ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Skoro jsem se na to nemohl ani koukat, jak tam ti brutální pánové od policie mlátili ty hodné, pokojné demonstranty, co jim třeba jen chtěli dát kytičku nebo se zeptat na cestu do vzdělávacího institutu, nebo rozbíjeli hlavy těm chudákům, co si nesli baseballové pálky na nedělní přátelské sportovní utkání s jejich mírumilovnými sousedy, nebo útočili na rumunské, cikánské či jiné menšiny, které držely v ruce různé násady a jiné pomůcky, protože zrovna šly radostně do svého zamětnání, aby svou pílí a pracovitostí vydělali nějaké peníze pro své rodiny.

Amazing Spider-Man (2012)

Podle mě úplně zbytečně natočený film, který kopíruje něco, co bylo natočeno nedávno. Kdyby to byl remake něčeho, co vzniklo před padesáti lety, tak bych to celkem bral, ale takhle je to jen slabší kopie filmu, který byl výrazně lepší.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Spíše Elektronkova dobrodružství s ufňukaným Spidermanem ve vedlejší roli, kdy větší sympatie má u mě záporák, který vznikl kvůli americkým pokrytcům, kteří okamžitě odsoudí někoho jen proto, že je odlišný. Kdykoliv si to ti dva rozdávali, tak to bylo doslova plné energie a pěkně to mezi nimi jiskřilo jak ve zkrocené hoře. Překážkou ale byla klaďasova holka Gwen, která musí být všude a je tak strašně inteligentní, že jí přijali na prestižní univerzitu místo 14-ti letého génia, ale přitom ani nepozná rozdíl mezi stojícím a jedoucím autem. No problém se stíhačkou se ale také nakonec vyřešil. Co mě dostávalo, bylo to, jak se vždycky fandící davy imbecilů nahrnuly k připraveným zátarasům a pódiím, kdykoliv se někde střílelo nebo hrozilo jiné nebezpečí smrti, a pak křičeli "MOJE DÍTĚ, MOJE DÍTĚÉÉÉ!!!".

Americký zločin (2007)

Dal bych možná i pět hvězd, jenže u takového filmu nemohu přiznat, že se mi líbil hlavně pro to, co ztvárňoval - hnus. Jednotlivé postavy, v čele s Ellen Page, hráli výborně, jen nemohu uvěřit, že to došlo tak daleko, aniž by se o tom někdo dozvěděl, zvláště když to věděl kdekdo. To u nás to funguje jinak - dáte holce na procházce pusu a než se z ní vrátíte zpět do vesnice, tak si už všichni povídají o tom, jak jste si to spolu rozdali.

Amerika (1994)

Tento film je důvod, proč jsem přestal chodit do kina na české filmy. Co se hereckých výkonů týče, tak asi super, zvláště ty nekonečné pohledy z očí do očí, ale příběh jako takový by se vešel do kratší stopáže, asi tak desetiminutové.

Annabelle (2014)

No, jestli stačí na postrašení nějaké to vrznutí a panenka sedící na křesle, tak si příště vezmu na půdu kameru a třeba z toho bude také filmový trhák a slušných 52 %. Chucky v šatičkách mě ale moc nepřesvědčil, asi i proto, že jen dřepěl a čuměl jak péro z gauče - jednou z police, podruhé z křesla. Pořád jsem čekal nějaké to bubu nebo baf, ale tady byly strašidelné scény asi vystříženy, takže jako dokument o nákupu panenek docela dobré, ale jako horor mě to nepřesvědčilo.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Vcelku stravitelná odlehčená komedie, u níž se budete bavit, pokud zrovna nejste zapšklý děda s puritánskými sklony. Partička herců, hrajících sebe sama, má ve filmu řadu vtipných scén a momentů, které nenáročného diváka nezklamou, a hlášky s narážkou na filmy, v nichž se herci objevili, jako například v případě Emmy "okradla nás Hermiona", také pobaví.

Atentát na střední (2008)

Asi do třetiny filmu jsem si říkal, že mi to něco připomíná, a pak mi došlo, že jsem ho už jednou viděl a nebylo to ani tak dlouho, což o něčem vypovídá. Dá se na to koukat, ale není tam nic, co by mě strhlo nebo výrazněji upoutalo mojí pozornost. Jít na to do kina, tak by mi zajímavější a se záhadnější zápletkou přišel kyblík s popcornem. Ale abych to jen nehanil, tak sukýnky studentek byly fajn, to víte, zajímavý střih a vzorek..:o). A Bruce Willis, coby ředitel školy, byl příjemným zpestřením filmu a viditelně se do role vžil.

Ať žijí rytíři! (2009)

Dal bych dvě hvězdičky, protože žádný převratný film to nebyl, ale dětem se to bude líbit. Třetí je za Terezu Voříškovou, ikdyž mi někde uniklo, jakou roli ve filmu má, protože jsem si myslel, že patří do sourozenecké skupiny, ale vzhledem k postupné náklonosti Petra se asi nebude jednat o sourozeneckou lásku, alespoň doufám...

Bobule (2008)

Pohodová komedie, sice nic převratného, ale ani nic, co by nešlo zkouknout vícekrát, zvlášť když tam hraje Tereza Voříšková se svou charakteristickou barvou hlasu. Moc výrazných vtípků tam nebylo a většinou spíše urážely nějakou skupinu lidí - Pražáky, Moraváky, policajty, ale ejakulace burčáku v autě nepotřebovala komentář.