Počítání mrtvých (1999)

Kvalitu tohoto jedinečného snímku by reflektoval rating nie nižší, ako 80 %. Preto zisťujem, že film upúta práve užšiu skupinu divákov. Takže ho buď milujete, alebo vám je jednoducho ľahostajný. Sú tu skvelé dialógy, zápletka a temný pohľad na beznádejné pekelné ulice New Yorku a samozrejme skvelý a jedinečný Nicolas Cage.

Žena v černém (2012)

Vytknúť sa tu dá veľa vecí napr. krátkosť filmu, určité amatérstvo v réžii, ale všetko základné čo sa tam má nachádzať sa tam aj nachádza, ako mŕtve deti, dusná atmosféra a aj zápletka. Koniec je príjemným zakončením tohoto zaujímavého snímku.

Halloween (1978)

Dopadlo to presne tak, ako som predpokladal, že to dopadne a to nechcem vidieť ďalšie časti. Nejaký chalan tam pobehoval, ani len keď vraždil to nebolo zaujímavé. Napokon prišiel na rad vešiak, ktorý psychopatického maniaka skoro chvalabohu zneškodnil. Takže predvídateľný film so slabými dialógmi. No i napriek tomu to malo niečo do seba. Možno na tú dobu to bolo strašidelné veď koho by nevystrašilo, že v ľudoprázdnom meste pobehuje za bieleho dňa muž s maskou v montérkách no a dnes keď si to človek pozrie tak cíti jednoducho klasiku. Môžem vyzdvihnúť dlhé kamerové zábery a veľmi pomalé rozbiehanie deja.

Věc (1982)

Ide rozhodne o kvalitný snímok avšak kombinácia nechutného mutujúceho vírusu a slabučkých dialógov mi celkový dojem z filmu pokazili.

Temný rytíř (2008)

Je paradoxné, ako všetci odcudzovali Heatha Ledgera a pritom bol jediný prvok, ktorý film zachránil.

Úsvit mrtvých (2004)

Z každého uhla asi najlepší zombie film

Tváří v tvář (1997)

Výmená tvári? Žiaden problém. Ešte aj teraz má z toho mrazí. Tak dobre. Chirurg vymení tváre zločinca Castora a policajta Seana. Má nastúpiť do vaznice, aby odhalil, kde je nastražená jadrová bomba. Castor sa však nejak medzitým preberie a zabije všetkých čo o tom všetkom vedeli. Šialené? Asi ano. Mám pocit, že začiatočná scéna lietadlo vs vrtuľník je to najlepšie z celého filmu.

Hard Boiled (1992)

Na moj vkus až príliž veľa strielania. Až toľko, že sa človek začal nudiť. V porovnaní so Zabijákom ide o niečo slabší kúsok, ale Johny Woo zas nesklamal.

Podtrženo, sečteno! (1991)

Pozrel som si tento film pretože Arnold s Cameron boli z neho nadšený. Tak nemôže byť predsa zlý?No nie? Keď to povie najvačšia akčná hviezda a jeden z nejlepších hollywoodskych režisérov. Má to všetko čo dobrý film má mať. Akciu, vtip, zápletku. Dalo by sa povedať, že originál sa v pohode vyrovná Pravdivým lžiam.

Létat jako pták (1984)

štyri hviezdičky za kvalitný snímok, ktorý ma ale nudil