izmi

izmi

okres Benešov

<< předchozí 1 2 3
    • 17.1.2019  13:00
    Most - Série 4 (série) (2018)

První řada byla naprosto strhující a navždy bude! Všechno bylo nové a prvně použité. Přesto pro mě navždycky už bude Sága Norén nedostižnou postavou, která si excelentně vedla i v dalších sériích, poslední nevyjímaje. Jsem rád, že čtvrtou řadou všechno skončilo, protože natahování nikdy nic dobrýho nepřineslo. Takhle nám zůstanou krásný čtyři série (třetí míň) na věky.

• 14.11.2018  09:09
    Zatoulaný (2018)

Přes věrný obraz života na ulici a výstižné zachycení sobecké a cituprázdné společnosti, a to na obou stranách "barikády", nepřináší film cokoliv nového, co by už nebylo v jiných snímcích s touto tématikou. Nechybí typické francouzské přepjaté scény, navzdory kterým se stejně vkrádá pochybnost, zda přece jen nekloužou po povrchu. Čekal jsem nový přístup k tématu, ale přišlo jen dobré "old school" zpracování.

• 11.5.2018  14:23
    Metanol (TV film) (2018)

Naprosto nudné a prázdné zpracování, polopatické sdělení příběhu, jehož konec všichni znají. Dva díly byly zcela zbytečné, nudu stačilo stlačit do jednoho dílu. Velké zklamání.

• 26.4.2018  17:33
    Posel (2012)

Nuda, prázdno a předvídatelnost. Mizerné herecké výkony, zvláště pak v ženských rolích. Hvězdičku dávám za dobře vykreslený charakter hlavního představitele, který je napsaný a ztvárněný opravdu dobře. Bohém, bez kouska zodpovědnosti, je dopředu odsouzen k tragickému konci, protože bezcílnost s jakouž nesměruje vůbec nikam byla tím nejdepresivnějším na tomto snímku. A když chybí smysl života, není důvod ho žít.

• 21.1.2018  07:09

Poměrně nudná a zdlouhavá multikulti agitka (hlavní hrdina je původem Čech Šafránek) se všemi myslitelnými klišé (disidentství, ekologie, záchrana planety, migrace, lidská práva atd.). Od sci-fi se rázem přenáší k sociální kritice - bohatství a chudoba, přebytek a nedostatek, v podstatě by to mohli promítat na levičáckejch sjezdech po celým světě. Dějově mi to přišlo jako slátanina bez konceptu, od toho jediného, co bylo zajímavé, od downsizingu, vlastně film velmi brzy uteče a už ho neřeší. Přestože se dalo párkrát skutečně zasmát a to zejména díky urputné vietnamské disidentce uprchlé v krabici s televizí, celkový můj pocit byla depka, depka a depka. Konec bez pointy a ano "love fuck" má šanci se zapsat do legendárních filmových hlášek .-))

• 21.1.2018  06:51

Dvojka velmi důstojně navázala na jedničku a i když nešlo o "desítky" mrtvol, rodinné psychologické drama, které nakonec příběhu dominovalo, bylo zcela bez chyby. V závěru emoce a napětí, až se dýchat nedalo, do toho opět překrásné záběry na přírodu v kontrastu se zvěrstvy, kterých se dopouští psychopat Torsten. Pro mě nejsmutnější a nejstrašnější scéna byla ovšem ta, jak Erik odpráskne překrásného, poklidně se pasoucího losa nebo soba, nevím, co to bylo, který se díval krásnýma očima. Tím moje averze k lovcům ještě stoupla, je to nechutný a jen mě to utvrdilo v tom, že mrtvá těla zabitých zvířat nejím správně.

• 19.1.2018  18:23
    Lovci (1996)

Pět hvězdiček a opět není, co dodat. Sám proti všem, proti krvežíznivé bandě vesnických debilů, které mj. potkávám dnes a denně na středočeském venkově, proti vystrašené mlčící většině (taktéž místní obrázek) - nezbývá, než držet pěsti, aby se nakonec vše v dobré obrátilo a zvítězily principy a ne podělanost a vzájemné se držení v šachu. Psychologie postav mi připadala dobře zpracovaná, hlavně ten posun od zmasakrovaných sobů k zmasakrovaným lidem ... hranice je tenká. BTW: dívám se na Jägarna 2 z roku 2011 a vypadá to taktéž velmi zajímavě.

• 13.1.2018  18:29

Vynikající černá komedie, skvěle rozehraný příběh a fantasticky ztvárněná hlavní postava podivínského patologa, jehož se jen tak nic vnitřně nedotkne.

• 9.1.2018  08:02

Dobro konající kritik, jeptiška, co ztratí víru, fanatický katolík, který si volá Ježíše na pomoc, aby mu pomohl zavraždit manželku ... při každém dalším křupnutí zlomené nohy, jsem se válel smíchy. Vskutku povedená černá komedie, severského ražení, a něco navíc. Královsky jsem se pobavil.

• 7.1.2018  16:43

Příjemný, lehký a vzdušný snímek na nedělní dopoledne. Pro tentokrát žádná severská drasťárna. Možná příliš letně rozvláčný a pomalý, ale je to "old school", proč ne :-)

• 6.1.2018  20:10
    Hra (2011)

Naprosto dokonalý a autentický obraz švédské společnosti dneška. V každém záběru dokonalost. Zoufalství, BEZNADĚJ A BEZRADNOST autorit a rozdělení společnosti na "xenofoby" a "sluníčkáře", jak podobné. Snímek působí amatérsky, statická kamera na hranici dokumentu často nezachytí to, co se děje mimo záběr a v tom tkví její autenticita a dokonalost. Beznaděj a neschopnost objektivně rozpoznat kdo je oběť a kdo potřebuje pomoc, krásně vystihuje scéna, kdy okradeného Sebastiana pokutuje revizor a dává mu přednášku o nečestnosti. Gaunerství imigrantů v kontrastu s klaunem v azylovém centru. Hádka v parku. Naprosto dokonalé. Letos v únoru jsem byl opět ve Švédsku a viděl jsem to na vlastní oči. Jak se chovají děti imigrantů - scény z MHD jsou naprosto věrné. A jak Švédi jen bezradně krčí rameny nebo dělají, že se jich to netýká. Rozlišovat, kdo pomoc skutečně potřebuje a kdo pomoc jenom zneužívá se nesmí. Mluvit se o tom nesmí. Tolik zrcadlo dneška. Smutné a neradostné.

• 6.1.2018  10:22

Opět film, který jde až na dřeň lidského charakteru. Stačí určité nastavení okolností a z lidského nitra najednou vyvěrají vlastnosti, až jeden žasne. V každém prostě něco takového je, ať už si o sobě myslí cokoliv. Mistrně napsaný příběh, stupňující se hrůza a beznaděj. Opěvovaná barevnost mě rozčilovala. Seversky drsné a nekompromisní zpracování dokonalé. Trest za to, že opustila svého muže ve chvíli nejtěžší - příliš krutý a možná zbytečný. Jinak fakt dobrý.

• 6.1.2018  07:26
    Ve tmě (2012)

Všudypřítomná tíseň, strach, nedůvěra a strašlivé praktiky mocných i bezmocných na obou stranách, nelidské zacházení, ztráta důstojnosti, depka. Základní atributy snad každého izraelského snímku s gay tématikou, který jsem doposud viděl. Ani tento se nevymyká a kromě pár minut na začátku, všudypřítomná a skrz obrazovku prolézající úzkost dusí až do samotného konce. Ten je v tomto případě otevřený a že se nakonec šťastně setkali a žijí ve Francii až dodnes si netroufám vůbec odhadovat. Film přináší silný zážitek a člověk je vlastně obdivuje, že v takových podmínkách jsou "ochotni" se tam ještě vůbec zamilovávat.

• 1.1.2018  17:28

Dokonale hermeticky napsaný a natočený příběh. Jak nahoře, tak dole. Jak ve velkém, tak v malém. Severská důkladnost jít až na dřeň vlastní duše, sebehorší čin nakonec nelze odsoudit, protože za ním vždycky stojí v pozadí něco úplně jiného. Film je plný velmi silných momentů a nejsou to klišé. Myslím, že tenhle snímek nevidím naposled.

• 1.1.2018  07:18
    Pramen panny (1960)

Slunce svítí, ptáčci zpívají a navzdory černobílému zpracování jas a světlo slunce téměř oslňuje skrz obrazovku, ať už před vraždou nebo po ní, ať před pomstou nebo pak. Krásná klasika, mistrně ztvárněné, charaktery na tak malé ploše ukázany se všemi svými přednostmi i nedostatky - třeba přísná a zásadová matka, která ovšem už nedokáže stejné vlastnosti projevovat ve vztahu k dceři, kdy je najednou obměkčená, nedůsledná a schovívavá. Velmi příjemný snímek.

• 31.12.2017  06:58
    Ragnarok (2013)

Začátek dobrý, a od půlky, když jsem pochopil, že se o tajemství a mystice Vikingů nic nedozvím, už jen béčková nuda. Jediná příjemná záležitost byla Sofia Helin, kterou od série Most prostě miluju. A dost dobrý scény s ní - dva chlapi stojej, Sofia leze po strmé skále nahoru, aby je všechny vysvobodila z propasti. Nebo dva chlapi stojej a Sofia střílí přes půlku jezera, aby zafixovala lano, po kterým se dostanou z ostrova. Asi genderová korektnost - nevím, trapný.

• 30.12.2017  16:10
    Sviňák (2013)

Na první pohled lehká ujetina, která se postupem času mění v ujetinu totální. Trochu jsem se v tom občas ztrácel, ale chaos je asi prvotním znakem rozloženého světa kolem nás. A ten je tam ukázaný víc, než dostatečně. Nemůžu tomu nic vytknout.

• 30.12.2017  16:04
    Lovci hlav (2011)

No super! Výborná zábava, skvěle napsané, dobře natočené, některé scény zcela bezkonkurenční. O nečekané zvraty není nouze, nadsázka tak akorát, aby z toho nebyla parodie. Výborný film. Doporučuji.

• 30.12.2017  07:36
    Chatrč (2017)

Může se to někomu nelíbit, může s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Odpuštění funguje, stejně tak by se každýmu ulevilo, kdyby přestal druhý soudit, hodnotit a kritizovat, protože každý má sám na hlavě kila másla. Tolik pravdivý vzkaz filmu, ať už ho natočili jakkoliv. Za mě dobrý způsob, jak něco sdělit.

• 29.12.2017  16:33
    Barbar (2009)

Upřímně - film jsem nepochopil .-) Ale jako vizuálně dobře zpracované artové dílko s výbornou atmosférou a pár dechberoucími drastickými scénami dobrý, no. Je to neskutečně utahané, pomalé a vleklé, ale dokoukal jsem to do konce poměrně bez potíží. Jednooký do Valhally nakonec došel, tak to vlastně dobře dopadlo :-)

• 25.11.2017  12:08

Poslední díl byla velmi, velmi slušná tečka za sérií. Nebylo to banální, bylo to lidské, opravdové. Díky za to.

• 27.10.2017  20:15
    Bent (1997)

Film mě zasáhnul na nejhlubší úrovni a zatřásl mnou tak, že jsem se dotkl samotného konce vesmíru. Svoboda lidské duše a síla ducha je nekonečná a to asi vždycky bude vadit těm, kteří se snaží druhé ovládnout. Umučit milovaného člověka někomu před očima je asi to největší zvěrstvo světa a člověk upřímně "žasne" kam na to někteří "lidé" chodí. A co je tohle za planetu, že se to děje pořád? Že stále má někdo pocit, že může druhé ovládat, násilnit, mučit a podlamovat jejich svobodu a suverenitu, ať už skutečně nebo obrazně? Nemusíme žít v Dachau. Komu jeho život připomíná přenášení kamenů z hromady na hromadu za neustálého dozoru?

• 16.10.2017  20:12
    Catastrophe (TV seriál) (2015)

Katastrofa! Doslova a do písmene. Ubohé, trapné, bez vtipu a bez čehokoliv zajímavého. Zklamání.

• 10.9.2017  11:59
    Vikingové - Série 3 (série) (2015)

Nemůžu si pomoc, ale ani třetí série mě za srdce prostě nevzala. I když to není nuda, výprava je hezká, tak ty charaktery jsou prostě takový nijaký, plochý, k ani jedný z postav jsem si nevytvořil vztah a v podstatě je mi úplně jedno, co s ní příběh udělá. A opět platí to, co u série dva - skutečně napínavý a zajímavý byl, až poslední díl série. Vikingové v porovnání s The Last Kingdom prohrávají na všech frontách. Uhtred, son of Uhtred, je mi svědkem :-)

• 24.8.2017  06:52
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Asi ještě žádná série mě nedostala tak, jako tahle o Uthredovi, synovi Uthreda (a příležitostně Ragnarova syna). Snad jen Broadchurch, první dvě řady. Nemá cenu to dál rozepisovat, prostě když člověk hltá každý slovo a scénu, každou chvíli řve, jak malej harant a při stěžejních soubojích zatíná pěsti a zapomíná dýchat, tak je to prostě dobrý, ať si každej mele, co chce. :-)) Destiny is all. Při Thorově kladivě, ať je třetí řada stejně dobrá, jako tyhle dvě. A děkuju!

• 24.8.2017  06:52

• 20.8.2017  20:35

Nemám slov, dokonalost sama. Série mnou zacloumala, strhla a pohltila mě. Jako bych tam byl a čelil osudu, který je vším. Ještě dlouho po tom, co jsem dokoukal poslední díl, zpracovávám emoce, které ve mě saský pohan vyvolal. Snad budu mít vůli, nesjet druhou řadu na jeden zátah.

• 16.8.2017  21:23
    Broadchurch - Season 3 (série) (2017)

I třetí řada s "kyselým ksichtem" Alecem Hardym a fantasticky lidskou Miller přinesla skvělou krimi, působivou výpravu, uvěřitelné charaktery, napětí a překvapivý vývoj. Třetí řada je mnohem méně emotivní, než předchozí dvě, což je škoda, protože právě to, dělalo z krimi série víc, než krimi. Mnohem častěji je taky obsažena kritika společnosti - vzrůstající vliv virtuality na běžný život, korporátní praktiky akcentující výhradně zisk, pornografie všude a sex konzumovaný jen jako rychlé uspokojení momentální potřeby bez jakékoliv doprovodné vazby, natož citu. A nešťastný farář, kterému všude vpálí, že na "takové ty kecy o bohu" není nikdo zvědavý. Přes všechna tato "morální poselství" vepsaná do děje, jde o špičkovou detektivku, i když strhující a nervy drásající atmosféry prvních dvou řad už nedosahuje.

• 12.8.2017  22:06
    Gomora - Série 2 (série) (2016)

Přes rozpačitý a poněkud nepřesvědčivý začátek druhé série si troufám tvrdit, že je lepší, než první. Už i starý, dobrý, mafiánský svět se hroutí a nic není jako dřív. Noví Donové už nemají takovou autoritu a všichni požírají všechny, podle aktuální nálady a rozpoložení. Na nikoho a na nic se nedá spolehnout a vládne chaos, ostatně jako všude jinde v této době. Opět herecký koncert, fantastická atmosféra a autenticita prostředí. Odprásknutí Prince mnou natvrdo otřáslo a proměna Cira po zavraždění jeho dcery byla excelentní. Poslední díl vypadal jako nuda, ale šokující konec se nakonec přece jen dostavil. Gennaro se prostě nezdá. Škoda, že jsem první sérii dal pět hvězd, teď bych chtěl dát šest. Palec nahoru za tenhle mistrovský kousek! Jo a mafiánský kýč v interiérech nemá chybu a stál by za samostatný rozbor. Zlatá křesla, královské korunky, zámecké tapety, joj, tady se někdo vyřádil! :-)

• 11.8.2017  04:28
    Gomora - Série 1 (série) (2014)

Ano, takhle má vypadat moderní filmařina. Do posledního detailu precizně vymyšlené, zaranžované a podané s takovou autenticitou a přirozeností, že se tají dech. Mafiánské role perfektní, mafiánský kýč dokonalý, mafiánské praktiky nechutné. Ve svižném ději není chluchých míst, po skončení dílu vzniká nutkavá potřeba vidět další.

<< předchozí 1 2 3