Hvězdná brána - Řetězová reakce (2001) (epizoda)

Většinou díly, kde herci neopustí planetu nestojí moc za to, ale tenhle díl krásně odhaluje hnisy demokratického systému...to, co byl ze svých úst schopný vypustit senátor Kinsley bylo tak hnusné až to je pro tenhle díl na 4-5*....

Star Trek: Discovery - Vlk v rouše beránčím (2018) (epizoda)

Hodně dobrý díl, který navazuje na ten předchozí, kdy je nám odhalen paralelní vesmír ve své diktatuře. V tomhle díle nám Michael odhaluje, že v každém z nás, i když se našim druhým já může výsledek hnusit, je stejný základ pro to, abychom byli zlí či dobří, vycházíme ze stejného základu a je to v nás.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Z počátku poměrně stupidní dialogy a zbytečně hodně akce, ale konec to zachránil. :) Jednak ctnostné ukončení trilogie, dojemné a taky míra pochopení, že nemůžeme být závislí jeden na druhém a to z nás dělá dospělé. :)

Resident Evil: Zánik (2007)

Zbytečně moc akce, až už to byla nuda, ale pro tu zásadní myšlenku nákazy a pandemie (která je teď v roce 2020 celkem aktuální tématikou :) ) si Resident Evil zaslouží pořád 4.*. :) Končí nadějně. :)

Teorie velkého třesku - Pilot (2007) (epizoda)

Pilotu dávám 4. * za to, že se objevil seriál s nerdí tématikou, ve které se můžou shlédnout všichni "šprti", že být chytrý nebo mít formu lehkého autismu vlastně není nic špatného.. :) Na druhou stranu při srovnání 1. a poslední řady je vidět, jak herec Sheldona drží od první série postavu, zatímco herečka Penny, která je čím dál víc ostrá holka z Nebrasky, ne. Tady je to taková milá blbka.. :D