Stalin (2013) (TV film)

Zaujme len farbou, ale domnienky premiešané s predstavami autorov a žiadnymi novými faktami robia z dokumentu nezaujímavú záležitosť, ktorých sú už stovky. Napríklad za vinu Stalinovi dali aj to, že "pribudlo obyvateľov, ale nie bytov, výstavba nestačila" - francúzsky autori zrejme opomenuli fakt, že v ZSSR sa neplatili trhové ceny za byty (hneď by ich bol dostatok), ale sa na nich v podstate "len" čakalo. Bez tohto vysvetlenia sa to bude ťažko vysvetľovať francúzskemu divákovi napríklad bytová otázka vo východnom bloku.

Stalo se v tomto století (1975)

Až na zbytočnú politiku zaujímavý pohľad na úroveň vtedajšej techniky a nádeje v tejto oblasti do budúcnosti.

Strach Fay Grimové (2006)

Veľmi zaujímavý film "kombinovaného" žánru, ktorý Vás prinúti aj rozmýšľať. Som rád, že téma špionáže sa nezvrhla na nejakú bezmyšlienkovú propagáciu niektorého zo svetonázorov... A nezabúdajte, že TOTO je už akési pokračovanie snímky Henry Fool z pred niekoľkých rokov. DODATOČNE dvíham hodnotenie na plný počet, inteligentný film viac ako zo súčasnosti mi utkvel v pamäti.

Strach nad městem (1975)

Vynikajúca a veľmi napínavá detektívka, s niekoľkými nelogickosťami, ale prepracovaným scenárom a zvlášť kvalitnou kamerou. Prehliadka krásnych pohľadov na Paríž tiež stojí za to.

Strašidlo (1978) (TV film)

Pozoruhodná antická komédia, ktorá pobaví aj po rokoch. Akurát to rozuzlenie sa mi zdalo také nijaké. Zaujímavé je, že v jednej scéne vidieť Martinovi Gregorovi na ľavom predlaktí vytetované väzenské číslo z koncentračného tábora.

Stratená dolina (1976)

Voľné pokračovanie sa skončilo sklamaním, všetko je príliš statické, málo dynamické, scénár skôr vhodný pre TV film...

Stroskotáme zajtra (1968)

Obnovená premiéra: 4. 2. 2011 Dvojka. Jeden z experimentálnych a nie zvlášt vydarených cestopisno - dobrodružno - dokumentárnych filmov z doby, kedy o peniaze na nakrúcanie nebola núdza. Psychologický rozbor postáv tiež nie je nejaký dôkladný. Celkový efekt rozpačitý a neplynulý. Filmom sprevádza "rozprávač", hlas Leopolda Haverla. Vo filme hrajú neherci nadabovaní hercami, z ktorých som spoznal Slava Záhradníka, zdalo sa mi, že počujem aj Labudu, či Dančiaka. Zaujímavosťou je na dobu vzniku, použitie farebného materiálu.

Stvoření světa (1957)

Oproti knihe veľká uspávanková bieda. Ukričaný ba miestami až afektovaný Werich, do toho každú chvíľu akési "muzikálové" vložky. Naťahované rádoby vtipné scény. V dobe svojho vzniku možno inovátorské terno, dnes 80-minútová kreslená nuda, ktorá nenadchne... Podotýkam, tu toľko ráz spomínanú "komunistickú propagandu" nehodnotím a pre mňa nie je podstatná (tá proste patrila k dobe), pokúšam sa posúdiť spracovanie a to autorom proste uniklo.

Susedia (2006) (seriál) odpad!

Neposudzoval by som tento seriál tak, že má byť odrazom slovenského humoru. Podobné "vtipy" sú úspešné iba u vrstvy nenáročných divákov, ktorí sa smejú aj slovu "zadok". Je mi len ľúto, že sa tu dokáže niekto takto zhadzovať - herci, účinkujúci a hlavne diváci. Ak toto je súčasný slovenský humor, tak sme sa dostali na úroveň zábavy v krajinách tretieho sveta (tuším "rozvojové" sa už nepoužíva, lebo sa nikdy nerozvinuli).