Daryl.Dixon

Daryl.Dixon

okres Praha-východ

4 body

• 30.6.2014  21:06

Celý film páchají trestnou činnost, aby pak mohli ukázat své morální zásady, jak pokrytecké. Navíc prezentovat totálního vyhulence s IQ matriošky jako matematického génia je také mimo mísu. Znám spoustu vyhulenců, ale ani jeden z nich si nedokáže spočítat všechny prsty u nohou, protože nepřijdou na to, že je třeba si předtím sundat ponožky. Nebýt tam Scarlett, tak by to byla naprostá ztráta času.

• 30.6.2014  20:42

První útěk byl důmyslný, zatímco poslední taková hurá akce, v níž si Arnie připomněl svou roli v Komandu. Dva skoro sedmdesátníci se rozhodnou k útěku, kdy k tomu potřebují splašit pár věcí, které nakonec stejně nebudou ani moc potřebovat. A jak na to? Chcete na samotku, někoho zbijte, chcete kousek kovu, někoho zbijte, chcete brýle, někoho zbijte, chcete utéct, zapomeňte na poslední tři věci a někoho zbijte. Ale jo, šlo to a ti dva se vzájemně ani moc nepomlátili.

• 28.6.2014  07:14

Tak to byl horor, alespoň pro děti do deseti let. Byl jsem na tom v kině a kolem spousta rodičů s malými caparty, z nichž se v průběhu filmu polovina strachy rozbrečela, a tři se pomočili. Bohužel můj dojem z filmu zkazil fakt, že to mělo kino strašně přezvučené, což donutilo k odchodu několik lidí, a mě samotnému z toho třeštila hlava ještě týden - zvláště ty zvony mě dorazily.

• 28.6.2014  07:06
    Amerika (1994)

Tento film je důvod, proč jsem přestal chodit do kina na české filmy. Co se hereckých výkonů týče, tak asi super, zvláště ty nekonečné pohledy z očí do očí, ale příběh jako takový by se vešel do kratší stopáže, asi tak desetiminutové.

• 28.6.2014  06:48

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Napínavé to bylo asi jako zpuchřelá guma u dědových tepláků a veselé jako tvář Clinta Eastwooda. Mám raději komedie založené na vtipu a ne na iracionálním chování všech postav.

• 27.6.2014  21:14

Pořádně ujetý film, v němž jsem se buď chlámal, nebo nechápavě zíral, jestli to je ještě legální. Někdy to bylo i dojemné, jak Borat cestoval za svou velkou láskou Pamelou, která je stále ještě zaručeně panna a nic nenapovídá tomu, že by to mohlo být jinak, že. Co oceňuji, je herecké sebezapření, protože já bych například na sehrání nahé bitkařské scénky v hotelu neměl žaludek - pohled do takové velké, chlupaté pr..le by vypálil sítnici i slepci.

• 26.6.2014  18:25
    Pláž (2000)

Občas se nedivím, že si někdo raději film někde stáhne, než aby šel do kina a vyhodil za to peníze. Já je vyhodil a těžce litoval, protože při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, že jsem zhulenej nějakým halucinogenem a nestačil se divit, na co koukám. Pak když přišla scéna DiCapria, při níž běhá po džungli jak počítačem upravený maňásek s rukou zaraženou do zadku tak hluboko, že jeho vodič může hýbat i ručičkama, tak jsem nevěděl, zda se smát pobavením nebo zoufalstvím. Tenhle film by asi člověk neměl sledovat střízlivý.

• 26.6.2014  16:12

Dříve jsem nebýval takový fanda fantasy, takže když Pán prstenů přišel do kin, tak jsem to ani nezaregistroval a o J.R.R. Tolkienovi jsem věděl jen to, že byl. Poprvé jsem film viděl až v televizi a to jen začátek, takže když se mě kámoš ptal, kam až jsem to viděl, tak jsem mu řekl, že jen začátek, po scénu, kdy nějaký malý skřet skočil na povoz k nějakému dědovi. Pak mi dlouze vysvětlil, že to nebyl skřet ale hobit Frodo (včetně všech rozdílů a historie atd.), a tím dědou nebyl nikdo jiný než Gandalf Šedý. Celé jsem to pak viděl až za nějakou dobu na DVD a tím světem jsem byl okouzlen, hlavně jeho propracovaností, která působila tak reálně do nejmenších detailů.

• 25.6.2014  22:52
    Přenašeči (2009)

Obstojné drama o čtyřech lidech, kteří se snaží přežít nákazu nějaké chřipky, či co to bylo, která vyhladila skoro vše. Jako horor to bylo ale asi stejně tak strašidelné jako Nemocnice Chicago Hope. To i preventivní návštěva u zubaře je větší děs. Co se hereckých výkonů týče, tak vybočoval pouze Chris Pine a ta malá holčička, co hrála nakaženou. Ostatní mě nijak nedokázali vtáhnout do děje. Časem na to možná kouknu znovu, ale jen proto, že zapomenu, že jsem tento snímek už viděl.

• 25.6.2014  19:50
    Netvor (2011)

Působilo to na mě takovým melancholickým dojmem, a neustále jsem doufal v nějaký zvrat, který nepřicházel a já se tak docela nudil až do konce, kdy to dopadlo tak, jak jsem čekal. No ale musím se k něčemu přiznat. Kamarád mě navnadil na údajně skvělý sci-fi film, kde se mihne netvor jen v několika záběrech a já si blbě zapamatoval název, takže jsem na to koukal v domnění, že se jedná o film Monstrum, a jak debil ostřil zrak mezi baráky, kdy tam vykoukne něco podobného jako godzilla a ono nic. Asi ve třetině filmu mi došlo, že koukám na něco jiného. Sice jsem to dokoukal, ale po druhé bych to už nedal, to přenechám raději větším masochistům.

• 25.6.2014  18:15

Z moudrého čaroděje se vyklube spíše pedofilní homosexuální úchyla, co hulí trávu, zatímco zlý čaroděj Leezar se sjíždí zlatou lajnou z rozdrcené víly. Z rádce se stane bezptákoidní krysa, sluha se nechá hoblovat minotaurem a Marcecek, tak to je hotový prototyp devianta. V podstatě to vypadá, že postava, která není úchylná, tak hraje v jiném filmu. A pokud jste nimrodi, tak na zeď byste si asi pověsili jinou trofej ze skoleného minotaura než princ Thadeous na krk. Romantika je tu przněna na všechny způsoby, jeden vulgarismus přebíjí jiný a intelektuální zábava to také není, ale pokud nejste pokrytečtí puritáni, tak se u toho budete bavit.

• 25.6.2014  16:30
    Hanna (2011)

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí.

• 25.6.2014  13:42
    2 zbraně (2013)

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu.

• 25.6.2014  13:17

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo.

• 25.6.2014  09:24
    Krutá rasa (2006)

Tak trochu Lessie se vrací, jen si sebou bere pár kámošů jako Dášenku, Žaryka a další hafany a společně terorizují partu mladých, které si pletou s granulemi pro psy. Pejsci navíc mají být výsledkem nějakého armádního experimentu, sice nevím, v čem se liší od jiné zdivočelé smečky psů, které nikdo necvičil, jen jim nedal nažrat a oni mu utekli dírou v plotě, ale asi mají nějaké tajné schopnosti, tak tejné, že byly utajeny i před divákem. Když ale na film koukám jen jako na něco, kde lidé bojují o přežití před smečkou hafanů, tak to bylo koukatelné, místy napínavé a občas i zábavné. Prostě průměr.

• 25.6.2014  09:02

Nejdříve si domů místo morčátka pořídíte opičku (myšleno lidoop), kterou přebalujete, staráte se o ní, kojíte jí a pak jí dáte do útulku jen proto, že mlátí sousedy. No a co čert nechce, v útulku pracuje zlý Draco Malfoy, který jí dělá naschvály, ale jak praví české přísloví, tak dlouho se chodí s klackem na opičku, až se opička z řetězu utrhne. Pak už stačí, aby opička osvobodila pár příbuzných a z laboratoří několik inteligencí zfetovaných kámošů a neštěstí je na světě - v supermarketech neseženete banány. Napínavá záležitost ve svižném tempu.

• 25.6.2014  08:44

Je to celkem poklidně odvyprávěný příběh o tom, co se dělo a v podstatě děje pořád, jak si někdo nahrabe na získaných zakázkách, protože mu to někdo jiný umožní. Proč šetřit peníze ze státního rozpočtu, když kšeft za pár babek se může přihodit "kamarádovi" za nehorázné sumy. Tu dobu revoluce jsem zažil, a lidi, co byli u korýtek před ní, tam zůstali i po ní, jen se hrdě hlásili k jiné straně, a film to dění kolem celkem dobře zachycuje.

• 24.6.2014  14:58
    Push (2009)

Na pět hvězdiček to asi není, ale chtěl jsem tomu trochu zvednout procenta a navíc v tom hraje Dakota, tak proč ne. Na začátku filmů se říká, že okolo nás chodí lidé s jinými schopnostmi, o nichž ani nevíme, jako třeba viděči, čichači nebo krváci. No o čichačích jsem už v našem světě slyšel, jen jedněm říkáme feťáci a druhým fetišisté, což jsou úchylové, co si potrpí například na dámské kalhotky. Jinak krváci jsou tak trochu hysterky v mužském provedení, protože ve filmu jen neustále ječí a to tak dlouho, dokud v akvárku nepukne ryba. Samotný film je celkem v tempu a až do konce čekáte na rozuzlení, takže jsem se nenudil.

• 24.6.2014  14:43
    Predátoři (2010)

No ten rock ´n´ roll na začátku závěrečných titulků mi tam nesedl, ale jinak obstojný film, který sice v dost věcech kopíroval Predátora s Arniem, ale měl tam i pár inovací, takže celkem spokojenost. Navíc když tam hraje někdo, kdo se jmenuje Mahershalalhashbaz, tak to nemůže být propadák :oD. Škoda jen, že fešák Trejo nedostal více prostoru, ale možná se ho Predátoři báli a utíkali režisérovi z klece, tak ho raději vyškrtli hned na začátku. Jinak to byl úspěšný hon, ale to se dalo čekat, když je rejža nimrod.

• 22.6.2014  22:19

Podle názvu jsem čekal větší řežbu a potoky krve, když v tom hraje Trejo. Ale nějak se to táhlo i přes to, že na splnění úkolu měl hlavní "hrdina" jen den, za nějž měl jak správný cukrář naplnit několik rakviček. Chvílemi mi přišlo, že se tvůrci snažili přidat do filmu i nějaký umělecký dojem zpomalenými záběry a podobně, ale ten se tam hodil asi tak, jako cibule do pudinku. Pro mě to byl takový průměr.

• 22.6.2014  19:48

Několik zásad pro přežití v lese, když vás pronásleduje nějaký lump: Tak za prvé, pokud utíkáte, tak neustále něco křičte na celé kolo, je pravděpodobné, že vás pak nenajde. Za druhé, když utíkáte, snažte se neustále o něco zakopávat, někam padat, nebo šlapat do pastí na medvědy, což ho určitě zmate a možná si řekne, co bych je honil, když si takto ubližují sami. Za třetí, když je někdo na vaší straně, tak se ho zbavte, nebo mu něco udělejte, protože jinak hrozí, že ho zastřelí odstřelovačkou ten lump, který sice celou dobu má stejně přesnou trefu, jako ožrala po 16-ti pivech při čůrání do pisoáru, ale tentokrát zaručeně nemine. Za čtvrté, pokud se dostanete k nějaké střelné zbrani, tak jí hned zahoďte a vezměte si raději účinnější zbraň, jako třeba kamen nebo klacek. A pátá a nejdůležitější zásada: pokud se vám podaří nějakým způsobem zneškodnit lumpa, třeba ho omráčit nebo bodnout, tak ho v žádném případě nedorážejte, ale raději utíkejte, aby vás mohl po tom, co se probere, zase pronásledovat. A když mu tam přitom ještě necháte svou zbraň, tak je to úplně nejlepší, protože při útěku by to byla pro vás hrozná zátěž. Tak doufám, že vám moje rady pomohou k přežití, ale jestli o nich bezdůvodně pochybujete, tak se podívejte na tento film a dáte mi za pravdu.

• 22.6.2014  18:03
    Zmrzlá zem (2013)

Nicolas Cage, herec dvou tváří a to strnulé jak po botoxu a štěňátka, které se právě počůralo, kde nemělo, tentokrát řeší kriminální zápletku, kdopak asi zabíjí prostitutky, když má na výběr jen z jednoho možného pachatele, kterým je slavný lovec Pampalini, jehož hraje John Cusack. Od začátku je tak nějak dané, jak to asi dopadne, ale i tak je to celkem napínavá a slušně zpracovaná kriminálka.

• 21.6.2014  18:07

Milé děti, jestlipak víte, co to je: Má to červená očička, slintá to a cení při tom na vás zoubky, a ulicemi bloumá hlavně v noci? Ne není to upírek, ale váš tatínek. A nevrací se z hospůdky, ale od vaší maminky, kterou samou láskou spapinkal. A vy od něj pohádku na dobrou noc rozhodně nečekejte a raději ho střelte do hlavy dřív, než začne zjišťovat, co máte na srdci...doslova. Film má příběh, akci i napětí, takže celkem spokojenost.

• 21.6.2014  16:09

Ukázka toho, jak to dopadne, když se ekologičtí aktivisté, místo přenášení žabiček přes dálnici, snaží zachránit infikovanou opičku z laboratoře. Film působí značně úsporně a řada katastrofických scén by se dala natočit na vylidněném Václaváku ráno po Silvestru. Na komparzu rovněž ušetřili, protože na davy nakažených ve filmu moc nenarazíte. A co se vojáků týče, tak ty poznáte jen podle toho, že mají vojenskou uniformu, protože výcvik ani taktika tomu moc neodpovídá. Jinak ale celkem napínavá záležitost.

• 21.6.2014  13:43
    Machete (2010)

Trejo je od pohledu vyloženě sympaťák, ale každá rána do obličeje to ještě zlepší. Na začátku filmu bylo pro mě záhadou, odkud si nahá dívka vyndala mobil, ale asi tuším...a kabelka to nebyla. Jak se ale podařilo Trejovi schovat se pod pojízdný stolek v nemocnici, tak na to jsem nepřišel. Lindsey Lohan svou roli sjeté a chlípné holky zahrála přesvědčivě, jakoby to byly autentické záběry z jejího života. Možná se jen v reálném životě připravovala na tuto roli, jako třeba Dustin Hoffman, když kvůli roli ve filmu Rain Man strávil nějaký čas v ústavě s autisty. Jinak nenáročný, strašně brutální film, kde každý dostane, co si zasloží, jako namyšlený Seagal, ale.který není nic pro citlivé povahy, které by u toho asi blinkaly jako ten záporák Billy ve filmu.

• 21.6.2014  11:12
    Desperado (1995)

Zábavný akčňák, při němž se použilo nejspíš podobné množství munice jako za druhé světové. Pokud někdo položil dotaz, jestli někdo přežil setkání s Mariachim, tak bylo jasné, že nejenže nepřežil, ale navíc to odskákal tím nejbrutálnějším způsobem. Chvíle, kdy charismatický Banderas nedělal z lidí cedníky, a nebylo jich moc, zaplnil pohled na přitažlivou Salmu, podtržený super skladbami a melodiemi na kytaru.

• 20.6.2014  17:09

Když nějaká holčička vytáhne z kapsy kočičí kakánek a řekne, že se vám něco stane, tak byste jí měli věřit. V tomto případě umře pejsek a Viktorovi nezbude, než ho seštupovat do podoby maskota sešívaných, a následně se ho snažit přivést k životu, což by potřeboval i pražský klub.

• 20.6.2014  11:56
    Monstrum (2008)

Nejzajímavější záběr z celého filmu byl kůň táhnoucí bílý kočár. Jinak to byl jen další z řady snímků, kde "autentičnost" byla založena na natáčení filmu, jakože amatérskou kamerou. U Blair Witch mi to přišlo originální, tady už nikoliv. Taky by mě zajímalo, co tam měl za baterku, protože moje kamera vydrží nahrávat tak dvě hodiny a neustálé vypínání a zapínání tento čas ještě zkrátí. Další věcí je chování postav. Když například zemřel něčí brácha (ti, co to viděli, tak ví koho myslím), tak jeho přítelkyně si toho asi ani nevšimla. Možná si ve stejné chvíli zrovna zlomila podpatek, tak byla myšlenkami jinde. V jiné chvíli se lidé více zajímají o kameru než o vlastní život, nebo život jejich blízkých. V panice lidé zapomínají popadnout vlastní dítě, ale na kameru nezapomenou nikdy. Zajímavé, jen doufám, že když mi někdy půjde o život, tak moje přežití nebude záviset na nějakém trotlovi s kamerou, protože by to skončilo jen hláškou zprávaře v televizi "Tyto záběry by neměly vidět děti".

• 19.6.2014  22:42

Tohle je tak trochu srdeční záležitost, protože jako dítě jsem měl ten příběh prostě rád, a proto ho nehodnotím z dnešního pohledu, ale tak, jak jsem ho vnímal v dětství. Proto také ten plný počet.

• 19.6.2014  22:26

Prvních třicet minut jsem se docela bavil, ale pak, když to bylo stále stejné, tak jsem jen čekal na nějakou další hlášku jako "Ojel jsem jí jak zvíře...za 11 sekund". Docela výstižné bylo, jak člověk v rauši vnímá svou jízdu autem jako bezstarostnou a následky vidí až ve chvíli vystřízlivění, když jeho roztřískaný sporťák připomíná svým vzhledem deset let požívané kecky, zakoupené na vietnamské tržnici jako zaručeně stoprocentní Adidas. Jinak to bylo převážně o sexu, šlehání si čehokoliv kamkoliv a podvodech na burze, což u tříhodinové stopáže filmu mě časem trochu nudilo.