Golden Boy (1995)

Pět lekcí, pět zklamaných dívčích srdcí, které si moc pozdě uvědomí o jaký poklad vlastně přišly. Oe Kintaro při svém studiu života školí neskutečně. Nikdy nevydrží na místě, protože jediné co ho žene neustále vpřed je studium. Je to totiž bůh, co při ojíždění záchodových mís na dámských toaletách, dokáže naučit děti nebát se vody nebo porazit supersport na kole. Všechno je to velmi poučné. Jedno z nejzábavnějších anime, také díky krátké stopáži, kdy není téma dřeněno až do zblbnutí. Šestý, poslední díl je vyvrcholením série(hlavně ten konec !!!!) a nakoukáním do zákulisí anime studií. "Rána v animačním studiu začínají... pozdě."

Božský (2008)

Odlesk slávy renesanční Itálie a jejích intrik v soudobých kulisách. Tisíciletá tradice italské politiky jako autokracie. Krásná historická freska pojednávající o včerejších událostech. Celou dobu mi byl ten skrčený machiavelli vlastně sympatický a výborně zahraný. " Nemají ponětí, co všechno musí vykonat moc k zajištění blahobytu a rozvoje. Ten strašlivý rozpor: Udržovat zlo jako záruku dobra. Všichni si myslí, že pravda je správná věc. Je to konec světa! Nemůžeme připustit konec světa ve jménu správné věci. Máme mandát od Boha. Boha musíme milovat a pochopit, jak je pro dobro důležité zlo. Bůh to ví a já také. "

Don Jon (2013)

Film o zcela povrchním kokotovi a brutální krávě, který se ve své druhé polovině překlopí do romantické komedie s psychologickým podtextem. Hm. Za poznání, že Scarlettka umí bejt krajně nesympatická, děkuji. Brie Larson sluší.

Elektrické sny (1984)

Tohle je moje guilty pleasure. Ono je to totiž tak krásně naivní a pitomý, až je to krásný. Navíc představitelka Madeline, Virginia Madsen, je tam opravdu neuvěřitelně rozkošná a přirozená. Díky nostalgii, titulní písničce (Giorgio Moroder & Phil Oakey - Together In Electric Dreams) a taky tomu, že spolu vyrazí poprvé do kina zrovna na Casablancu, mám vždycky u tohohle filmu úsměv od ucha k uchu. Jinak je to těžký béčko, samozřejmě.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Možná si přivážu balvany ke kotníkům a půjdu skákat žabáky. Možná mě to probere. Možná jsem se ale zamiloval a pustím si to znova. Možná je to kontrapunktem k surrealismu základní metafory zobrazující lidství, tedy pardon - turectví. Možná, že smrt je pro mě až moc dobré řešení.

Legenda (1985)

Vizuálně úchvatné(ten les na začátku!), krásná Mia Sara, neuvěřitelné kostýmy a hudba celkový dojem jen podtrhují. Na jinou než dc 1080p blu-ray verzi ale nemá cenu koukat, film je pak celkem nuda. Že Ridley vykrádá Tolkiena mu odpustím. "May be innocent, may be sweet, ain't half as nice as rotting meat."

Čas po čase (1979)

Naprosto roztomilá a šukézní Mary Steenburgen."První člověk, který pozvedne pěst, je člověkem, kterému došly nápady."

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jako seriál odpad! avšak jako pořad, který zrodil legendu si hvězdu zaslouží. Postava Walkera je tak debilní, až se stala kultem.

Polski film (2012)

Marek Daniel naprosto skvělej. "Oči mé paní jsou všechno jen slunce ne, korál je sytější, než červeň jejích úst; je-li sníh bělostný, její hruď černá je, může-li vlas být drát, dráty jí začaly růst." Celkově dost originální počin, asi jak Brno