Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

S tebou mě baví svět (1982)

Tak takhle soudruzi, opravdu ne ! Film se měl raději jmenovat Sladké mámení.

plakát

De Gaulle (2020) (seriál)

Vynikající seriál., který dává nahlédnout do politické kuchyně 2. světové války. Co dodat ? Já jsem svobodná Francie a vy se paktujete s Vichisty ? Doporučuji velice čtivé Válečné paměti od de Gaulla.

plakát

Tisíc miliard dolarů (1982)

Slabý politický thriller, Ikarus od Verneuila byl lepší. Dewaere prostě není Yves Montand. Nejsem si jistý, jestli konec filmu vyzněl důvěryhodně.

plakát

Moulin Rouge! (2001) odpad!

Ještě horší než Titanic. A ty cover verze klasických rockových písní není snad třeba ani komentovat. Zajímavé, jak některé muzikály mají blízko k hysterii.

Neobyčejná třída (1964)

Film plný nostalgie, člověk je plný 60-tkové pohody a písniček.

Letiště nepřijímá (1959)

Nadprůměrné psychologické drama s výborným Josefem Bekem (!), žádný lidový zpěvák a vítací typ Florenc 13,30. Vztahový trojúhelník Bek-Kačírková-Ráž a o drama je postaráno.

Lidé na kře (1937)

Vynikající nadčasový film o mladých, kteří kvůli nezaměstnanosti bydlí u rodičů. Rodiče je musí materiálně podporovat (Keller tomu říká rodinná žebrota).  Moc se mi líbil dvojznačný konec- lidí pohybujících se na tenké kře sociálního vzestupu nebo pádu. * Jen poznámka na okraj- ten nemilosrdný kapitalismus se netýká pouze první republiky.

plakát

Živé terče (2019) (seriál)

Pouze průměr, chyběla tomu skvělá režie a kamera plná světla Viktora Tauše z Modrých stínů. Modré stíny měly lepší scénář.  A odstrčili Miroslava Krobota a Ramba !

Ovládací panel