Lara Croft - Tomb Raider (2001)

To, že je nějaký film natočený podle počítačové nutně nemusí znamenat, že film bude videoklipově sestříhaný, každá akční scéna bude podbarvena elektronikou od Fatboy Slima nebo Chemical brothers. Kdybych si měl vybrat já osobně, zvolil bych pro Tomb Raidera formát klasického až staromódního dobrodružného filmu (což jde zdánlivě proti technologii), ale věřím že takový způsob zpracování by atmosféře hry odpovídal daleko více.

Purpurové řeky (2000)

Napínavý, efektní vražednický thriller. Ale co ten konec??? Právě jsem dočetl knižní předlohu a být autorem, tak scénaristovi něco udělám. Změna konce a překombinování zápletky tak, že se nedá pochopit jsou dost závažné prohřešky.

Kočár do Vídně (1966)

Jeden z nejlepších českých filmů o druhé světové válce, odkrývající její absurditu. Konec filmu snímá svatozář z partyzánů a odkrývá málo známou tvář konce války. Krásná kamera, hudba, výborní herci.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Jsem překvapený, spokojený, těšící se na další díl. Lucas je opravdový tvůrce světů (což bylo ostatně největším kladem TPM), zde navíc rozvíjí příběh tak, že zapadá do soukolí celé série. Také se mi líbí, že všechny postavy vypadají jako by vypadly rovnou ze sedmdesátých let, což společně s typickými střihy dělá AOTC filmem nostalgickým. Vytýkat se dá mnohé - mnohokrát zmiňované dialogy, infantilní humor, vyloženě zbytečné scény. Ale přesto - je to zážitek!

Jeden svět nestačí (1999)

Nejlepší bondovka s Brosnanem. Výborné lokality, vyvážené tempo, dobrá hudba. Nejlepší herec v sérii (nejen podle mě) je Connery, nejzábavnější filmy jsou ty s Moorem, kvůli všem těm technickým nesmyslům a šíleným dobrodružstvím. Jeden svět nestačí oba směry spojuje.

Halloween: H20 (1998)

Až příliš zjednodušený příběh sice nepostrádá velmi dobré monenty, ale příliš rychle "je po všem".

Chaplin (1992)

Trochu akademický a jednostranný přístup Richarda Attenborougha způdosuje, že biografie tak významné osobnosti skončila za očekáváním.

Zvíře (1977)

Belmondo jako Mike Gaucher, Bruno Ferrari a gorila. Spousta úžasných hlášek, situační komika. "Ještě jsem si nevykouřil svou poslední cigaretu!" Ano, kdykoli.

Velký bazar (1973)

Ukázka, jak se má bojovat proti globalizaci nadnárodních společností, které vám postaví supermarket naproti vašemu malému krámku :) Úkryt mezi bednami s pitím, hon na vepříka mezi regály, dražba a podobné skvosty.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Naprosto amorální film u kterého jsem uvažoval proč mám vlastně potřebu dívat se na ty tuny akčních filmů, když zabíjení lidí není nic hezkého (z jakýchkoli pohnutek) - a předpokládám, že to nemělo být sdělení filmu :) Navrch to legrační "hackování". Asi ne, děkuji.