Team America: Světovej policajt (2004)

Tohle jsem dokoukal jen s vypětím všech sil. Kromě asi 3 povedenjších vtípků nuda a nuda a nuda. Proč se někdo namáhá točit něco takto hrozného? Žádný nápad kromě toho, že je to loutkový film. Scénář na úrovni žáka první třídy. Hudba - byla tam vůbec nějaká? Spousta sprosťáren bez účelu a bez vtipu. Jedna hvězdička za Matta Damona a za živé kočky.

Střelec v ohrožení (2007)

Film, který ničím nepřekvapí ani neurazí. Typický průměr, na který se rychle zapomene.

Powaqqatsi (1988)

Až do shlédnutí tohoto filmu bych nikdy nevěřil, že se můžu u dokumentu tak skvěle bavit. Vynikající dílo.

Koyaanisqatsi (1982)

Casino Royale (2006)

Nijak velký dojem na mě tato Bondovka neudělala. Děj ucházející, Craig nevýrazný, s jedním výrazem obličeje se nedá hrát ve filmu. Celkově dávám 3* kvůli tomu, že je to přece jen Bond...

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Zklamání, to je to hlavní, co mě napadlo po shlédnutí filmu. Zklamalo mě vlatně skoro všechno - že jsem od filmu čekal víc, že hudba je jen sem tam dobrá a jinak snad jako by ani žádná nebyla, že svět filmu je až neskutečně naivně digitální, že některé kteatury jsou směšné a ne hrozivé, že jsou tam dloooouhé filosofické proslovy, že je tam až příliš zpomalených záběrů. Pozitvní je opravdu jen pár detilů - občasná ironie Leonidase, Xerxes, některé bojové scény. Protože ona část historie o boji u Thermopyl je mou nejoblíbenější bitvou z historie, dávám tomuto kousku 3*, jinak by byly jen 2.

Miami Vice (2006)

Ze začátku dobré, ale postupně čím dál větší nuda. Závěr mě vyloženě zklamal, přestřelka ve stylu zprav BBC na mě fakt nijak nepůsobila. Navíc pár scén, které měly být asi dramatické či měli vzít za srdce, podle mě nevyšly dle představ. Hodnotím tento film jako průměrnou krimi, natočenou sice docela dobře, ale která nezanechává žádný pocit.

Můj nepřítel (1985)

Výbrné komorní sci-fi s koncem, který málem celý film pokazí. Zajímavý námět. Jen mě překvapuje, že ho v mém okolí nikdo nezná. Podle mě je to klasika žánru sci-fi, i když - kdyby byl natočen dnes, tak se asi nikomu nelíbí, není totiž plný počítačových efektů a hektolitrů krve. 4*, i kvůli nostalgii, která z něj na mě dýchá ...

Tenkrát na východě (2000)

Nemůzu si pomoci, ale tento typ komedií mě baví, je to oddechovka, žádné složitosti ani filosofování. Nejde se na něj dívat několikrát do roka, ale kdo by to taky chtěl dělat, že. Na 5* mu něco chybí - lepší scénář (který ale není špatný). Dávám 4*.

Garfield 2 (2006)

2x jsem se zasmál, jinak jsem se nudil a přemýšlel, kdy bude konec. Nic mě v tom filmu nezaujalo, ale třeba se líbí dětem. 1* jen proto, že je to Garfield ...