Přátelé (1994) (seriál) odpad!

Pohodový sitcom na debilizaci ducha :-)

Osudový kruh (1970)

Kazí to Inspektor Popleta alias banánovou slupka Bourvil. To už tam místo něj rovnou mohli zařadit Funese. A opravdu hloupé a nehodící se do filmu se mi zdají konzervativní předsudky Bourvilova nadřízeného. Nikotin Delon a drsňák Volonté- špička ! A samozřejmě Yves Montand se svými děsivými úzkostmi.

Kolaborovali s nacisty (2010) (seriál)

Mannerheim rulez ! Příběh tohoto velkého politika mě dostal

Armáda stínů (1969)

Film mi připomněl Kunderovu hru "Majitelé klíčů" aneb "myslel jsem si, že držím volant dějin,ale to dějiny řídily mne..." Nejdrsnější na filmu je asi ta irelevantnost etiky a morálních principů... Jakoby morálka byla mýtus...

J. Edgar (2011)

Pochvalný životopis od "liberálního republikána a svobodomyslného reaganovce" /rozpor sám o sobě/ Eastwooda. Člověk by se měl rozplakat nad sentimentálním Hooverem- andělem. Eastwood měl Hoovera ukázat více jako muže moci než jako roztomilého nostalgicky dojatého staříka. O Hooverově činnosti v 50. letech /sledování Chaplina a levicových činitelů/ nepadlo ani slovo. Eastwood se měl podívat na film "Nixon" od O. Stonea. Stone Nixona nedémonizoval, ale ani z něho nedělal správného chlapáka. Snažil se na něho dívat "nestranně, objektivisticky" a zároveň ukázal jeho mocenskou posedlost a mocenskou pýchu. Jay Edgar ve filmu nevypadá jako nejmocnější muž USA /při vší úctě ke Capriovi, který umí hrát vyváženě i exhibicionistu a narcise Jordana ve Vlkovi z Wall street/. Je to dané scénářem a režií. Jasně jako agent a šéf FBI musí být "loutkař" a muž za oponou, tajemnost o sobě. Ale ta velikost moci a pud k moci z tohoto filmu prostě nekouká z každého rohu. Spíš jako bych sledoval americký propagandistický týdeník z 2. svět. války- hrdinný Hoover chce mámě a své zemi udělat radost, aby na něj byli pyšní. A to je vše ?

Nadaný žák (1998)

Slabé, předvídatelné, s nevýraznými herci. Možná měl essmana hrát Tříska. O postavách se taky moc nedovídáme. Šum obrazů jak z nějakého hloupého amerického seriálu.

Helen (2009) odpad!

Rozporuplná produkce HBO, co dodat....

Den před krizí (2011)

Tolik hlubokého chladu a bezcitnosti. Nádhera !

Mrtvá zóna (1983)

Nečekaně kvalitní drama, horor velice okrajově. Kam zmizeli geneticky ozáření zombíci ? Kam se podělo radioaktivní záření způsobující nadpřirozené schopnosti ? A kde je Michael Jackson zvoucí živé- mrtvé na pánskou volenku ?.-) Skvělý a promyšlený film, všudypřítomná tajemnost a bolest duše.