Iron Sky (2012)

Pokud se u tohoto filmu chcete dobře pobavit, tak ho vůbec neberte vážně. Finové vytvořili výborný koktejl z ingrediencí, které dohromady možná každému nesednou, ale fungují velmi dobře. Ať už prostředí skryté nacistické přípravky na Měsíci, jednotlivé hlavní postavy, vesmírná bitva (oj ty zepelíny!) a další přísady z filmu činí pastvu pro duši fantasy-scifi-steampunkového fanouška.

Helix (2014) (seriál)

Hodnoceno po 10 dílech. Nejsem moc fandou filmů o uniklých virech a tak jsem se začal dívat bez větších očekávání. Po 3. dílu jsem to už chtěl vzdát, ale to by byla chyba. Postupně se děj rozvíjí, naznačují se další souvislosti, místo diskusí v laboratoři je tu více akce a zvratů. Jen aby se do toho scénáristé ve snaze o další série moc nezamotali.

Ripper Street (2012) (seriál)

Nejhorší čtvrť viktoriánského Londýna krátce po opadnutí paniky po řádění Jacka Rozparovače. Všude špína, beznaděj, vysoká kriminalita a mezi tím skupinka policistů, co se snaží deštníkem zastavit tsunami. Co více si divák může přát. BBC pojala seriál vysoce autenticky, hlavního hrdinu si nelze než oblíbit. Na šťastné konce se tu nehraje. Nejvíce mne dostaly dva díly se Sloním mužem Johnem Merrickem. Rozhodně doporučuji nejen zájemcům o britské historické reálie. Hodnoceno po 2. sérii.

Já a robot (2013) (seriál)

Velmi zajímavý krimi seriál s uvěřitelnou představou "běžné" kriminality za 30 let. Všechny případy jsou nějak spojeny s všeprolínajícím hi-tech vybavením dostupným stejně běžně, jako dnes vozíky v hypermarketu. Možná mají tvůrci i nějaké ambice varovat před tímto nezadržitelným technickým rozvojem, ale hlavní je diváky zaujmout. A to se daří nejen po technické, ale i po příběhové stránce. Proč ale především netrpělivě čekám na každý další díl je stále se rozvíjející vztah detektiva Kennexe a androida Doriana, který tvůrci pojali velmi vtipně a jejich dialogy patří mezi hlavní plusy celého seriálu. Hodnotím po 13. dílu a věřím, že 2. série nám nebude odepřena.

Vexed (2010) (seriál)

Pokud by se na seriál chtěl dívat fanoušek krimi pro vlastní řešené případy, asi by byl zklamán. Ale o ně tady vůbec nejde, jsou jen kulisou v pozadí trvalého popichování hlavních hrdinů. A v tom je seriál fakt skvělý. Osobně se mi v roli Stephensovy policejní partnerky mnohem více líbila Lucy Punch, protože představuje jeho mnohem vzdálenější protipól než Miranda Raison v 2. sérii. Kdo se tedy chce hlavně pobavit, rozhodně s Vexed neudělá chybu.

Párování (2000) (seriál)

Seriál s obsahem, který vedl ČT k názoru, že se musí vysílat až po 22 hodině. Dějově šílená palba různých hlášek, trapasů a jiných záludností ve vztazích žen a mužů. Nejlepší postavou byl rozhodně Jeff a jeho panické scénky při rozhovorech se ženami. I po tak dlouhé době se mi vybavuje jeho utkvělé slovo "nipples"!

Ajťáci (2006) (seriál)

Ulítlý seriál s ulítlými hrdiny. Některé díly byly sice trošku slabší, ale u jiných to byla o to větší nálož. Aj, škoda že to už nepokračuje.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Asi to není humor pro každého, ale já se (skoro) vždy velmi dobře bavím. A po čase si rád dám opakování. Seriál dostal grády zejména po početnějším zastoupení ženského elementu mezi hlavními hrdiny. Jen stále čekám, kdy dostane trvalejší partnerku také Rajesh. Chvilku tam jedna byla, ale pak zase vymizela. Že by si to diváci nepřáli? Seriál si ale stále udržuje vtipnost a stále mne překvapuje, že jsou ještě scénáristé schopni po více než 150 dílech ještě stále vymýšlet něco legračního a trošku nového. Už se těším na avizovanou 8. sérii.

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Kromě dějové linie s Kamilou Magálovou se mi líbily všechny příběhy. Všechny byly ale značně depresivní a z mého pohledu dopadly všechny terapie vlastně neúspěšně. Až jsem si říkal, že by autoři mohli pro porovnání zařadit alespoň jednu výjimku, ve které bude mít pacient i terapeut dojem, že to celé k něčemu bylo... Herci ale byli opravdu dobří, to se musí uznat. Zahrát něco a přitom u toho jen sedět není asi nic jednoduchého. Jen mně tam vrtal hlavou takový malý detail - placení v závěru terapie. Nemyslím tím to, že jim Roden nedával výměnou za peníze žádné účetní doklady, ale to, že mu ty peníze většinou tak nějak hodili na stůl stylem odcházejícího klienta od prostitutky. No ale já jsem u terapeuta ještě nebyl, tak nemám srovnání. Tedy u prostitutky jsem taky ještě nebyl, ale viděl jsem to ve filmu :-)

Nejistá sezóna (1987)

Tento film je vlastně takový "dokument" pro všechny, kteří mají rádi Cimrmanovské hry a zajímá je, jak vznikaly. Protože bych se vsadil, že děj filmu je vlastně pravdivý popis z historie souboru než jen pár scének pro pobavení diváka.