Je s námi konec? (2016)

Veľmi úderne a kvalitne natočený film, ktorý záživným a jednoduchým spôsobom ukazuje na dnešný do značnej miery podceňovaný problém a tým je globálne otepľovanie. Globálne otepľovanie je fakt. Cítime a vidíme ho v sezónnej realite, kde ročné obdobia kolíšu z extrému do extrému. Leo patrí bezpochyby medzi tie najväčšie herecké ikony všetkých dôb. Kiež by všetci umelci poukazovali na závažné problémy a nie len tohoto druhu práve tak ako to spravil Leo, ktorý nie je ľahostajný k tomu čo sa práve deje.

Příchozí (2016)

Samotný klasický koncept žánru sci-fi na tému mimozemšťanov,  na aký sme zvyknutý z filmov je tak trochu zatlačený do úzadia. Nosná štruktúra deja sa odohráva z pohľadu hlavnej postavy Louise- odborníčky na lingvistiku, ktorá má za úlohu vynájsť cestu ku komunikácii s mimozemšťanmi.  Dej sa pomaly otvára a otázky ktoré zaplavujú divákov počas sledovania filmu sú zodpovedané okrajovo alebo náznakmi. Technická stránka vo filme dominuje a dej je preto uveriteľnejší.

Terminator Genisys (2015) odpad!

Konečne mám za sebou tento des. Teda aspoň pol hodinu toho desu, dlhšie som to nedokázal vydržať a to mi vnuklo jeden odkaz pre producentov : Prestaňte už konečne znásilňovať Terminátora. Neočakával som od toho nič takže ide o grcanicu, ktorú hodil znásilnený bezdomovec, ktorého znásilnili iní pomočení bezdomovci, Terminátor, ktorý nie je od Jamesa Camerona nie je Terminátorom.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

To je presne ten film, ktorý sledujete a surfujete po nete a ešte si pritom zahráte jardinains. Takže Nuda !! Jednotka je celkom v pohode, ale capitan amerika vyzerá ako retardovaný robocop.

Interstellar (2014)

A kukurično-vesmírne peklo s tretotriednym hercom sa može začať.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Dych vyrážajúci snímok, ktorý ma prikoval ku stoličke. Človek, akoby si uvedomil, aké sú jeho problémy bezvýznamné a malicherné. Miesto tupých seriálov a novín plných krvi by mali televízie vysielať takéto náučné filmy. A to nie len o prírode. Veľký rešpekt pred tými čo sa zaslúžili o pokrok pretože nech len technológie a dobro vládnu tomuto svetu.

Strážci Galaxie (2014) odpad!

Čo sa to preboha natáča??Mám dojem, že celý ten filmový priemysel ide do hlbokých sračiek. Na film, ktorý sa robil prevažne cez počítačové efekty sa asi moc nedá ani pozerať. Dialógy sa snažia byť vtipné, ale je to celé trápne, klišé, bez nejakého ducha filmárčiny. Zlaté 80-te, 90- te roky . Ďakujem

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Je to zmes rôzných vecí, ktoré sme už videli snáď tisíc krát. Klišé, ako sub zero, ohnivý muž, cestovanie časom, ako T2, vojna vo Vietname atd. Nič nové

22 Jump Street (2014)

Ako to už býva jednotka bola oveľa lepšia.

300: Vzestup říše (2014) odpad!

Nedalo sa na to civieť. Je to tak vzdialené jednotke ako zem od alfa centaury a ešte o tisíc svetelných rokov viac. Film ktorý sa snaží zviesť na chrbte jednotky by sa nemal vôbec točiť ! Apropo jednotka bola top !