Krvavá Mary (2006)

I Mary má své dny, proto se jí říká Krvavá Mary! To pak někde leze a dloube lidem oči. Nejdříve ale musíte předstoupit před zrcadlo a říct "Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě..." počkat, to je jiná pohádka, tady musíte říct "Věřím v Krvavou Mary". No já věřím v Ježíška, tomu, že děti nosí čáp, ale v Krvavou Mary opravdu nevěřím, taková blbost, nejsem přece malé děcko. No úplný odpad to nebyl, ale na to, že to bylo natočené v roce 2006 a ne v osmdesátých letech, a že se to odehrává v prostředí psychiatrické léčebny, tak z toho mohl rejža dostat daleko víc. V průběhu natáčení už asi tušil, že to za moc stát nebude, tak tam všechny herečky nechal pobíhat nahé, aby si to alespoň užil. Nudný film ale ani prsa nezachrání.

Kurýr 3 (2008)

Série Kurýra patřila k mým oblíbeným až do zhlédnutí třetího pokračování. Jason Statham rozhodně opět nezklamal, ale filmový zážitek mi kazila postava Valentiny, která byla tak protivná, že jsem měl občas chuť prohodit cihlu obrazovkou. Na místě kurýra bych jí po pěti minutách zakopal někde u cesty bez ohledu na následky. Její vystupování navíc sráželo její přitažlivost k nule. Nevěřil bych, že jedna postava dokáže pokazit dojem z celého filmu, ale stalo se.

Labyrint: Útěk (2014)

Trochu mi to připomínalo Hladové hry, jen s tím rozdílem, že tady chybí holky a tak se musí chlapci honit sami po labyrintu a přitom za to ani nedostanou žádného bludišťáka. I když úplně sami tam nejsou, protože společnost jim dělá plechová Odula, kvůli které se z noční procházky bludištěm ještě nikdo nevrátil, a přitom by stačilo schovat se za břečťan, který je tam všude, a nešustit. Pro oživení pak ale chlapci přece jen dostanou do klubu jednu roštěnku, která se jim brání šutry-nehty do chvíle, než si uvědomí, že ti tupci bez příbalového letáku stejně netuší, jak se používá a co patří do které zástrčky, takže může třiceti klukům v klidu dělat ségru. Pak už jen čekáte dokonce filmu na vysvětlení, proč jsou zavření v bludišti, a když to konečně vysvětlí, tak se asi zeptáte "a proč je tam to bludiště?". Už se nemohu dočkat dvojky :oD.

Ledové království (2013)

Vizuálně povedený kousek se zajímavými ledovými efekty. Animovaný film pro celou rodinu, kde děti, a nejen ty, asi nejvíce pobaví sněhulák Olaf a jeho různé variace na hru s končetinami, který si u mého hodnocení vysloužil hvězdičku navíc.

Lišáček Lup (1981)

Tohle je tak trochu srdeční záležitost, protože jako dítě jsem měl ten příběh prostě rád, a proto ho nehodnotím z dnešního pohledu, ale tak, jak jsem ho vnímal v dětství. Proto také ten plný počet.

Lucy (2014)

Už žádné vtipy na téma hloupé blondýnky. Scarlett v roli Lucy nastiňuje, jak by to vypadalo, kdyby lidský mozek jel na 100%, i když pochybuji, že by z toho vznikl flashdick. Jinak Lucy, která v letadlech trpí lupénkou, hýbe předměty, poslouchá cizí telefonáty a dělá spoustu dalších vylomenin na rozdíl od delfína, který jede jen na 20%, a tak se zmůže jen na trapný sonar, který je pořád ještě cool v porovnání se schopnostmi běžného člověka, který trapčí s 10-ti % a hraje si na pána tvorstva (při kontaktu s některými jedinci pochybuji, že se dostali nad 5 %). Jako filmu tomu nemám ale co vytknout, děj je strhující, vizuálně zajímavý, s vynikajícím hudebním doprovodem, takže mohu jen doporučit.

Machete (2010)

Trejo je od pohledu vyloženě sympaťák, ale každá rána do obličeje to ještě zlepší. Na začátku filmu bylo pro mě záhadou, odkud si nahá dívka vyndala mobil, ale asi tuším...a kabelka to nebyla. Jak se ale podařilo Trejovi schovat se pod pojízdný stolek v nemocnici, tak na to jsem nepřišel. Lindsey Lohan svou roli sjeté a chlípné holky zahrála přesvědčivě, jakoby to byly autentické záběry z jejího života. Možná se jen v reálném životě připravovala na tuto roli, jako třeba Dustin Hoffman, když kvůli roli ve filmu Rain Man strávil nějaký čas v ústavě s autisty. Jinak nenáročný, strašně brutální film, kde každý dostane, co si zasloží, jako namyšlený Seagal, ale.který není nic pro citlivé povahy, které by u toho asi blinkaly jako ten záporák Billy ve filmu.

Maniak (2012)

Frodo vyhulil asi nějaký špatný matroš z dýmky Gandalfa, díky kterému si plete dívky se skřety a na potkání je propichuje svým Žihadlem. Navíc dříve měl problém unést jeden prsten a nyní bez problémů přemůže kde koho, takže buď posiloval, nebo mu s tím pomohl ten kameraman, co za něj beztak odvedl ve filmu většinu práce, jen asi s rozdílem ve výši honoráře. Atmosféra filmu se mi ale líbila, takže slušných 70%.

Matilda (1996)

Možná, že je to ztřeštěné, postavy se chovají praštěně, ale kdysi, když jsem byl ve věkové kategorii, pro kterou byl film určený, tak mě oslovil, přišel mi zábavný, tak proč bych ho měl nyní hodnotit záporně. To je stejné, jako když se dospělými odsune teleblbís do odpadu, přestože pro spoustu nemluvňat, na něž je to zaměřené, je to vrcholný výtvor kinematografie.

Méďa (2012)

Taky jste si jako děti přáli plyšáčka. Tak tady ho máte. Jen mluví trochu neslušně, asi jako průměrný dlaždič, občas si něco šlehne, když není zrovna sjetý, a ojede cokoliv, přestože ho firma Hasbro nedodává s lulánkem. Ale na co pindíka, když je po ruce pastinák (pozn.: kořenová zelenina podobná petrželi). No, jestli vaše děti také chtějí plyšového medvídka, tak jim raději kupte pistol, nebude to tak nebezpečné a rozhodně to neohrozí jejich mravní vývoj, na rozdíl od sledování této komedie. To víte, méďa Ted není medvídek Pú.