• Pohádka
  • Western

Krutá ľúbosť (1978)

Nádherně poetický, vyloženě artový film. Je tam spíše ukázka folklóru a lidových tradic než tradiční dialogy, ale kdo má rád film jako umění, tak si určitě přijde na své, ovšem milovníci tradičních filmů budou zklamáni.

Loupež na úrovni (2013)

Toto není krimi, ale pouze komedie plná amerického humoru a já americký humor rád nemám a Kurt Russell je tady zjevně tak přestárlý, že by si jej na podobnou fušku nenajal ani šílenec. Takže bohužel.

Zmizení (2013)

Výborné, plné napětí a zvratů, skvěle zahrané, ale přesto tam bylo pár nelogičností, takže nemohu dát 5 hvězd.

První pes (2010)

Idiotsky natočený film s idiotským dubbingem, idiotskými herci a idiotským scénářem. Ty dvě hvězdy jsou za sympatického psa.

Prezidentka (2022)

Ano je to romantika a růžová knihovna, ale je výborně zahraná a má to i takový jemný humor. Spousta úplných hovadin zde dostává o mnoho lepší hodnocení.

Dvojníci (2016) odpad!

Tak tento film nedoporučuji nikomu, kdo má vyšší IQ než 56. Kdysi jsme točili perfektní filmové komedie a parodie. Bohužel kdysi.

Pokrevní pouto (2013)

Zajímavý pokus o gangsterku s psychologickým pozadím, ale dost se to táhlo. Kdyby to mělo větší spád, tak bych jednu hvězdu přidal, ale takto pouze tři.

O pokladech (2012) (TV film)

Tak takové pohádky miluji. Skvělé herecké obsazení a humor. Toto se velmi povedlo. Kdo má rád spíše temné fantasy, tak ten se tady nepobaví, ale kdo miluje humor, ten si přijde na své.

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Námět výborný, pěkná hudba, ale ti Japonci v podání brněnských herců jsou jako parodie. Nebo ti kapsáři, kteří kradou tak okatě, že to každý musí vidět a pak si přijdou pro povolení, to je opravdu naivní. Takže opravdu nemohu dát více než dvě hvězdy.

Myši patří do nebe (2021)

Čekal jsem víc humoru a lépe propracovaný děj, bylo to jen vypočítané na city a příliš upištěné a uječené. Možná kdyby mi bylo o šedesát míň, tak by se mi to líbilo, protože se takto upištěné dnes točí všechny filmy pro děti, ale ve srovnání třeba s Kuky se vrací je ten scénář fakt bída.