Není sirotek jako sirotek (1986)

Nenáročná podívaná na nesmělého strážmistra VB. kterého jeho matinka, jinak členka PSVB podporuje v jeho snažení.

Peggy Sue se vdává (1986)

Docela sympatická, nutně sentimentální komedie, která reaguje na odvěké lidské přání vrátit se do minulosti a změnit některá svá rozhodnutí.Herecký koncert K.Turnerové s bravurní přeměnou v mladou dívku. Mnoho vtipných situací,tři nominace na Oscara.l

Piráti (1986)

Matthau v dost netradiční roli-nevím, co ho k tomu vedlo. Musela to být fuška, hrát celý film jen s jednou nohou,ale ani to nepomohlo.

Policejní akademie 3 (1986)

Asi nejlepší díl celé série, využívající gagy z předchozích dílů a přivádějící je v nových variantách téměř k dokonalosti.

Poltergeist II (1986)

Pokračování úspěšného horroru je na stejné vlně jako jeho přechůdce. Docela mě zaujalo, když jsem se dočetl, že několik představitelů filmu krátce po sobě zemřeli - jako by se nad Poltergeistem vznášelo nějaké prokletí. Že by?

Smích se lepí na paty (1986)

Smutná komedie o tom, jak "Bróďa nalítl Bohdalce". Vynikající výkony, vděčná role pro pí Jiřinku, která v té době toho zrovna moc k filmování neměla.

Smrtící triky (1986)

Povedený dobrodružný snímek s mnoha zvraty. Malé nedostatky ve scénáři jsou kompenzovány svižným dějem a dobrými hereckými výkony.

Stopař (1986)

Hauer v roli maniaka budí opravdu děs a odpor.

Škola zlodějů (1986)

Villaggio tentokráte nehraje první housle,je jedním ze třech údajných synovců, kteří pro svého údajného strýčka kradou.Obvykle bláznivá italská komedie...

Trenérka (1986)

Zase jeden film z prostředí hry pro většinu z nás stále cizí a taky trochu tajuplné. Hawnová hraje trenérku družstva amerického fotbalu s názvem Divoké kočky (jsou to kluci). Není to moje parketa.