows you through the whole film.

• 27.7.2015  23:51

Po osmi letech práce vytvořil pan estét něco tak nevkusného a neestetického, až se nabízí parafráze pohádkové klasiky - Jak si pejsek s kočičkou projektovali supersport.

• 11.1.2015  02:33
    jOBS (2013)

Tím nejobdivuhodnějším na firmě Apple je její schopnost prodávat průměrné výrobky za nadprůměrné ceny.

• 1.1.2015  12:24
    Norbit (2007)

Souhlasíme-li s tvrzením, že čas jsou peníze je Norbit opravdu jen pro ty nejmajetnější z nás.

• 22.9.2014  10:31
    Californication (TV seriál) (2007)

Postrádá-li rádoby dekadence alespoň špetku inteligence, stává se sebeparodující, úsměvnou a primitivní fraškou.

• 15.7.2014  00:40

Nutno uznat, že tentokrát drželi Američané své pověstné emocionální výlevy na uzdě. Dokumentu by však rozhodně prospěla sofistikovanější faktografie.

• 10.2.2014  15:35
    Gravitace (2013)

Strhující souboj s nemilosrdným a necitelným nepřítelem jménem vesmír. Co dodat? Téměř fyzický zážitek.

• 25.12.2013  23:10
    Království lesa (TV film) (2008)

Miluji lesní biotop.

• 22.12.2013  12:03

K dokonalosti už mi chyběla jen pitva pohlavního ústrojí a dvojnásobná stopáž.

• 24.11.2013  15:46

Šokující neúčast prezidenta Spojených států v okamžicích nejdramatičtějších přidává filmu jednu hvězdu.

• 31.10.2013  00:49
    Milovaná (2010)

Pozn. pro mě: Až neuvěřitelně věrná shoda Katariny s vizáží, chováním a předpokládaným osobnostním vzorcem dívky, kterou ve svém okolí vídám je děsivá. A šokující.

• 26.10.2013  23:38
    Jak vznikla Země (TV seriál) (2009)

Sledování vyvěrající lávy na oceánském dně mi velmi silně evokovalo pocit učasti na něčem zcela nadpozemském.

• 16.9.2013  21:15
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Psychologicko-sociologický experiment v uzavřeném prostoru mě baví o mnoho víc než replikující se komentáře zdejších pseudointelektuálních elit.

• 23.8.2013  17:00

Exemplární příklad toho jak má dokument vypadat. Výživné obsahem, záživné formou. Několik hypotéz podložených více či méně pravděpodobnými fakty dávají divákovi možnosti utvořit si vlastní názor a nebo nevěřit žádné z předkládaných. Vzhledem k výše zmíněnému mě o to více překvapila produkce USA, která má povětšinou v dokumentární tvorbě sklony k akcentování emotivních výlevů a rádoby dramat na úkor žádoucí faktografie.

• 16.8.2013  20:47
    Proč se nám zdají sny (TV film) (2009)

Ikdyž by se dalo s některými názory úspěšně polemizovat, atraktivní námět nelze dokumentu upřít.

• 3.8.2013  23:10
    Hirošima - den poté (TV film) (2010)

Účelem svržení atomových bomb nebylo ukončit válku. Japonsko bylo už nějakou chvíly před jejich použitím totálně na kolenou a vláda v tu dobu připravovala podklady pro vyhlášení své bezpodmínečné kapitulace. "Vyzbrojení" milionů civilistů naostřenými bambusovými tyčemi bylo více než manifestem odhodlání aktem zoufalství a beznaděje tehdejšího vedení. Shození bomb nemělo umlčet již zdecimované Japonsko, ale manifestovat svou(hloupou) sílu SSSR. Druhým důvodem proč jeden z řady idiotů vystřídavších se do dnešního dne v Bílém domě podepsal rozkaz k jejich svržení byl(podle Trumana a armádního velení) prostý fakt, že tak obrovsky finančně náročný projekt prostě nebylo možné nechat jen ve fázi planého testování, tzv. "v šuplíku". Kapitolou samou pro sebe jsou historické důkazy o tom, že USA jaderný program a zdroje ukradli Francii a Velké Británii a dokonce si vydíráním vynutili i účast jejich(a dalších) vědců, protože neměli na takto náročný projekt své vlastní. Tím nejsmutnějším je fakt, že ani do dnešní doby USA nezměnily svou arogantní a zbabělou vojenskou politiku - totiž násilné vměšování se do svéprávnosti cizích států a narušování jejich autonomie. Díky geografickému uspořádání planety je totiž žádný z nich nemohl nikdy atakovat, ale ani utéct. K zblití.

• 28.7.2013  14:03

Trocha perverzní erotiky pohladí u srdíčka nejednoho upjatého maloměšťáka.

• 25.6.2013  01:06
    Celnice (TV pořad) (2013)

Potenciálně obsahově výživná filozoficko-sociologicko-kulturní debata stojí a padá s intelektuální kvalitou zůčastněných hostů. Monolog, ve kterém neustále deset vteřin dopředu vím, co se snaží debatér sdělit je pro mě vyčerpávající ztrátou času. Mé hodnocení tak vychází z pohledu na koncept jako celek, kterému se snaha o liberální pohled na soudobá témata nedá upřít. Ať už jsou tyto více či méně klišovitá. Občerstvení ve formě dvou vnořených dokumentů je však více než příjemné a k udržení atraktivity pořadu i nezbytné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6