Tron (1982)

Ve své době po technické stránce naprosto revoluční dílo- při natáčení většiny scén byly totiž interiéry a některé scény celé vyrobeny počítačem, kam je v příběhu přenesen i hrdina filmu. Dobrodružná cesta podivným světem programů je vcelku originální nápad.

Zimní zabíjení (1979)

Nepříliš úchvatný, ale přesto docela napínavý příběh s letmým vykreslením možného výkladu dosud neobjasněné vraždy prezidenta Kennedyho.

Trenérka (1986)

Zase jeden film z prostředí hry pro většinu z nás stále cizí a taky trochu tajuplné. Hawnová hraje trenérku družstva amerického fotbalu s názvem Divoké kočky (jsou to kluci). Není to moje parketa.

Psí vojáci (1978)

Nolte podal v roli tvrdého veterána, který pro svého kamaráda pašuje drogy, vynikající výkon. Má to švih a napětí, i proto, že o drogy bojuje policie a ještě jedna skupina.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

Potíže s Arizonou (1987)

Celkem vtipná komedie, nebýt motivu trochu přitaženého za vlasy - což takhle zkusit adopci? Ale to by nebylo to pravé ořechové, že ?

Dlouhý Velký pátek (1980)

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

Kramerová versus Kramer (1979)

Světoznámý Oscary ověnčený snímek o opuštěném manželovi a jeho malém synkovi. Nejen Dustin a Meryl, ale i malý Justin je vynikající.

King Kong žije (1986)

Velmi hloupé pokračování známého King Konga. Infantilní scénář, opičí láska a dokonce i malé kongátko. Prostě krach!!!

Karate Kid (1984)

Jeden z těch lepších filmů věnovaných karate, i když s nepopiratelným vlivem jiného režisérova filmu - Rocky.