AC/DC: Live at River Plate (2011) (koncert)

For those about TO ROCK, WE SALUTE YOU!!!! Nelze jinak, na tom staďáku to musela bejt pěkná vřava. Navíc když si to doma pustím na DVD tak mně to nenechá v klidu i kdybych meditoval a měl na dosah Nirvánu...Koho?

RRRrrrr !!! (2004)

Přichází noc! Drž hubu!

Klub poslední naděje (2013)

No já nevím tenhle film mně subjektivně naštval ještě před tím než jsem ho viděl a to proto, že McConaughey dostal Oscara namísto mnou oblíbeného DiCapria, no ale budiž. Přesuňme se k filmu, hlavní hrdina je vlastně děvkař, který chudák dostane HIV a potom se mu jeho zdravě zakázanou léčbou povede svůj imunitní systém rozmlátit natolik, že výtečník nečekaně dostane AIDS. Nemá žádnou rodinu, ani přátele, prostě nikoho, takže je vlastně logické, že byl obklopen jen těmi slečnami zabývajícími se nejstarším řemeslem. Nezbývá mu tedy nic jiného než se obklopit lidmi se stejnými problémy a stát se jakýmsi "spasitelem", kdy za 400 USD přivezeme, třeba i laboratoř s jejíma doktorama. Herecký výkon byl tak půl napůl, prostě nemám oči kritiků filmové akademie, kteří se asi na Vlka z Wall Streetu ani nedívali jinak by Oscar skončil na jiné adrese. Prostě, abych to nenatahoval ještě nikdy se mi nestalo, že by mi byl hlavní hrdina tak nesympatický a jeho osud tak ukradený.

Mr. Bean (1990) (seriál)

U toho se nejde nezasmát, snad mnou nejvíce milované díly jsou ty s anglickou královnou a Beanova silvestrovská párty. To ale čas letí když je zábava. Co?

Stíhači Red Tails (2012)

Jéžiš marja tohle snad ne, kromě pěkné úvodní scény jsem na tomto filmu neshledal pěkného snad lautr nic. Příběh se odehrává v Itálii, tak proč jsem zatraceně pod letadly těchto okřídlených, humorných Afroameričanů, které je mimochodem nemožné sestřelit, zahlédl Karlštejn. To na mně bylo prostě nějak moc. Prostě by už chlapi od filmu mohli toho afroamerikanismu, který se záhadně stal módním po roce 2008, se vší slávou nechat.

Rivalové (2013)

No pro jakožto zarputilého historika a fandu F1 a hlavně McLarenu to je pro mně film na který se mi pěkně koukalo. I když bych za pár historických nepřesností mohl dát třeba hvězdičku dolů, to ale neudělám, protože jsem zatím neviděl lepší filmové vyobrazení mnou tolik milovaného sportu.

300: Vzestup říše (2014)

Only Gods Can Defeat the Greeks... No dejme tomu... Ale upřímně na mně celý film působil jak po stránce technické (i když první díl je o sedm let starší, takže všechna čest) tak i po stránce příběhu jako remake prvního dílu a to se mi prostě nikdy moc nelíbilo. Ale jako jednorázovka to není zas tak špatné, vlastně jsem se i docela bavil, z pohledu hereckých výkonů je potřeba říct, že Themostikles v podání Sullivana Stapletona nemá takové charisma jako Butler v díle prvním, takže celý film zachraňuje skvělá Eva Green, díky které dám jednu hvězdičku navíc, možná kdyby velela Spartě v prvním díle tak by se Sparta ubránila (doufám, že zdejší historici prominou). To mně nabádá ještě k jedné poznámce, od filmu očekávejte řežbu a nikoliv přesný historický výklad dějin.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jak je krásné vzpomínat na období dětství na čas mezi 6tou a 8mou hodinou ráno, kdy každý víkend rozsvítili moje dětské oči tihle kačeři v čele s dnes už folklórním Skrblíkem. Dá se říci prostě klasika.

Méďa (2012)

HAHAHA fakt skvělá komedie o perverzním plyšákovi a jeho neméně divném pánovi, kterou jsem si pustil 2x za odpoledne. Fakt naprosto ustřelená záležitost, moc dobře jsem se u této tématické jednohubky bavil.

Kmotr (1972)

Zfilmování podle knihy vždycky za knihou přirozeně pokulhává, ale musím říct, že filmová adaptace Kmotra je asi nejlépe zvládnutý přechod mezi knihou a plátnem. Dále je to film hlavně dvou mužů Marlona Branda a Al Pacina, kdy Brando od impozantně zahraného začátku postupně ustupuje do pozadí a místo něho nastupuje do hlavní role Al Pacino (sice s krátkým intermezzem Jamese Caana, který rozpoutá válku) Pacinovi nikdo nevěří, ale nakonec se své role zhostí velmi dobře,a dá se říci, že tahle role opravdu hodně sedla, ale na ztvárnění Godfathera se žádný jiný herec nehodil více než Marlon Brando, který tak podle mě zahrál, i díky skvělému Coppolovi, životní roli.