Extase (1932)

Neviem, či som videl nejakú scenzúrovanú verziu, ale odhalenú predstaviteľku, ako ju vidíme na filmovom plagáte, som nevidel. Netuším, možno existovala aj taká... Výborný "polonemý" film. Akurát záverečná "polobudovateľská" pasáž je dosť zvláštna a dá sa len tušiť, čo tým chcel režisér povedať. V každom prípade stojí za pozretie.

Velbloud uchem jehly (1936)

Priemerná dobová komédia, kktorú sa oplatí pozrieť hlavne kvôli H. Haasovi a J. Plachtovi. J. Štěpničková hraje ako takmer vždy dosť umelo a vrcholom je P. Herbert. Pri ňom sa trošku zastavím. Neviem, či vôbec ide o herca (pražský Nemec), lebo pri jeho mene sa v databázach nič nenachádza. Zároveň jeho text v scenári sa obmedzuje na niekoľko útržkovitých slov, súvislejšiu vetu mu J. Štěpničková vyslovene predrozpráva. Zároveň mám dojem, ako keby čestine ani nerozumel, nehovoriac o tom, že ma silný nemecký prízvuk a v jednej dialógu povie slovo "danke". No neviem. Vcelku taká mydlová opera na nedeľné popoludnie. A na záver? Veľmi sa mi rátal J. Pivec a jeho "pretekárske" etudy.

Muž a stín (1973)

Dokument o protikomunistickom agentovi Otakarovi Rambouskovi, ktorý bol pravdepodobne nakrútený v reakcii na jeho "vystúpenia" v Československu v roku 1968. Dokument je prehnané kritický, rovnako ako dnešné nekritické pokusy o vykreslenie jeho hrdinstva. Chýbala mi tu veľmi podsatná časť a to záver, celé to skončí akosi v prostriedku a bez vysvetlenia. Buď to vystrihli, alebo nedokončili...

Extra (2010) (pořad)

* za pohľadnú redaktorku.

Jak se dělá smích (1980)

Výber filmových ukážok úplne od veci, zvuk pri troch "rozhovoroch" bol otrasný a nezrozumiteľný - mikrofón bol snáď na kamere a takto by sa dalo pokračovať. Skôr ma zaskočilo, teda nie som si úplne istý, ale niektoré ukážky boli zo "zakázaných" filmov, za normalizácie neboli rozhodne všetky odvysielané.

Tapped (2009)

Vošlo by to tak na 25 min. dokument, zbytočne dlhé, zbytočné zábery na všelijaké kamióny, hadice a prírodu...

Stalo se v tomto století (1975)

Až na zbytočnú politiku zaujímavý pohľad na úroveň vtedajšej techniky a nádeje v tejto oblasti do budúcnosti.

Vracenky (1990)

Neviem, čo na tomto filme všetci majú, ale jednoducho dobrý naozaj nebol. Ako komédia už vôbec nie, zlátanina ktorá mala zabaviť akurát znechutila... Celkovo od veci snímok v trápnom Č/B prevedení.

Konec věčných časů (1991)

Vcelku pozoruhodný filmový materiál o odsune sovietskych vojsk z Československa. Autetntické pohľady na vojakov, atmosféru, ideály a k tomu dobový komentár o konci jedného obdobia.