Všechno nejlepší! (2006)

Zvlaštní film, ze kterého se asi dalo vymáčknout trochu víc, ale i tak rozhodně není úplný propadák. Viktor Preiss je vpravdě skvělý, zbytek herců, včetně Jana Dolanského, však působí hodně mdle. Nebýt zbytečného moralizování ve druhé polovině filmu, šel bych klidně na tři.

Žralok útočí 2 (2000)

Velice slaby film plny nesmyslu. Jedna hvezdicka za relativne uchazejici scenerii, zbytek toho s mediem zvanym film bohuzel nema prilis spolecneho.

Natěrač (2008) (TV film)

Průměrná televizní inscenace, která příliš nepobaví, ale dokoukat se v pohodě dá. Jitka Čvančarová sice hrát neumí, koukat se na ní však dá.

Pan Harvey zapaluje svíčku (2005) (TV film)

Krásný, komorní snímek, nad nímž je třeba se zamyslet. Timothy Spall znovu prokazuje, že je veřejností opomíjen neprávem, patří totiž k tomu nejlepšímu zboží, které je momentálně na trhu. Po shlédnutí tohoto filmu si leccos uvědomíte.

Pronásledovaný (2004)

Velice svěží thriller, který díky své krátké stopáži neztrácí tempo po celých 92 minut. Vynikající (a velice slizký) Christian Slater v hlavní roli táhne film po celou dobu a dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Pro mě velká zábava, ke které se budu rád vracet.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Úžasný, skvělý, dokonalý, nezapomenutelný, grandiózní, dojemný, upřímný, sladký, vtipný, úchvatný. Takový byl, je a bude M.A.S.H. 4077. Absolutní a nepřekonatelný kinematografický skvost, dílo z jiného světa.

Hooligans (2005)

Ode dne, kdy jsem poprvé viděl Smyczekův skvělý snímek Proč?, jsem čekal deset let na opravdu kvalitní film o fotbalových hooligans. Můj sen mi splnila až v té dobé neznámá režisérka Lexi Alexander. Film Green Street Hooligans se strojovou přesností nastiňuje prostředí anglických fotbalových rowdies, kteří jsou považování za jedny z nejlepších na světě. Podobně, jako ve skutečném světě hooligans, nejde ve filmu jen o bitky, které jsou natočené zručně, avšak jsou jen jedním ze střípků krásné mozaiky, jejíž hlavní atributy jsou přátelství, loajalita a čest. Skvělé herecké obsazení v čele s Charliem Hunnamem od úvodu přibližuje tajemný svět fotbalových fanoušků, které si "obyčejný člověk" dokáže jen těžko představit. Svět, ve kterém nejde jen o násilí a alkohol, jako tomu bohužel bývá v České republice. Scéna v nemocnici a závěrečný "pochod na Millwall" doplněný o fantastickou píšeň Terence Jaye jasně dokumentuje, co chtějí tvůrci tímto filmem divákům sdělit. Teplé pivo, vodka, klubové hospody, skandování při pochodu na zápas, minimum dresů a dalších klubových doplňků, přesně takový je život anglických fotbalových hooligans, od kterých by si mohlo mnoho rádoby slušných lidí vzít příklad. Ten, kdo si tohle alespoň jednou v životě neprožije, to nemůže nikdy pochopit. Závěr filmu je bohužel ve velkém kontrastu s jeho celým předešlým průběhem, i tak pro mě však Hooligans zůstávají jednoznačně nejlepším filmovým počinem začátku nového tisíciletí.