Alfi tropí hlouposti (1979) (seriál)

Avantgardný večerníček pre mňa kultovej kvality. Uletená pseudodepresívna hudba, ako by vyšitá od Apocalypticy, väčšinou však bolo pri jednotlivých scénach jdnoducho ticho. Pamätám si zvlášť na jednu časť, keď chcel Alfi oteckovi (žil iba s ním) "zmechanizovať" domácnosť, tak napríklad natiahol špagát na WC splachovač, na svetlo, či chladničku.... Samozrejme otecko o tom nevedel a zľakol sa tak, že sa tuším vytiahol na dlážke. Potom som čosi také doma montoval aj ja :-) (teraz som si všimol, že link na túto časť tú dal kolega...). Najobľúbenejší večerníček!

Ally McBealová (1997) (seriál)

Toľko teľacích nesympatických ksichtov v jednom seriály som ešte nevidel...

Americká tragédia (1976) (TV film)

Veľmi kvalitná inscenácia na motívy známeho kriminálneho románu. Akurát namiesto Soni Valentovej by som si vedel predstaviť vhodnejšiu herečku.

Anděl Páně (2005)

Rozprávka je v porovnaní s tými novodobými výborná, sledovateľná a hlavne zábavná, príjemne ma prekvapil komediálny talent Ivana Trojana vycibrený zapamätateľnými hláškami. Jedinú výčitku mám voči "Dorotke" Z. Kajnarovej, ktorá podľa mňa hrala ako pornoherečka a v jednej z posledných scén v kostole presvedčivo ako zlatokopka (čo netvrdím, že je zlé, i keď v rozprávke o slušnej a hlavne chudobnej sirote skôr vtipné), ale tak vyhrala casting a je tam :-).

Anna (1987) (seriál)

Ak si správne spomínam seriál o baletke Anne, ktorá mala nejaký úraz a postupne sa z toho dostáva aj vďaka primabaleríne, ktorú hrá M. Vukotič (známa zo série o účtovníkovi Fantozzim). Opravte ma, ak sa mýlim.

Anonym (1980) (TV film)

Zaujímavá bizarná záležitosť začiatku 80. rokov, ktorej dominuje dobová Bratislava, vcelku pohľadná Deana Horváthová a skvelá hudba Deža Ursínyho. Film zachraňuje posledná tretina, kedy dej dobre graduje. Žiaľ to sa nedá povedať o prvých dvoch tretinách, ktoré sú nepresvedčivé a nevtiahnu diváka do deja. Navyše opakovanie viet o vierolomnosti komunistov a o ich prenasledovaní akýmisi nepriateľmi štátu pôsobia dnes úsmevne, ale vtedy zjavne hrali na notu dobovým cenzorom. Navyše páchateľ je ľahko odhatnuteľný a divák si to tak nevychutná. Autori si zjavne vzali príklad z toľko populárnych a osvedčených kriminálok 60. rokov a skombinovali ich s vtedajšou novou vlnou kriminálnych filmov z Francúzska a USA. (Obnovená premiéra. Dvojka 11. 1. 2011)

A pri tom speve (1983) (pořad)

Taká "zdrevenelá" dôchodcovská zábava pri dychovke...

Archimedov zákon (1964)

Film je naozaj súdobý, ale dodnes dokáže svojim humorom niečo povedať. Komunálna satira v podobe hereckých hviezd nabrala iný rozmer, škoda preškoda tej nepodarenej slovenčiny v podaní napr. S. Zázvorkovej alebo F. Filipovského.

Arthur (1981)

Romantická komédia pre americké "happyendové" nátury, s kopou značne prehrávajúcich hercov s ozaj bezduchým predvídateľným scenárom a to ešte aj v roku svojho vzniku. Jedna hviezdička za Hobsona, bez ktorého i tak táto "komédia" vyfučí z hlavy za pár hodín... Šťastie za výbornú titulnú skladbu.

...a zase ta Lucie! (1983)

Super zábava, jediné čo mi prekážalo, boli tie západonemecké reálie a napríklad sortiment v obchodoch, o ktorom som mohol vtedy len snívať. Málo realistické pre Československo, ale film nakrúcali práve pre Nemcov... Karel Augusta, ako servisák Schmidt bol absolútne špičkový.