Skála (1996)

Nejradši by te vykuchal, hochu. S radostí te vykuchám, hochu. Co tem lidem je? Co Mejsne? Nemyslíš že na tomhle ostrove je zbytečne moc vzteku. Je to taková pubertálni predráždenosť. Víš takovej vsetek, jako, když mi je šestnásť a nenávidím svojho fotra. Nicolas ma skrátka baví. A baví ma aj tento film. Vidieť, že ide o výbornú snímku zo starých dobrých 90-tých rokov.

Casino (1995)

Perla Scorseseho brilantnej tvorby. Milujem takéto filmy. Popisujú celý ten systém, celú tú mašinériu starej mafiánskej školy, ktorá je vsadená do očarujúceho prostredia. Dej je popísaný detailne, bezchybičky s množstvom úžasných dialógov, monológov a znázornení pre jednoduché pochopenie celej tej trestnej činnosti.

Nelítostný souboj (1995)

Páči sa mi scéna, kde zelený kamión vrazí do opancierovaného vozidla a Waingro chladnokrvne zastrelí strážnikov. Lúpeže a vraždy. A potom sa mi do mysli vnára myšlienka, že keby si de Niro a al Pacino vymenia úlohy že by mal film rovnaký náboj pretože obaja vyzerajú, ako lumpovia.

Soudce Dredd (1995)

Ešte stále si pamätám, kedy som prvý krát videl tento film. Bola hlboká noc. Svetlo televízora mi v tmavej miestnosti osvetľovalo tvár, pohodlne som sedel v gauči a s očakávaním som čakal na tento film, ktorý sa vysielal v TV. Milujem obdobie 90-tych rokov, kedy sa filmy točili s dušou a s minimálnymi PC efektmi.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Každý už vieme, aký je Tarantino kultový a blababla, ale nebudem písať aký je film skvelý a úžasný, budem písať o tom čo mi na ňom vadí. Vadí mi to, ako Tarantino dáva do svojich filmov to čo má rád. Zbytočne tak vnucuje divákom svoje obľuby. Odkedy sa mafiáni donekonečna rozprávajú o žrádle a o starých filmoch? Alebo fetiš na chodidlá. Videl som všetky jeho filmy a tento je najlepší, ale QT je aj tak zbytočne preceňovaný.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Každého už asi napadlo, že či vôbec existuje ten najlepší film, aký sa kedy natočil. A dá sa to vôbec objektívne zhodnotiť? Odpoveď je že dá i keď to je asi veľmi ťažké. Takže tu ho máme! Jednoznačne najlepší film vôbec.

Gauneři (1992)

Nechápem prečo sa stal film kultový AHA!! Už chápem, pre tú scénu, kde mafiáni chodia v čiernych oblekoch, ktorú mimochodom ukradol z Hongkongského filmu Lepší zajtrajšok 2 .Pre mňa jednorázová záležitosť. Druhý krát som to musel vypnúť !

Hard Boiled (1992)

Na moj vkus až príliž veľa strielania. Až toľko, že sa človek začal nudiť. V porovnaní so Zabijákom ide o niečo slabší kúsok, ale Johny Woo zas nesklamal.

JFK (1991)

Nemôžem slovami vyjadriť množstvo pocitov, ktoré sa ma zmocnili po zhliadnutí tohoto filmu. Je to hnus?šok?zdesenie?Ten človek chcel zmeniť svet k lepšiemu, namiesto toho bol surovo zavraždený, ako špinavý pes. Kde sa vytratili skutočné hodnoty, ako dobro, láska, spravodlivosť. Myslím, že to nie je len o JFK, ale aj o neviditeľnej štátnej moci, ktorá ukrytá za oponou ťahá nitky ekonomického a spoločenského života všade vo svete , aj v súčastnosti. Film bol naozaj skvostne natočený s výbornými hereckými výkonmi / Costner, Bacon, Jones, Pesci /.

Podtrženo, sečteno! (1991)

Pozrel som si tento film pretože Arnold s Cameron boli z neho nadšený. Tak nemôže byť predsa zlý?No nie? Keď to povie najvačšia akčná hviezda a jeden z nejlepších hollywoodskych režisérov. Má to všetko čo dobrý film má mať. Akciu, vtip, zápletku. Dalo by sa povedať, že originál sa v pohode vyrovná Pravdivým lžiam.