VitaG

okres Písek

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 27.12.2015  10:36

RIVAHHHH! Další vánoční zářez našeho cestovatele časem. Upřímně jsem se zpočátku na tento speciál úplně netěšil. Z nějakého důvodu mi postava profesorky/doktorky/manželky/záhadné sexy střelkyně Songové nijak k srdci nepřirostla a byl jsem trochu na rozpacích co tedy čekat. Byl jsem však velmi mile překvapen. Nebylo tu žádné počáteční srdcervoucí setkání River a Doctora ani žádné otravné flirtování přes celý zbytek dílu. Ne, líbilo se mi, jak ona netušila, že ten, koho hledá je hned vedle ní, a z toho vznikaly krásné humorné situace. A já jsem vždy rád, když Capaldi dostane možnost uplatnit svůj nesporný komediální talent. Bez komedie by to tentokrát opravdu nešlo. Příběh o dvou (ne)známých co utíkají s hlavou krutého krále a diamantem v ní před zbytkem těla je ehm britská vánoční jízda. A hlavně v první půlce jsme tuhle taškařici dostali plnou mírou. Za humor si tento díl zasluhuje palec nahoru (Is there anything on my head?; minibar v TARDIS) Vánoční atmosféra zde sice byla lehce na začátku a lehce na konci a ten král taky nepůsobil tak zle jak se o něm vykládalo (co byste taky chtěli od hlavy na stojánku) a Riveřin proslov ala! Doktor mě nemiluje, Doktorovi jsem ukradená, ale stejně ho miluji a stejně je to bůh! byl trochu přehnaný. Nakonec ale do sebe vše zapadlo a posledních pár scén v restauraci bylo čistě na ždímání všech emocí,co v nás přes Vánoce zbyly. A to se povedlo. Zpívající věže a hlavně darovaný šroubovák byla tečka za velkou story a všichni víme, jak to bude dál. Tento sladký konec s hořkým jádrem byl trefa do černého. Jsem rád, že se díl soustředil na D a R protože jim to spolu jde neuvěřitelně. A také jsem rád, že tu nebylo mnou očekávané fňukání nad ztrátou Clary. Prostě se uzavřel kruh a ano možná to bylo čistě aby fandové dostali River ještě jednou, ale povedlo se. A na rozdíl od jiných doufám, že tohle byla definitivní tečka za příběhem River Song, protože dál by to bylo už jenom ždímaní značky a to my nechceme. Chtěli jsme vánoční jízdu a tu máme.

• 29.12.2014  21:04
    Doctor Who: Last Christmas (TV film) (2014)

Asi nejtemnější vánoční speciál ze všech. Na Capaldiho o Vánocích jsem byl velmi zvědav a: Zápletka dílu není nic mozek vypalujícího ale dobrá. Stačí na hororové Vánoce. Taková Moffatova klasika. Všichni se bojí, všechno je temné, nikdo nic neví dokud to Doktor neřekne. Záporák je obluda, se kterou nejde vyjednávat a která si nedá pokoj dokud vás nezabije. Capaldi je skvělý, i k takovému morousovi sedí christmas atmosféra ale vnáší do ní něco za svého cynismu. Vedlejší postavy "vědátorů" na Severním pólu jsou zajímaví a i docela sympatičtí. Santa Claus, ten všem vrtal hlavou asi nejvíce inu, je velmi dobře zahraný, co se týče jeho zakomponovasti do děje sem tam působí trochu rušivě, ne špatně, na druhou stranu je s ním a jeho elfy (nebo jak, abych nebyl rasista) je dost sranda. A nakonec Clara. Ach ta Clara, já jí mám rád a nebýt toho jejího laškování se snovým Pinkem byl bych z ní nadšen. Jen co s ní chce Moffat dělat dál? Už podruhé jsme se s tou "nemožnou holkou" dojemně loučili, ale ona se stejně vrátí. Je li tohle britský humor tak ho nechápu. A tady se dostávám k poslednímu neduhu tohoto dílu a to ke snům, o které tam celou dobu šlo. Sny dávají scénáristovi prakticky možnost psát si co chce (Santa) ale to věčné probouzení se a zjišťování, že to je ještě pořád sen bylo nakonec dost otravné. Abych to shrnul: Last Christmas není špatný ale ani dechberoucí. Dalo nám to jako obvykle pár hádanek, které nás budou trápit. Dalo nám to pár opravdu dobrých scén (let saněmi nad Londýnem). A kvalitní vánoční podívanou. Jen za ty věci, o kterých jsem psal výš to bude o tu jednu vánoční hvězdu méně.

• 4.11.2014  18:22
    Pět dětí a to (TV seriál) (1991)

Byl to zajímavý seriál, jako malý jsem se na něj občas díval. Dlouho jsem si nemohl vzpomenout jak se jmenoval a když jsem se konečně dostal k hodnocení zeptal jsem se sám sebe: Bylo to tak dobré? Odpověď zní "Ne" Vzpomněl jsem si na to jak jsem chtěl dětem radit co si přát ale i na to, že mě to zas tolik nevzalo......I když nějaké to kouzlo tam bylo za 3*

• 28.10.2014  20:13

Úchvatný, hravý, nápaditý, krásný film. Audrey Tatou ve své životní roli. Já nevím co k tomu napsat víc takové filmy v dnešní době chybí a měly by se vrátit. PS: Tenhle film jsem viděl v autobuse při návratu z Paříže a po jeho skončení jsem chtěl vzít řidiči volant a okamžitě se vrátit.

• 1.8.2014  14:55

Nevím co je na zrovna této epizodě tak skvělé. Pro mě je to jedna z těch nejslabších. Poirot řeší vraždu, která se ještě nestala, to by mohlo být dobré, jenže tady to moc nevyšlo. Stačí jeden pohled na fotku a rázem máme celý případ, uznávám, že Hercule je génius, ale tohle mi přišlo poněkud přepísklé. Co tento díl kazí nejvíc je absence nějaké atmosféry nebo napětí. Mně ten případ nezajímal a hned mi bylo jasné, kdo je viník. Vyšetřování je taky nijaké. Poirot sice pokaždé chodí všude možně a nakonec nám řekne co viděl a jak na to přišel jenže zde to chození neskutečně otravovalo a já jenom čekal, kdy už se konečně něco stane a ono nic. I postavy mi byly nesympatické (a jestli ta ženská byla modelka tak já jsem motor od kombajnu) největší smůlou bylo, že toto postihlo i samotného detektiva. Já nevím možná mu ta vosa něco provedla, že tady nesršel tím svým šarmem, prostě jen chodil a ptal se (to samozřejmě platilo pouze u vyšetřování). Pozitiva se ale dají nalézt vždy! I přes tragickou zápletku se mi velmi líbil ten hořký, smutný konec a co nelze této epizodě upřít je humor. Ano humor toho tu bylo více než dost ("Mé tělo je v naprostém pořádku" A podobné vtípky.) To ovšem nestačilo, a tak musím dát ostudné 3* protože méně by u Hercula byla urážka.

• 10.7.2014  17:00

Mně se tento film velmi líbil. Nemohu to sice srovnat s Ustinovem, ale to mi ani nevadí. Smrt na Nilu dokazuje, že Poirot dokáže mít úchvatnou atmosféru bez toho, aby musela být temná. Romantická plavba lodí, dvojice manželů, kde jsem skutečně nevěřil, že on by si jí vzal pro něco jiného než pro peníze. Jejich stalkerka je taky velmi dobrá, kleptomanka, alkoholička, maminčin mazánek, filosof komunista, rakouský doktor a ještě další. To je pestrá směsice hlavních a vedlejších postav, jimž zákonitě vévodí Poirot bezkonkurenčně zahraný Suchetem (ostatně jako vždy). Ale tady to není pouze Poirot, kdo to svým charismatem táhne! Tady je každá postava zajímavá, má svůj úžasný charakter, všichni jsou špičkově zahraní. Je na co se dívat. A já jsem v jednu chvíli tam opravdu chtěl být s nimi, snad i s tím, že by mě také vyslýchali. Téhle Poirotovce nemám co vytknout.

• 2.7.2014  10:42
    Hlava státu (2003)

Chcete se na něco nenáročného kouknout, ale máte moc velké IQ nebo málo estrogenu abyste se koukali na Ordinaci a podobné. Tahle komedie je pro vás. Jak se sympaťák Chris Rock do Bílého domu dotal. Čeká na Vás pár lepších vtipů a předvídatelný konec. Prostě průměrná americká komedie.

• 1.7.2014  13:14

Velmi příjemný a neagresivní film. Herci hrají dobře (ústřední dvojice Duvall, Caine přinejmenším výborně), scénář krásně nasládlý a při historkách těch dvou dědů si přejete, aby to byli alespoň na chvíli Vaši dědové. Konec je sice trochu sentimentální, ale to tomuto filmu nakonec vůbec neškodí. Příjemné i na více shlédnutí.

• 20.6.2014  08:15

Moffat pletl, pletl dlouho a upletl příběh co se jen tak nevidí. Jenže přes všechen svůj um a důslednost se do toho nakonec zamotal a když viděl, že to musí rozmotat tak napsal Time of the Doctor. Mno rozpletl to tak dobře, že se až divím jak to mohl vůbec motat tak dlouho. Celý děj vysvětlit v jedné větě, to je úžasné i straštlivé. Udělat z nepřítele, který vás trápí tři sezóny najednou docela kamarády je geniální a nečekané. Inu Doktorův návrat na místo, kde má zemřít je jasný a nutný. To co se tam ovšem stane je dokonalá klička, Steve nevěděl jak to udělat epické, tak nechal všechny se porvat. Co se mi líbilo a co mě dostalo bylo Doktorovo postupné umírání, nechat Doktora stárnout a nakonec ho hodit Dalekům. My samozřejmě víme, že neumře, že se jen změní ale jak když už je poslední. Řešení této otázky si Moffat nemohl odpustit a vyřešil jí chytře. Dal Doktorovi takovou regenerační scénu, že všem spadla pusa. Tedy na mě moc megalomanské. Nejlepší je vlastně samotná poslední scéna, kdy vás Smith prostě dojme ať chcete nebo ne. A nástup Capaldiho je nejlepší nástup Doktora, co jsem kdy viděl. Smithova éra skončila dobře a epicky, i když od toho konce jsme všichni čekali víc. Moffat dokončil vše co začal. Nyní se může jen čekat s čím nás zase překvapí.

• 20.6.2014  08:02

Očekávaný a opěvovaný Day of the Doctor pro mě nebyl tím čím asi pro spoustu skalních fandů. Potenciál byl velký.. co velký, byl obrovský a Moffat se s tím popral zdařile ale mohl zdařileji. Časová válka, tři Doktoři, Dalekové, to je něco co přímo nutí k tomu pustit si to. ALE! Tři Doktoři jsou spíš na okrasu, ve skutečnosti využili pořádně jen toho současného a Hurt s Tennantem tam jsou kvůli příběhu (Hurt) a kvůli tomu, že je to výročí (Tennant). A co ty Zygoni? Sice populární nepřátelé připomínající staré série, ale mohli by se dohodnout s Daleky, kdo, že je nepřítel. Co mi vadilo asi nejvíc byla Alžběta. Nevadil mi Gogh kreslící vybuchující TARDIS ani Churchil jako Říman, ale tady to bylo jen na pěst a k vzteku. Proč tam ta ženská lezla, když její čas mohli využít pro Tennanta nebo něco podobně dobrého? V 7. sérii nám nandali něco o Doktorově strašném činu, a tady se nic neděje. Vlastně veškerý děj tak nějak směřuje přes všechno možné k tomu aby si páni Doktoři stoupli k velkému červenému tlačítku a mi zjistili, že je to zase všechno jinak. Uff to jsem byl nějak moc kritický. Musím uznat, že Moffat to sice mohl vymyslet lépe, ale nikdy mu nemohu vyčítat, jak skvěle zvládnul speciál pro všechny. Ano zkuste si napsat něco čím zaujmete fanoušky padesátiletého seriálu. A konec konců člověk vždy rád vidí staré tváře s těmi novými a tento speciál je pořád jeden z těch nejlepších. I když mohl být o hvězdičku lepší.

• 15.6.2014  16:00
    Pán času: Sněhuláci (TV film) (2012)

Vánoční genialita v Moffatově podání. Tenhle speciál mám radši než Koledu a to z několika důvodů. Koleda ač byla úžasná a nejvánočnější jako mohla být, tak sem u ní neměl tak silný pocit, že to chci vidět znova jako tady. Doktor tady jaksi "oddoktorovatěl" a je moc zlomený na to aby zase zachraňoval světy a poučoval emzáky. Ale na scéně se objevuje nová společnice, nejlepší společnice vůbec, Clara. A tu si musíte zamilovat už tady. Podaří se jí vytáhnout Doktora z depky a společně se pustí do vyšetřování vraždících sněhuláků. Ano je to tento originální nepřítel, který je dalším důvodem mé velké obliby tohoto dílu. Žádné trapné stromy jako v předchozím speciálu. Vyvrcholení je famózní, Inteligence působí jako slušný zloduch, zvlášť když ovládne jednoho všenesnášejícího ňoumu. Přidejte si k tomu počátek Clařiny záhady a máte epizodu jak víno. Jo a abych nezapomněl Strax je prostě nejlepší vedlejší postava v Moffatově éře.

• 12.6.2014  13:59

Tenhle speciál byl trochu úlet a byl pro mě po Vánoční koledě dost velkým zklamáním. Ano mělo to dobré a velmi vtipné momenty (první scéna například), hlavní záporáci čili doktorovsky pojatí Enti z Pána prstenů byli vcelku originální, ale tady to všechno tak nějak nefunguje. Příběh mě prostě nezaujal. Nevím nějak jsem prostě chtěl aby už ty stromy rozštípali a mohlo se jít někam dál. Nejhorší je, že tenhle speciál je i na DW moc divné sci-fi. Jako by to napsal Davies v nějakém tom měkčím rozpoložení a Moffat se pod to jen podepsal. To opravdu museli to letadlo zachránit. Dám tomu 3* protože to rozhodně není špatné, jen trochu nepovedené. (A neříkejte, že byste takový dům jako byl tam nechtěli)

• 12.6.2014  13:50

Tenhle díl si nezaslouží tak rychlý a odfláknutý komentář jako bude tenhle, ale musím napsat aspoň něco. Takže tady pojem "vánoční speciál" konečně dostál v plné míře svému významu. Přeformulovat slavný Dickensův příběh tak aby ho mohl prožít Doktor se povedlo na výbornou. Všechno herci, kulisy, scénář, to vše ve vás evokuje touhu mít zase v domě ten ozdobenej strom. Ještě ke scénáři, ten je parádní (jak lze od Moffata očekávat) některé hlášky jako hluboká otázka o vynalezení nudy jsou jen hvězdičkou na obrovském stromě tohoto speciálu. Tohle byla od Moffata prostně trefa do sněhově bílého. Moc hezký dárek od Britů.

• 12.6.2014  13:40

Tak po dlouhé době zase komentuji. Tenhle díl se stejně jako jeho předchůdce hodně špatně hodnotí. Je tam akce, pár srdcervoucích scén. David Tennant je prostě Doktor. Jenže ten scénář, ten to kazí. Nebudu říkat, že je RTD špatný scénárista, to on rozhodně není, ale tady se mohl prostě vymáčknout v něco dobrého. Čekat na Doktorovu smrt je těžké, zvlášť když vám do toho leze ubohá zápletka naklonovaného záporáka. Vládci ani v tomto dílu nelze nic vytknout. Navíc Dalton jako Time Lord je další klad tohoto dílu. Jako negativum vidím (nevěřím, že to píšu) Donu. Její linku měli definitivně ukončit ve 4. sérii a ne s ní tady ještě strašit, když vůbec nic neudělá a ani dobrou hlášku nehodí. Hovořil jsem o Pánech Času a jejich návratu. I kdyby se vám první díl nelíbil sebevíc tohle vás k druhému muselo přilákat. Návrat Gallifrey je hodně dobrá věc akorát to lépe podat. Co asi někteří považují za nehoráznost, já uznávám, myslím tím, že nám konečně řekli kdo je Vládce, tedy jak tento šílenec vzniknul. Ani to ale finále nezachránilo a museli jsme jen čekat, kdy už ta blbost s koncem času odezní, abychom se mohli rozloučit s Tennantem. Jeho konec je prostě parádní. A celkem dobře vymyšlený na to jak všichni nadávali.Nádherné nostalgické loučení se všemi, na kom Desítce záleželo a vlastní regenerační scéna rozhodně není nijak přepísklá. Naopak je nejlepší z těch co jsem od roku 2005 viděl. Hodně lidí se divilo, proč s tou regenerací dělá Davies takové velké řeči a smutnění o konci. Inu kdyby vaše já umíralo a vy zůstali pak navěky uvězěni v někom, kdo je vámi jen z části tak by se vám to také nelíbilo. A tak Tennant řekne všem "Goodbye" a nakonec vysloví nejlepší větu, jakou mohl RTD vymyslet: "I don't want to go" to je parádnost. Samotná regenerace působí efektivně a ne tak megalomansky jako regenerace Tennantova nástupce. Abych to shrnul, tak Konec času jako celek nepůsobí až tak špatně jak všichni říkali a je to jen né příliš důstojný konec jedné velké éry.

• 4.5.2014  13:53

Tohle se špatně hodnotí, ale zkusím to. Nejsem žádný velký odpůrce Daviese, ale tady zklamal. Nápad byl dobrý, ale způsob jakým jej RTD přenesl už horší. Návrat Vládce je perfektní volba. John Simm ho hraje famózně ale co mu to scénář provedl??? Místo aby hned začal konat svůj geniální plán na ovládnutí světa, tak tam jen tam jen tak poskakuje hned od svého naprosto debilního "znovuzrození" a chybí snad jen věta "Já jsem malej, ale šikovnej". Tohle si nezasloužil. Doktor jako takový si jede svoje a Tennant se snaží ze svých posledních scén vytřískat co to de. Největší hvězdou je ale Wilfred, jako společník. Celý příběh je nepochopitelně doplněn vyprávěním nejvyššího TL a místy protkán amnézovanou Donou a trapně vsunutým mluvením o záchraném plánu Barracka Obamy. Korunu nasazuje Daviesovo oblíbené "Deus ex machina" čili stroj nesmrtelnosti nějakých obyčejných ufonů, co se vzali kde se vzali. Finále dílu s namnoženým Vládcem by se hodilo do prostřed třetí řady jako hezký vtip, ale ne na konec jedné éry. Ono finále trochu pozvedává konečný proslov nejvyššího Pána času, který přeci jen motivuje kouknout se dál. Inu jako dvojdíl na konci někde první, čtvrté řady by to bylo skvělé, ale na konec RTD éry je to zatraceně nepovedené, jenže Doktorovi přece nedám 2*

• 14.4.2014  21:42
    Pán času: Vody Marsu (TV film) (2009)

Věci se mění a speciály také. Tento speciál byl velké překvapení a dobrá předehra pro spíše zpackané finále Daviesovy éry. Všechno vypadá hororově: skupina lidí uvězněná na mimozemské základně a děsivý, originální zabiják. Doktor ukazuje co se v něm celou dobu skrývalo a jde proti zákonitostem času, už nechce být ten kdo hasí co se stalo, chce být ten kdo o tom může rozhodovat a být opravdu Pánem času. Ta změna na konci je skvělou tečkou za tímhle fantastic speciálem! Ach proč to nemohlo pokračovat i dál?

• 14.4.2014  21:36

Zajímavé, celkem chytré ale takové příliš vsunuté dle mě. Chudák Doktor nemůže ani jezdit autobusem aniž by se něco špatného nestalo, skončil s partou pasažérů na pouští s obr mouchama a lítajícíma železnýma rejnokama a vytřískal z toho docela dost. Toto se mi nechce tolik komentovat takže: záporáci i zápletka celkem originální, společnice, co se mohla vrátit, tajemná věštba na konci a létající autobus - prostě 4*

• 14.4.2014  21:31
    Pán času: Další doktor (TV film) (2008)

Jako by se Davies poučil a napsal něco co má hlavu, patu, styl a je to koukatelné od začátku do konce. Člověk nevěděl co se může dít teď ale tohle bych nečekal. Doktor potká někoho kdo si myslí, že je on, teda ten dotyčný Doktorem není aleTennanta to zajímá tak nic neřiká. Ten druhý je obrovské plus tohoto speciálu - "What is sonic on it? It makes sound." Další klad je poprvé vánoční atmosféra, navíc viktoriánská Anglie, co si víc přát? Inu přál jsem si dobrou zápletku a záporáka. To jsem dostal - Cybermeni jsou záruka kvality a zápletka s druhým Doktorem hezky vyústí. Konec je sice taková přehnaná sranda ale já to beru. Konečně vánoční speciál!

• 14.4.2014  21:22

Russell měl něco napsat, tak něco napsal. Ale co tím myslel? Zápletka byla poprvé aspoň trochu tajemná dokud nedošla do konce. Ono je pěkné když Doktor, K. Minogue a parta sympaťáků hledá "cosi" v útrobách vesmírného Titaniku (jo to byl dobrej nápad) a vy se třesete a smutníte po tom co ten červenej skřet umře. Jenže oni dojdou ke konci a znovu se ukáže jak Davies neumí do speciálů strčit dobré hlavní záporáky. Abych nebyl jen kritický, děj je až na ten konec napínavý, hlášky dokonalé - profesor co mluví o Zemi kde Santa je zlá bestie a v UK vládne sv. Václav (potěšilo) + věta "Information: Kill" to je něco. No a navíc se zde poprvé objeví nejlepší děda Doktorova univerza - Wilfred. Jako celek je to o ničem ale po kouskách se na to dá dívat.

• 14.4.2014  21:14

Ach jo tenhle speciál trpí tím čím trpěl i ten před ním - Vánoce jsou tam nacpány jen tak aby se neřeklo a zápletka jen tam jen tak, že tam má nějaká být. Záporák je opět nějaký ještěrkoid, co se jen tak objevil a chce zničit lidstvo. Co je ovšem velkým plusem a co drží Nevěstu na útěku nad vodou je sama nevěsta - Dona, Zpočátku jsem jí neměl rád ale ke konci jsem si tuhle mašinu na hlášky zamiloval a bylo mi líto, že na konci na řadu odešla. No a abych nezapomněl Tennant je prostě Tennant což je druhé plus. Není to nic skvostného ale D a D je prostě jízda.

• 14.4.2014  21:07

Tohle je těžké. První vánoční speciál zklamal. Tennant se objeví usne, něco řekne a zase usne. Zápletka je béčková a vánoční tematika je tam jen tak aby to "vánoční" v názvu nebylo úplně k ničemu a celé to působí lacině jako by to RTD. napsal na kus papíru pět minut před začátkem natáčení. Mohlo by to stát na Rose ale scénář jí tak úplně nepomáhá a tak se musí Billie Piper snažit co to dá. No a někdo jako Tennantův Doctor si zaslouží víc než to všechno prospat a nakonec všechno zachránit v nic moc mečovém souboji. No ale speciál nese poselství do 2. řady a nasazuje nejsilnější Daviesovu zbraň - Desítku. Nemůžu to hodnotit tak špatně když to znamená začátek jedné fantastické éry.

• 13.4.2014  17:36
    Norbit (2007)

Ehm no ehm um já nevím co k tomu říct. Když jsem to viděl poprvé tak jsem fakt nasmál ale napodruhé si člověk všimne obrovských nedostatků. Film tak nějak všechno dobré vyhodí ke konci první půlky a pak jen neví co dál až do předvídatelného finále. Na jedno shlédnutí s kamarády je to výborný film (musím vyzdvihnout maskéry) ale abych se na kouknul stokrát jako na Na vlásku to není. 2* jsou tedy tím nejlepším co mohu dát.

• 13.4.2014  17:30
    Ulice (TV seriál) (2005)

Wow tak tam bych chtěl bydlet! Prohazují si tam manželky, spí tam každá z každým a ještě tam do toho leze mafie nebo vraždy nebo se tam někomu vrátí jeho neznámý člen rodiny, kterých tam má každý tucty. Prostě bydlete v Ulici nikdy tam není nuda....teda když tam budete déle tak ano.

• 13.4.2014  17:26
    Van Helsing (2004)

Nenadchne ani nezklame.

• 13.4.2014  17:18
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Je tu hit z Novy, je tu seriál nový, je tu ta prý skvělá věc, pro lidi z vkusem očistec, důvod pro toto mám pádný, tento seriál je vadný a nereálný, každý doktor je zde Ježíšem, a kvalitnímu scénáři řekli "Ven!". Já už pokračovat dále nemohu, vidět to teď asi bych šel do hrobu. Tak jsem vám přátelé řekl co je názor můj, tohle vězte je podle mě televizní hnůj!!!

• 13.4.2014  17:11
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Ehm a toto je co? Pokus? Parodie? Nebo zprznění českého už tak zprzněného televizního průmyslu a školství. Herrgott já jsem na střední škole - ne na gymplu ale pochybuju, že to na jakékoliv české škole vypadá takhle. Pár těch co umí zpívat aby zabrali stopáž a udělali to přitažlivé pro diváky + pár těch co umí více či měně hrát aby to vypadalo aspoň trochu jako seriál. A scénář? Na ten nepoužili bití hlavou o klávesnici ani generátor náhodných písmen. Ne! Prostě sebrali největší klišé od vzniku televize šoupli do toho pár karikatur (nebudu tomu říkat postavy). A výsledkem je parodie na Glee a důkaz, že české seriály můžou být vždycky ještě horší.

• 13.4.2014  17:05
    Záhada sfingy (TV film) (2008)

Já vám řeknu jak to s tímhle filmem bylo. Pár znuděných 10 letých smradů se rozhodlo. že natočí film. Nabrali pár bezdomovců jako herce, koukli se Indyho a Laru Croft a ejhle měli "scénář" Nakonec museli někde vyhrabat něco hrozného na Dinu Meyer aby tam měli aspoň někoho kdo umí hrát a na videokameru natočili tohleto. Inu asi to s tím svým vtipem přehnali a navěky zprznili svět TV filmů tím že tam strčili nejhorší film, co jsem kdy viděl!!.

• 13.4.2014  16:56
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Na začátku to byl hit a genialita. Správný mix vtipu a emocionality. Originální příběhy, eufemismy a postavy (Barney). Seriál který stoupal hodně vysoko ale došla mu šťáva a pak už jen padal. Prvních 5 řad je něco nádherného. Pak ale emocionalita stoupá na úkor vtipu a je tam moc sentimentálních rozhovorů. Příběh se točí tak jak to všichni chtějí - k matce ale způsobem, který se už moc nelíbí. A konec je naprostým výsměchem všemu co tento dokonalý seriál znamenal. Ale něco se nezapomene, něco z tohoto seriálu zůstane v hlavě a srdci každého kdo ho kdy sledoval.

• 13.4.2014  16:49
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Fajn tady to bude možná delší. !POZOR NA SPOILERY! 1. řada: Nástup jednoho z nejlepších mysteriózních seriálů. Vše se otevírá a nic se nezdá tak jak je. Scénáristé si připravují "podhoubí". Tolik záhad, hlavně Pozorovatelé a William Bell, to vše na vás křičí abyste sledovali další řadu. 5* 2.řada: Asi nejlepší řada seriálu. Děje se toho tolik a nikdo neví proč. Napětí by se dalo strouhat a Pozorovatelé vám nedají spát. A finále sice řekne mnohé ale nutí vás abyste se dívali dál. 5* 3.řada: Už hodně víme a teď budeme koukat jak se Walterové perou. Příběh se zdá jakoby najednou vjel do klišé ale vy napětím ani nedutáte,a když zavřete oči vidíte a slyšíte: "Kdo sou ti Pozorovatelé. Finále velkolepé, scénáristé nechtěli pokračovat a tak vše v podstatě restatovali, A vy jen zíráte co se to teda děje. Celkově už to ale ztrácí dech. 4* 4.řada: Tak co se budovalo je pryč a my to převrátíme na ruby. No místy to vychází, místy ne. Je zajímavé sledovat jak by co dělo kdyby ale nesnesitelné znovu objevení lovestory mezi Peterem a Olivií trochu tahá za oči. Ovšem KONEČNĚ víme kdo jsou ti Pozorovatelé ale to už nikoho neuspokojí protože hádanka jejich podstaty přerostla sama sebe. Skočíme do finále, které je opravdu megalomanské a toto považují za finále seriálu. Bohužel scénáristé asi nemají dost a Fox taky ne tak tu máme další řadu. 4-3* 5.řada: Ta je jenom pro peníze a aby se to "nějak" zakončilo. Scénář se vykašlal na vše co byl seriál před tím a strčil tam béčkovou zápletku kde jedna nadřazená rasa ovládne druhou a jen pár lidí tomu může zabránit. Moc narychlo ukončených zápletek a moc otravných peripetií mezi Peterem a Oliví. Konec je takový jakž takž a dle mého názoru není hodný takového seriálu jako Fringe. Ale i přes to se neztratilo kouzlo pátrání a odhalování neznámého (Donald, plán) pořád tam bylo pár Fringe momentů. 2* Na závěr: Seriál mohl více využít svůj potenciál a ne vyplýtvat ho v prvních třech řadách. Na druhou stranu je to jeden z nejzajímavějších seriálů co znám a doporučují ho všem sci-fi fandům.

• 13.4.2014  16:14

"What do you believe in? Ha! What do you believe in?" Já věřím, že tenhle film bude obdivovat i rasa co přijde po lidech. Věřím, že Heath Leadger dostal Oscara oprávněně, věřím, že Nolan zde určil směr, kterým se budou filmy nějakou dobu ubírat. Věřím, že herci a scénaristi a ze sebe vydali vše a něco navíc. Věřím, že Joker bude synonymem slova "šílenství". A nevěřím, já vím, že tohle je skvělý film.

<< předchozí 1 2