IO (2019)

Už dlouho jsem neviděl tak dějeprostý film.

Zúčtování (2016)

Naprosto skvělá záležitost. Už dlouho mě žádný film nesedl tak dokonale, a děj byl vždycky tak jak bych si ho přál mít. Pro mě maximální uspokojení.

Brána temnoty (2015)

Nic oběvného, ale kvalitní řemeslná práce. Příznivce žánru rozhodně neurazí.

Povstání mrtvých: Strážní věž (2015)

Zdaleka ne tak hroznej film, jak by se podle zdejšího hodnocení dalo čekat. V zásadě na jedno zkouknutí s tim nemám nejmenší problém. Prostřihy ze studia a komentáře specialisty jsou docela zábavné a vzhledem k tomu jaký je hlavní hrdina idiot a přesto přežívá, tak to celé nelze brát uplně vážně. Můj závěr je : zábavné béčko v lehkém stylu, když není nic lepšího tak neurazí.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Po shlédnutí druhé řady musím konstatovat, že tento seriál je absolutní špička současné tvorby. Perfektní herecké výkony, zajímavé postavy a prostředí. Obě řady působí naprosto uceleným dojmem a přesto jsou plné neočekávaných zvratů a překvapení. Nejedná se jeden centrální příběh, ale o celou mozaiku osudů jednotlivých hrdinů, které se někdy ovlivňují, ale často spolu i vůbec nesouvisí. Poslední díl druhé řady naprostá bomba, ať již bude sloužit jako uzavření seriálu a nebo bude následovat třetí řada (což se v tuto chvíli neví, udajně to záleží na režisérovi jestli do toho pujde, ale josu to takovéty spekulace..). Doporučuji.

The Flog (2012) (pořad)

Kdo má rád Felicii Day tak bude spokojen. Sice to občas s tím přehráváním a roztomilostí přehání, ale vzhledem ke krátké stopáži to tolik nevadí. Obsah většinou zaujme, i když někdy by ze sebe nemusela dělat takovou pipku :D .

Noc oživlých protinožců (2014)

Příjemné překvapení. Na to, že jsem od tohoto filmu moc neočekával, jsem byl mile překvapen. Řekl bych řemeslně zpracovaný kousek s pár novými nápady. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Za celkovou neamerickost, dobré nápady a taky za kvalitu v poměru k nízkonákladovému zpracování se přikláním ke 4. Pro fanoušky žánru každopádně doporučuji.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Kvalitní film, který mě pobavil a rozhodně jsem nelitoval jeho zhlédnutí. Jediné co mě připadá nahlavu, je český název pod kterým to je prezentováno. Každému kdo totiž povídky E.A. Poea zná je tím totiž vyzrazená jedna část dílčí pointy. (naštěstí to nestojí jen na ní takže to ve finále jde, ale proč ?) Protože krom této jedné věci to s dílem E. A. Poea nemá nic společného, považuji to za naprostou zbytečnost. Ony ty české názvy jsou v poslední době čím dál nesmyslnější. Je vidět, že si někdo potřebuje naúčtovat za kreativitu.

Devítky (2007)

Děj je zajímavý, škoda že je ho v tomto filmu tak málo. Zápletka vydá na cca 20 min. Zbytek jsou jalové řeči a nuda, nuda, nuda.

John Wick (2014)

Vzhledem k tomu, že mě již unavuje zápletka typu: "zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes držku", je pro mě důvod pomsty "za zabitého psa a ukradené auto" naprosto osvěžující. Navíc i koresponduje s celkovým komixovým nádechem a ultrahustostí Johna Wicka. Je to prostě jedna dlouhá akční jízda, bez zbytečné omáčky okolo. Potřebné úryvky z minulosti jsou podány v obrazech a zkratkovitě takže nezdržují. V akčních scénách jsem nezaznamenal nic, co by mě vyloženě bilo do očí nerealističností (nehledám to, je to pořád film, ale někdy je to do nebe volající) a každopádně body navíc za nevybuchující auta.