12 let v řetězech (2013)

Většina filmu byla pojatá celkem realisticky, kdy jednotlivé postavy se chovají lidsky a to i v negativním smyslu slova. Tím lidsky nemyslím z humánního hlediska, ale spíše podle toho, co je vlastní lidské povaze, tzn. raději se přidají a do člověka si "kopnou", než aby se ho zastali a riskovali vlastní zdraví nebo dokonce krk. "Kunta Kinte" není jiný, a i když se s ním zachází jak v bavlnce, tak by dal vše za to, aby se znova setkal se svou rodinou. Jediná věc, která mi tam neseděla, byla úcta ke svobodnému spoluobčanovi tmavé pleti v New Yorku v 19. století. Černoch sice mohl dostat v době otrokářství svobodu, ale dost pochybuji o tom, že by k němu někdo v té době choval úctu, zvláště když otroctví v celém pokryteckém USA bylo zrušeno až loni, a navíc svobodou nezískal žádná práva.

2 zbraně (2013)

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu.

47 róninů (2013)

Film měl tak nějak vše, co od filmu očekávám a i přesto jsem ho pouze odkoukal. Jednotlivé scény byly dobře zpracované, ale jako celek mi tam pořád něco nesedělo. Byla tam řada sekvencí, které skončily jinak, než je zvykem, ale ani tak mě to nepřekvapilo nebo dokonce odzbrojilo. Dávám 4 hvězdy, protože je to možná mnou a ne filmem, který bych nerad poškodil, protože jak jsem napsal na začátku, měl tak nějak vše...

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Skoro jsem se na to nemohl ani koukat, jak tam ti brutální pánové od policie mlátili ty hodné, pokojné demonstranty, co jim třeba jen chtěli dát kytičku nebo se zeptat na cestu do vzdělávacího institutu, nebo rozbíjeli hlavy těm chudákům, co si nesli baseballové pálky na nedělní přátelské sportovní utkání s jejich mírumilovnými sousedy, nebo útočili na rumunské, cikánské či jiné menšiny, které držely v ruce různé násady a jiné pomůcky, protože zrovna šly radostně do svého zamětnání, aby svou pílí a pracovitostí vydělali nějaké peníze pro své rodiny.

Amazing Spider-Man (2012)

Podle mě úplně zbytečně natočený film, který kopíruje něco, co bylo natočeno nedávno. Kdyby to byl remake něčeho, co vzniklo před padesáti lety, tak bych to celkem bral, ale takhle je to jen slabší kopie filmu, který byl výrazně lepší.

Černobylské deníky (2012)

Když jsem byl prcek, tak jsme si s kámošem hráli na husity a podomácku vyrobenými řemdihy jsme mlátili jak hovada do sena, jako že odtud vylézá nepřítel, který byl samozřejmě jen fiktivní. Kdyby to tenkrát někdo natočil na kameru, tak z toho mohl být podobný film jako tento, jen na jiné téma, finančně by vyšel stejně a maskéři by neměli na chleba. Nemohu upřít, že po celou dobu je tam určité napětí, sem tam nějaké bubu nebo baf, ale to by v hororu asi být mělo. Kdybych měl z celého filmu vyzdvihnout jednu scénu, tak by to byla ta s běžícím medvědem, protože toho jsem, na rozdíl od mutantů, alespoň viděl. Až budu chtít příště zažít zase nějaké napětí, tak raději strčím olíznuté prsty do zásuvky.

Expresní zásilka (2012)

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Když nějaká holčička vytáhne z kapsy kočičí kakánek a řekne, že se vám něco stane, tak byste jí měli věřit. V tomto případě umře pejsek a Viktorovi nezbude, než ho seštupovat do podoby maskota sešívaných, a následně se ho snažit přivést k životu, což by potřeboval i pražský klub.

Gladiátoři (2012)

Když přehlédnu to, že gladiátoři byli otroci a ne “počestní“ občané z římského obyvatelstva, nebo fakt že u rodinné komedie pro děti by neměla umírat maminka takovým způsobem, tak by se dalo mluvit o zábavném animáči, jenže on až tak zábavný nebyl. Navíc v průběhu filmu mě tam začal prudit všudypřítomný gang škaredých mimin, která nebyla ani trochu roztomilá. Sice věřím, že zrovna to Vaše miminko je to nejkrásnější na světě, ale v tomhle filmu byly jen obludky, které určitě nikomu nepatřily, tak to neberte osobně.

Chladnokrevný (2012)

Sourozenci, jejichž otec byl grázl, utíkají s lupem z kasína, kdy na cestě Addison sejmě otčíma jedné rodiny, protože je to grázl, kdy v patách mu jde dcera šerifa, která si nerozumí se svým otcem, protože je to blb. Celé se to ještě zkomplikuje, když se jim do cesty připlete bývalý vězeň, který má problémy se svým otcem, s ním si nerozumí. Vcelku dobrý film, jen nevím proč, ale mám takový pocit, že někdo z tvůrců možná měl nebo má problém se svým otcem.