Sword Art Online (2012) (seriál)

První půle špičková, miluju Asunu a pak BUM a zničehonic uplně jinej seriál? Po probuzení a naloadování se do ALO to šlo do piči ale zase tam bylo víc kozi, za mě dobrý a dobrý je za tři.

Melody (1971)

Perfektní hudba od Bee Gees a naprosto okouzlující Tracy Hyde. První vzpoury a první láska. Dokonalá atmosféra.

Quantum of Solace (2008)

Dobrý, ale příště to chce ještě mnohem rychlejší střih! Hlavně akční scény byly zbytečně moc přehledný.

Noe (2014)

Naprosto nesourodý film... ekologická agitka zasazená do preapokalyptického biblického světa, padlí andělé jako armáda složená z předků seržanta Navážky, Metuzalém jako zenbuddhistickej mudrc v jeskyni, nábožensko psychedelické vize, houbové čaje, Hermionka, temnota, špína a hnus, společenská kritika americkýho konzervativně křesťanskýho pohledu na svět jako na jeden obrovskej důl k vytěžení,. Zpracování nekonečněkrát vyprávěného příběhu je značně originelní, s biblickým poselstvím ale nemá bohužel nic společného, protože vylíčení Noa jako bezcitnýho misantropa, který až skrze rodinné drama dojde k boží milosti, je tak trochu nonsens, že. Pasáž se stvořením světa je super, poslední třetina filmu, která následuje pak, je úplně pitomá.

Radovanovy radovánky (1989) (seriál)

Tohle jsem miloval, snad u žádnýho jinýho večerníčku jsem se tak nenasmál jako u tohohle. Totální magořina, čistokrevná zábava.

Dvorak: Symphony No. 9 'From the New World' (1985) (koncert)

Sledovat von Karajana při jeho naprosto strohém přednesu, je stejnej zážitek jako poslouchat Dvořákovu hudbu. Dokonalá smyslová syntéza.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Tematicky výborné ale ve většině případů tak trochu plytké. Nastaví zrcadlo ale pak nějak klouže a nejde zcela do hloubky. Zatím 4* S01E01 - 5* Fascinující, šokující ale i naprosto absurdní. Bulvární role médií ve společnosti a diktát populismu, kterému jsou zúčastněné strany ochotny obětovat naprosto cokoli. Nejdříve život princezny, poté základní úctu člověka. Tím nejdůležitějším jsou body popularity a z nich pramenící volební výsledky. Tomu je podřízeno vše. Diktatura proletariátu ve své nejzvrácenější podobě. Ani islám nebo terorismus ale populismus je největší hrozbou demokracie. S01E02 - 3* Pěkně vystihuje základní rys kapitalismu a tím je schopnost vstřebat jakoukoli kritiku, přeměnit ji ve zboží a využít ve svůj prospěch. Ve své podstatě jsme každý jen lacinou kurvou, která více či méně ochotně prodá svoje ideály. S01E03 - 3* Vzpomínky definují to kým jsme, jsou nedokonalou interpretací reality a v závislosti na čase se proměňují, otupují, nabývají nových souvislostí. Dokonalé a neměnné vzpomínky se zoomem na obsesivní hrabání v minulosti nebo alkoholová okna asi dobrý ale jinak? Tohle by si z hlavy vyrval za chvíli každej. S02E01 - 4* Into the digital, stěhování do digitálního, virtuálního světa už probíhá v současnosti (viz Tomáš Sedláček) a po jeho kompletním dokončení nám už nic nebude bránit v tom, žít věčně. Budem v cloudu. Konečná nesmrtelnost. Androidí těla ani nebudou potřeba. S02E02 - 4* Civilizovaná humanitní společnost se pozná tak, jak trestá své zločince. Novodobá Evropa(kde je humanismus základní hodnotou) věří v nápravu skrze pokání, věří v odpuštění hříchů. Vychází z křesťanského základu našeho myšlení, které je v nás natolik zakořeněno, že i ateista jedná(nebo se snaží) zcela samozřejmě podle většiny jeho hodnot. Zde se role zločinu a trestu smývají, jedinec se odlidšťuje a stává se pouhým prostředkem zábavy otupělé společnosti. Dehumanizace celých skupin obyvatel, kteří jsou vnímáni místo lidí jako problémy, které je třeba odstranit.S02E03 - 3* Manipulace davu v globalizovaném světě memů nikdy nebyla jednoduší. Che Guevara, Kurt Cobain nebo Waldo jsou jen prostředkem jak prodat cokoli, původní význam nikoho nezajímá. Nemáš autorská práva? Nejsi nic.

Arizona Dream (1993)

"Jedinej problém byl v tom, že obě trpěly tak strašně, že sem nevěděl, kterou z nich mám zastřelit."

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Vrchol celého žánru. Psychologie postav a symbolika je upřednostněna před akcí a ta je odsunuta tak trochu na druhou kolej a nakonec úplně vynechána ale přitom to neni vůbec nuda. Naopak! Místo aby série dospěla k nějakému dějovému rozuzlení, ponoří se do hlavy patnáctiletého kluka. Pro něj je přece důležitější, co se mu v ní honí, než jak to dopadne s lidstvem. Svět je pouze takový, jaký jej vnímáme. Ať už konec seriálu zapříčinilo cokoli, právě díky němu vznikl kult. Pro mě je tenhle konec lepší a originálnější než v End of Evangelion, i když ten se mi líbil taky. Ty dva konce (jeden vnitřní a druhý vnější) dělají z NGE nakonec ještě komplexnější dílo. Titulní píseň A Cruel Angel's Thesis zpívá Yoko Takahashi.