Perfektní skóre (2004)

Celý film páchají trestnou činnost, aby pak mohli ukázat své morální zásady, jak pokrytecké. Navíc prezentovat totálního vyhulence s IQ matriošky jako matematického génia je také mimo mísu. Znám spoustu vyhulenců, ale ani jeden z nich si nedokáže spočítat všechny prsty u nohou, protože nepřijdou na to, že je třeba si předtím sundat ponožky. Nebýt tam Scarlett, tak by to byla naprostá ztráta času.

Amerika (1994)

Tento film je důvod, proč jsem přestal chodit do kina na české filmy. Co se hereckých výkonů týče, tak asi super, zvláště ty nekonečné pohledy z očí do očí, ale příběh jako takový by se vešel do kratší stopáže, asi tak desetiminutové.

Snídaně pro psy (2007)

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Napínavé to bylo asi jako zpuchřelá guma u dědových tepláků a veselé jako tvář Clinta Eastwooda. Mám raději komedie založené na vtipu a ne na iracionálním chování všech postav.

Netvor (2011)

Působilo to na mě takovým melancholickým dojmem, a neustále jsem doufal v nějaký zvrat, který nepřicházel a já se tak docela nudil až do konce, kdy to dopadlo tak, jak jsem čekal. No ale musím se k něčemu přiznat. Kamarád mě navnadil na údajně skvělý sci-fi film, kde se mihne netvor jen v několika záběrech a já si blbě zapamatoval název, takže jsem na to koukal v domnění, že se jedná o film Monstrum, a jak debil ostřil zrak mezi baráky, kdy tam vykoukne něco podobného jako godzilla a ono nic. Asi ve třetině filmu mi došlo, že koukám na něco jiného. Sice jsem to dokoukal, ale po druhé bych to už nedal, to přenechám raději větším masochistům.

Útěk na svobodu (2013)

Několik zásad pro přežití v lese, když vás pronásleduje nějaký lump: Tak za prvé, pokud utíkáte, tak neustále něco křičte na celé kolo, je pravděpodobné, že vás pak nenajde. Za druhé, když utíkáte, snažte se neustále o něco zakopávat, někam padat, nebo šlapat do pastí na medvědy, což ho určitě zmate a možná si řekne, co bych je honil, když si takto ubližují sami. Za třetí, když je někdo na vaší straně, tak se ho zbavte, nebo mu něco udělejte, protože jinak hrozí, že ho zastřelí odstřelovačkou ten lump, který sice celou dobu má stejně přesnou trefu, jako ožrala po 16-ti pivech při čůrání do pisoáru, ale tentokrát zaručeně nemine. Za čtvrté, pokud se dostanete k nějaké střelné zbrani, tak jí hned zahoďte a vezměte si raději účinnější zbraň, jako třeba kamen nebo klacek. A pátá a nejdůležitější zásada: pokud se vám podaří nějakým způsobem zneškodnit lumpa, třeba ho omráčit nebo bodnout, tak ho v žádném případě nedorážejte, ale raději utíkejte, aby vás mohl po tom, co se probere, zase pronásledovat. A když mu tam přitom ještě necháte svou zbraň, tak je to úplně nejlepší, protože při útěku by to byla pro vás hrozná zátěž. Tak doufám, že vám moje rady pomohou k přežití, ale jestli o nich bezdůvodně pochybujete, tak se podívejte na tento film a dáte mi za pravdu.

Učitelka angličtiny (2013)

Jediným vtipem v této komedii bylo označit film za komedií. Dvě hvězdičky jsem tomu dal pouze z respektu vůči Julianne Moore, i když její postava přestárlé, zapšklé a pokrytecké ženské mi přišla stejně zajímavá a přitažlivá, jako slovo lečo. Mimochodem z leča jsem se ve školce poblil, ale to je jiný příběh, který nemá jakoukoliv souvislost s kvalitou tohoto filmu.

Kouzelníci (2013)

Díky Olivii Wilde bylo na co koukat, ale jako komedie mi to moc nepřišlo. Spíše to na mě působilo jak dokument o několika generacích kouzelníků s humornými scénkami z natáčení. Nejvíce mě pobavilo přenášení bezvládných diváků v rámci kouzelnického vystoupení - kam se na to hrabe zacházení s balíky na poště.

Naboř a ujeď (2012)

Ne že bych od toho čekal něco extra, ale pár vtipných scén s nešikovným Tomem Arnoldem bylo přece jen málo. S pistolí zacházel stejně opatrně jako městští strážníci na služebně v Praze. Navíc zde měla Kristen Bell řadu protivných dialogů s Cooperem, při nich se chovala jako hrozná píííp. Snad jediný dialog, který působil směšně, byl o tom, kdo ve věznici navštívil gangsterovu p***l. Navíc honičky byly napínavé asi tak jako zpuchřelé kšandy postaršího návštěvníka Oktoberfestu. Docela zklamání.

Černobylské deníky (2012)

Když jsem byl prcek, tak jsme si s kámošem hráli na husity a podomácku vyrobenými řemdihy jsme mlátili jak hovada do sena, jako že odtud vylézá nepřítel, který byl samozřejmě jen fiktivní. Kdyby to tenkrát někdo natočil na kameru, tak z toho mohl být podobný film jako tento, jen na jiné téma, finančně by vyšel stejně a maskéři by neměli na chleba. Nemohu upřít, že po celou dobu je tam určité napětí, sem tam nějaké bubu nebo baf, ale to by v hororu asi být mělo. Kdybych měl z celého filmu vyzdvihnout jednu scénu, tak by to byla ta s běžícím medvědem, protože toho jsem, na rozdíl od mutantů, alespoň viděl. Až budu chtít příště zažít zase nějaké napětí, tak raději strčím olíznuté prsty do zásuvky.

Atentát na střední (2008)

Asi do třetiny filmu jsem si říkal, že mi to něco připomíná, a pak mi došlo, že jsem ho už jednou viděl a nebylo to ani tak dlouho, což o něčem vypovídá. Dá se na to koukat, ale není tam nic, co by mě strhlo nebo výrazněji upoutalo mojí pozornost. Jít na to do kina, tak by mi zajímavější a se záhadnější zápletkou přišel kyblík s popcornem. Ale abych to jen nehanil, tak sukýnky studentek byly fajn, to víte, zajímavý střih a vzorek..:o). A Bruce Willis, coby ředitel školy, byl příjemným zpestřením filmu a viditelně se do role vžil.