Pátý element (1997)

Skvěle ulítlý film, ve kterém se mísí sci-fi s jeho vlastní parodií. A Bruce Willis a Milla Jovovich je opravdu velmi zajímavý párek. Bruce je ještě ve formě a Milla ve svém úsporném oblečku k nakousnutí. A Gary Oldman je stejně skvělý jako vždy. Když se film občas objeví v televizi, nemohu si ho nechat ujít.

Vikingové (2013) (seriál)

Temný a syrový příběh. Stejně jako asi byla temná a syrová doba, ve které se odehrává. Divák si užije nejen brutální boje, ale i pohled do "běžného" života vikingů, který byl stejně drsný jako lidé, které produkoval. Scénárista se ve srovnání s ulízanými Tudorovci nebo nemastným neslaným Camelotem pochlapil a představil divákům velmi realistický a uvěřitelný svět, kde život lidí mimo vlastní skupinu neznamená skoro nic a každý si musí svůj život těžce zasloužit. 1. série byla skoro za 100%, 2. také a 3. je na tom podobně. Rozšiřující rozpočet je vidět a bitva o Paříž v S03E08 se vyrovná lecjakým velkofilmům.

Gravitace (2013)

Neuvěřitelně působivý film. Vizuální nirvána se skvělým hudebním doprovodem. Co na tom, že příběh je jednoduchý. O tom to přece nebylo. Sandru mám rád, a i když v poslední době hraje podobné typy postarší více či méně potřeštěné "dívky", tak se na její filmy rád podívám. Kdyby měl být nosný příběh, tak by se film by se mohl jmenovat třeba Touha po životě a odehrávat se někde v džungli. Ale tady hraje hlavní roli vesmír a hraje ji dokonale. A divák má možnost si v první osobě prožít zážitek, který v něm ještě dlouho zůstane. Alfonso Cuaróne - klobouk dolů!

Hvězdný prach (2007)

Film, ke kterému se rád vracím. Fantasy se vším všudy. Humor, napětí, láska, dobrodružství, zlá čarodějnice a krásná dívka v nesnázích. Co více si přát. Celkově pohlazení po duši fanouška tohoto žánru.

Schindlerův seznam (1993)

Film po kterém zaručeně dlouho neusnete. Asi napořád si ponesu v hlavě vzpomínku na scénu v Osvětimských sprchách. Někde to možná Spielberg vystupňoval moc (Schindlerův pláč na konci), ale celkově je to obrovské memento na jednu z nejhorších etap lidstva.

Leon (1994)

Udělat film, ve kterém divák fandí Renovi v roli chladnokrevného zabijáka mající citový vztah jen s fíkusem - skvělá práce. A Natalie jako malá Lolitka - třešnička na dortu.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Mé dospívající děti se na mne dívají s podezřením, ale kdykoliv film opakují v televizi, tak si to musím pustit a pochechtávám se. Lohniský je nedoceněná hvězda českého filmu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvělý film. Těžko hledat výstižný komentář. Prvních 15 minut bylo tak reálných, že jsem skoro nedýchal. Válka je peklo.

Šestý smysl (1999)

Pokud bych si měl vzpomenout na film, který mne dostal závěrečnou pointou, tak určitě tento. A jako hláška, po které mi pořád běhá mráz po zádech stále vede "I see dead people". Bohužel labutí píseň M. Night Shyamalana.

Zvíře (1977)

Belmondo byl skvělý jako imbecil i jako gay ale ta Raquel Welch! Dechberoucí...