Nespoutaný Django (2012)

Poměrně dlouhá stopáž filmu by neměla nikoho odradit od jeho zhlédnutí, zvláště pak ne příznivce Tarantina, který svůj osobitý styl předvedl i v tomto snímku. Osobně nejsem moc příznivcem delších dialogů, ale rozhovor členů ku-klux klanu před útokem mě pobavil natolik, že jsem si jej pustil opakovaně, stejně jako celý film, který mohu s klidným svědomím doporučit i mimo okruh tarantinovských fanoušků.

Sirotčinec (2007)

Ponurý, mrazivý horor, kde nejde o potoky krve, ale o čistou duchařinu, na níž se divák nerad dívá sám v opuštěném bytě. Viděl jsem pár hororů, u nichž jsem se bál, řadu těch, které mě spíše pobavily a nespočet dalších, které jsem prostě jen odkoukal. Sirotčinec byl ale první horor, u něhož jsem zažil hodně nepříjemné mrazení a to ve chvíli, kdy médium v podání skvělé herečky Geraldine Chaplin vstoupí do dětského pokoje a ...

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Další z filmů, který se snaží přetvořit "historii", jen se divím, že na Drákulu amíci rovnou neposlali Abrahama Lincolna, aby v tom historikům, a hlavně děckám, udělali ještě větší bordel. Po vizuální stránce vcelku dobře zpracované, obzvláště Charles Dance, coby upíří senior, byl bezchybný, a jeho zahnívající zuby by vrhly do mdlob 9 z deseti dentistů, a u pedikérek v Palladiu by bylo po jeho návštěvě pěkně našavlováno. Samotný Drákula by se příště měl držet hesla, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra, a nemusel by pak řešit otázku, jak ochránit ženy, děti a starce - no osobně bych si tipnul, že spíše bude v jejich případě řešit, jestli si je dá blue rare, rare nebo medium. Když ale pominu historické nedostatky, a to, že nejděsivější napichovač tak maximálně zbouchnul svou ženu, tak se na to klidně zase někdy kouknu znovu.

Divergence (2014)

Svět, kde se lidé dělí do pěti frakcí a to: neohrožení, které poznáte podle toho, že běhají a hulákají jak paviáni; upřímní, kteří jsou držkatí; sečtělí čili šprti; mírumilovní, takže mrkvožrouti, no a nakonec odevzdaní, u nichž už název napovídá, že jsou předurčeni vládnout. No a sečtělí se někde dočtou, že by je mohli svrhnout, a vzhledem k tomu, že jsou to odevzdaní, tak není jiná možnost než vyvolat válečný konflikt, protože odevzdanost je ve filmu asi chápána jako synonymum k odporu. Jinak to na mě působilo podobně jako Labyrint: Útěk nebo Hunger Games. Jediné, co jsem nepochopil, proč avizovali u neohrožených společné sprchy a otevřené záchodky, když toto téma vůbec nevyužili, ani formou trapasu.

Equalizer (2014)

Jak reklama na Hornbach, se sloganem „Potřebujete postavit dům nebo zlikvidovat ruskou mafii, s naším nářadím zvládnete obojí. Zatímco na běžného feťáka postačí kamenické kladivo, s tuplovaným asociálním grázlem si hravě poradí pumpovací nastřelovač hřebíků. Objednejte nyní za zvýhodněnou cenu a jako bonus přidáme ostnatý drát na věšení nepohodlných kozáků a pytel hnojiva, se kterým rozhodně nic nepohnojíte“. Ale jo, docela jsem se bavil, a zároveň zděsil, kolik vražedného nářadí doma mám, včetně vývrtky na víno.

Zmizelá (2014)

Vcelku dobře propracovaný film, který plynule ubíhá a postupně skládá dějovou mozaiku v jednotný celek. Navíc oběma hlavním postavám role sedla, takže po zhlédnutí mohu s klidem doporučit. Spoiler: Jedinou výtku v ději bych měl k telefonátu Amy z veřejného automatu, kde nahlašuje cizí osoby u boudy se schovanými věcmi - lokalizace automatu a rozbor hlasu by celý její scénář roztrhaly na kusy, a milá Amy by pak nosila do konce života už jen slušivý oranžový mundůr.

Strážci Galaxie (2014)

Všeobecně mě sci-fi moc nebere, ale tohle mě především díky svým hláškám typu "Řekl, že je sráč, ale že není stoprocentní pičus." "A vy mu věříte?" "No, já věřím, že nikdo není stoprocentní pičus.", celkem pobavilo. Mimo to zde předvedl Peter Quill vtipný způsob, jak někomu ukázat fuckovák a zároveň se od toho distancovat :o)). Takže spokojenost a rozhodně nelituji času, věnovanému tomuto filmu. Jo a přítomnost Michaela Rookera (Merle z Walking Dead) jsou body navíc.

Hercules (2014)

Oproti předchozímu Herkulovi z letošního roku to byl výrazný posun, i když ruku na srdce, to by byl asi každý film, a Dwayn, coby hlavní hrdina, který je tak trochu mišuge, se zhostil své role celkem přesvědčivě. Rovněž partička kolem něj mě celkem bavila, zvláště Tydeus (Aksel Hennie), který měl nějaké nevyřčené trauma z dětství, když jako jediný přežil vyplenění vesnice - no z výrazu tváře bych tipoval, že ho zprznila celá nepřátelská armáda, nebo mu někdo ukradl plyšáka. Každopádně je to film, který mohu fandům tohoto žánru doporučit.

Na hraně zítřka (2014)

Na začátku hlavní hrdina umře. Nebojte, není to spoiler, koukněte a uvidíte sami. Něco jako Na Hromnice o den více, jen místo sviště Phila je tu svišť Cruise a nedohlédne až do jara, ale jen do druhého dne, respektive do už načatého dne. No a jako správný optimista vidí jen smrt. Efekty a tempo dobré, emzáci také ujdou, jen trochu připomínají sentinely z Matrixu, ale proč stále vymýšlet něco nového.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Celkem dobře odvedená práce s působivými efekty, kde "Šmoulinka" se šmoulou "Mrzoutem" mají poměrně dost prostoru, a Jennifer měla možnost si tu v upnutém "všezakrývajícím" neoprenu nacvičit pózy pro své veleúspěšné fotografie. Pozor spoiler! Co mě zklamalo, byl fakt, že tento film v podstatě smazal dějově všechny předchozí. Trochu mi to připomnělo seriál Dallas, kde se Bobby po stovce epizod jen tak probudí ze snu a čučí na živou Pamelu, jak jde ze sprchy. Ale i tak mohu doporučit...ty X - Meny, ne seriál Dallas.