Solomon Kane (2009)

Teď vám odvyprávím stručně děj filmu: Solomon je záporák a všechny zabíjí, zatímco kolem prší. Pak ale nechce do pekla, tak se z něj stane klaďas, který nikoho nezabíjí, zatímco kolem prší. Pak přijde zlobivý kluk, který všem ubližuje, a s ním Marek Vášúd, který dostane více prostoru než v jiných zahraničních filmech - asi tři věty, které jsou víceslovné, na rozdíl například od filmu Blade "kujvapičo". Jo a prší. Solomon dostane poslání zachránit dívku a začne v dešti všechny zabíjet. No a zbytek filmu už jen chčije a chčije, jako že prší, a konec prozrazovat nebudu, ale myslím, že přestalo pršet. Pokračováním tohoto filmu by mohl klidně být "Vodní svět" s Costnerem, vody na to bylo dost. Film se mi ale líbil, takže můj komentář neberte jako kritiku, ale spíše jako předpověď počasí.

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Zaujalo mě to více než zpracování z roku 1979, kde mi chyběla ponuřejší atmosféra. Na tv film dobře zpracované, jen upíři na ulicích vypadali spíše jako zombíci a jejich rychlostí se také pohybovali, až na toho kulhajícího kluka ze skládky, kterému by ani superman nestačil. Efektivní byla scéna s upířími dětičkami, lezoucíma po stropě autobusu - jeden z důvodů, proč se nestát autobusákem a vozit nevděčné haranty. Jinak zdařilá adaptace románu Stephena Kinga, který bývá pro filmaře výzvou.

Návrat živé smrti 3 (1993)

Zombie verze Romea a Julie, kde je Julie mrtvolka už od začátku, sice sexy mrtvolka, ale když papá mozky, tak je docela nechutná, protože u toho bryndá a ani lžíci si na to nevezme. Navíc jejich lásce nepřeje parta padesátníků, kteří volný čas tráví hraním stříleček na automatech pro teenagery. Vydrží mladým milencům ale láska až za hrob? Pokud je Curt nekrofil, tak jim v cestě nic nestojí.Když šel tenhle film do kin, tak jsem si sehnal velký plakát Julie, který mi dodnes visí v původně dětském pokojíčku, ale můj mravní vývoj to rozhodně nepoznamenalo :op. Julie je na něm sice trochu prošpikované vším možným, protože patří mezi příznivkyně piercingu, a navíc vrážení různých předmětů do těla jí viditelně vzrušuje, ale jinak pěkný plakát.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Vtipně pojatý horor, který je už klasikou. Nejčastěji požívané slovo ve filmu je "mozky" a interview s jednou mrtvolou objasňuje i to, proč si na nich tak s chutí pomlaskávají. Zombíci jsou na tolik cool, že jim nedělá problém objednat si čerstvý příděl mozků, jakoby to byla pizza s dovážkou až do domu...tedy k hřbitovu.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Film je prý podle skutečné události. Proč ne. Věřím tomu, že se někdo přestěhoval do nového domu. Znám i pár lidí, co se někam přestěhovali, takže ten příběh je uvěřitelný. Tolik k části podle skutečné události. Pak je tu ta duchařská, kde neustále bouchají dveře a občas se pohybují záclony a to mají na starosti...DUCHOVÉ!!! U nás doma tomu říkáme průvan. Stačí zavřít venkovní dveře nebo utěsnit okna a ušetříte za exorcistu. A že hlavní představitel vidí divné lidi bude asi tím, že moc hulí...a nebo málo. Jinak ale celkem slušná duchařina, tak zítra kouknu na dvojku.

Chladnokrevný (2012)

Sourozenci, jejichž otec byl grázl, utíkají s lupem z kasína, kdy na cestě Addison sejmě otčíma jedné rodiny, protože je to grázl, kdy v patách mu jde dcera šerifa, která si nerozumí se svým otcem, protože je to blb. Celé se to ještě zkomplikuje, když se jim do cesty připlete bývalý vězeň, který má problémy se svým otcem, s ním si nerozumí. Vcelku dobrý film, jen nevím proč, ale mám takový pocit, že někdo z tvůrců možná měl nebo má problém se svým otcem.

Zimní příběh (2014)

Příjemně laděný příběh, až na tu Colinovu přehazovačku nebo co mu to spadlo na hlavu...možná mu tam jen chcípla nějaká vrána. Osobně bych prohodil role Russella a Willa Smitha, který až na scénu s vyceněnými zoubky nepůsobil nebezpečně ani tajemně. Jinak romantické filmy moc nevyhledávám, ale tady to nebylo ve smyslu slaďáku, tak to na mě působilo v celku dobrým dojmem.

Kráska a zvíře (2014)

Klasická pohádka o tom, jak zchudlý kupec cestou domů vleze do zámku svého souseda, vyjí mu celou ledničku, pak ukradne, na co přijde, a přestože jeho koník pod tíhou nákladu sotva leze, tak mu to nedá a začne devastovat jeho zahrádku, přičemž lohne ještě jednu růži, což naštve majitele, v tomto případě zviřátko s podobou lva nebo dlouho neholeného bezdomovce v drahých šatech. Pak se má jet rozloučit s rodinou, kdy se ale doma zmíní, že v zámku bydlí pěkný zvíře, což jeho nejmladší dcera asi pochopí ve smyslu pořádného hřebce (teď nemyslím koníka), nasedne na koně (teď myslím opravdu koníka) a rychle uhání na zámek, aby se zklamala a zjistila, že se jedná opravdu o zvíře, sice s dlouhým ocasem, protože je to lev, ale pořád jen zvíře. Kdybych to měl porovnat s naší Pannou a netvor, tak ta byla hororovější a tohle je více pohádkovější, ale také hezky zpracované.

Americký zločin (2007)

Dal bych možná i pět hvězd, jenže u takového filmu nemohu přiznat, že se mi líbil hlavně pro to, co ztvárňoval - hnus. Jednotlivé postavy, v čele s Ellen Page, hráli výborně, jen nemohu uvěřit, že to došlo tak daleko, aniž by se o tom někdo dozvěděl, zvláště když to věděl kdekdo. To u nás to funguje jinak - dáte holce na procházce pusu a než se z ní vrátíte zpět do vesnice, tak si už všichni povídají o tom, jak jste si to spolu rozdali.

Croodsovi (2013)

Holku potěšilo, že jí kluk řekl, že je těžká - tak tomu říkám sci-fi. Ale to nebyla jediná věc mimo realitu, která se ve filmu objevila. Ze zdejší fauny by byl Darwin v sedmém nebi, ale mně to tam z počátku trochu vadilo, než jsem si na ty potvory zvykl - pak už jsem se bavil až o konce. Také jsem rád, že dnešní fotografie tolik nebolí - u těch z filmu bych určitě mrknul pokaždé a úsměv na tváři by mi blížící se šutr asi také nevyvolal, navíc při slově "sýýýr" bych nejspíše přišel o všechny zuby. Jinak po delší době zase kvalitní animák.