Pokojný bojovník (2006)

Sdělení zásadní, myšlenka hluboká, zenový moudra tečou proudem. Zpracování tragický a povrchní, hory patosu a léčivá síla doteku included. Knihu jsem nečetl ale film meditaci, kontemplaci nebo věci jako živé ruce zcela profanuje. (Dost k tomu pocitu přispěl i příšernej dabing ale nemyslim si, že v originále by to bylo o moc lepší)

Soudce Dredd (1995)

Tohle neni tak blbý, až je to dobrý (jak tomu u spousty podobné produkce bývá), tohle je tak blbý, až je to blbý. Jediný na co se dá koukat je Diane Lane.

Jak si vzít milionáře (1953)

Marilyn jako roztržitá, poloslepá, obrýlená bohyně. Tohle je snad její nejvíc sexy role. Neustále do něčeho vráží, zakopává a vůbec je neuvěřitelně roztomilá a lepí celej celek dohromady. Jen ta promenáda v plavkách třeba. Neuvěřitelný. Pětadvacet vteřin čisté esence erotiky. Jinak film je úplně pitomej, vrství jedno klišé za druhym ale z nějakýho nejasnýho důvodu funguje skvěle. Za slepou Marilyn hvězda navíc. Mimochodem zahrála to skvěle.

Trhák (1980)

"Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil!" "Já sem Jíša." "To mě nezajmá člověče, neumětelové, nýmandi!" "Tak to budeme točit, všichni byli nadšení, to byl produkční, ten co tu byl." Geniální Petr Čepek, geniální písničky, hra s jazykem, fantasy, humor, láska...Ten film má všechno!

Každý den odvahu (1964)

Rozpolcenost, neschopnost sebedefinice, hrdost spolu s prodejností poslední děvky pro všechno. Co ty chceš vůbec?! Netuší, cítí zradu, občas snad lítost nad nevyužitou příležitostí, přesto chce dál slepě věřit. Rád by změnil život ale neví jak. Vlastní bezmoc ho trhá na kusy. Umocněno na přímém protikladu bezstarostného Abrháma. Skvělá Brejchová, Scheinpflugová, Brodský. Vidíš je? Tyhle všechny postřílej! To jsou svině! Zradili revoluci! Víš, jak žijou? Dostanou nažrat...a držej hubu! Jenom žerou a pijou pivo, víš? To je jejich!

Síla umění (2006) (seriál)

Velmi sugestivní cyklus, ale občas(!) hraná forma ruší a snaha nás za každou cenu vtáhnout do "dramatu" vyznívá lacině (několikrát opakovaný záběr jak potem zbrocený Caravaggio šermuje proti zdi/kameře a podobně). Caravaggio **** Rembrandt ***** Berniny **** Turner **** David **** Picasso ***** Van Gogh **** Rothko ****

Legendární parta (2012)

Dnešní ADHD děti si to nejpíš musej užívat, mě to nějak nechytlo ani jako akční fantasy. Vizuál však perfektní a Víla Zuběnka je kus. Za koně nočních můr hvězda navíc.

Alenka v říši divů (1951)

Skvělé zpracování knížky Lewise Carolla, snový trípek plný nápadů a úžasné animace. Žádný nosný příběh, všechno tak hezky klouže od jednoho k druhému jako sen :) Navíc teprve po shlédnutí pasáže u Šíleného Kloboučníka doceníte význam čajových obřadů. Zvědavá Alenka je patrně tou nejrozkošnější animovanou postavou. Tim Burton moc tlačí na pilu, tohle je zábavné a nenucené stejně jako kniha. Prostě krása. oprava hodinek Unbirthday song

Herečka tisíciletí (2001)

Všechno je propojeno se vším. Vždycky. Dokonalý střih, dokonalý závěr.