• Pohádka
  • Western

Zakletá jeskyně (2022)

Další pohádka, která postrádá humor. To, že splácali několik pohádek dohromady bych jim odpustil, ale film je natočen bez humoru a invence, je to spíš taková ta dnes moderní fantasy než pohádka. Jedině ten Dobrý si zaslouží uznání, jeho záporák Oplan není dobrý, ale vynikající.

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Naprosto slabý odvar z Asterixe, nejslabší ze všech filmů o těchto dvou Galech, vtipy nejsou vtipné ale trapné a celkově je to hrozná slátanina. Možná i proto, že místo Francouzů se o film pokusili Němci a opravdu se jim to nepovedlo.

O princezně na klíček (1987) (TV film)

Pohádka, která mohla být vtipná, má docela nápad a jsou v ní dobří herci, ale je tak neuvěřitelně blbě natočená, že vše šlo do kopru.

Největší příběh všech dob (1965)

Tento film má pouze jeden klad a tím je perfektní herecké obsazení, ale tím to končí. Je to nejhorší zpracování tohoto tématu ze všech, které jsem viděl.

Princezna za tři koruny (1997) (TV film)

To je tak střelené, že jsem se u toho docela pobavil, ale je to spíše jako crazy komedie než jako pohádka. Nárožný je tam vynikající a převleky Michala Dlouhého jsou perfektní, poněkud to sráží výkon Špráchalové, která to hraje jako normální pohádku. Výborné je taky to, jak na konci Ámos (Nárožný) rozděluje peníze, to bylo jak z českého parlamentu. Takže jako crazy komedii bych dal i čtyři hvězdy, ale pohádka má stěží dvě, takže nakonec nezbývá než dát průměrné tři za 50 %.

Zlatá labuť - Epizoda 10 (2023) (epizoda)

Nechápu to vysoké hodnocení. Opět jsem to po delší době zkusil, ale je to pořád stejně špatné, například všichni obdivují nastávající pana majitele, jaká je to kráska a přitom Barbora Bočková tady vypadá strašně.

Poslední závod (2022)

Tak Kaiser sice hraje výborné, ale v tom filmu je více propagandy než za komančů.

V trestném území (1950) odpad!

Soudruzi Dítě, Bek a Rudolf Deyl ml. vyšetřují zlé kapitalisty, kterým se chystají zakroutit krkem, jak je to naučili v Sovětském svazu. Čistá komunistická agitka, která se maskuje jako detektivka.

Čapkovy povídky (1947)

Zajímavé je, že se do zdejšího hereckého výběru nevešel Paľo Bielik, který hraje jako o život, toho opilého a arogantního četníka zahrál výborně. Aby jej člověk našel je potřeba si rozkliknout více a tam se skrývá kdesi uprostřed mezi vedlejšími postavami. Dokonce ani v recenzi není uveden mezi hlavními protagonisty, přitom v titulcích filmu je na prvním místě. Námět je samozřejmě perfektní, jak jinak, film je vynikající a herci v hlavních rolích výborní, ve vedlejších je to už slabší, ale to už tak někdy bývá, je potřeba vzít v úvahu i dobu vzniku filmu. První povídka je velmi smutná, druhá je sice o pátrání po dítěti, ale je spíše humorná, třetí je laděná spíše až mysticky, čtvrtá je perfektní opět spíše veselá o pátrání inspektora Pištory a poslední je zase o tom, že i u Božího soudu rozhodují opět lidé a Bůh je tam jen jako vševědoucí  svědek. Zajímavá je také poznámka o Cikánech "Ja neviem, čo je to za prekliaty národ, ale myslím, že je to samotné pokolenie Satanovo". To už by se dnes ve filmu říci nemohlo, přestože to tak podobně napsal i Čapek.

Hra (2011)

Drsné, ale pravdivé. Takže opravdu palec nahoru.