Avatar (2009)

Jeden z nejlepších nejúžasnějších filmů jaký jsem kdy viděl!! Naprosto dokonalé!! Cameron je mistr na efekty a kvalitní filmy a vytvořil nádherný příběh plný špičkových efektů, dechberoucí akce a dojemných okamžiků. Jamesova fantasie nezná mezí a snímek opravdu vypadá jako kdyby byl natočený na jiné planetě. K tomu ještě skvělá hudba profesionála Jamesa Hornera a výborní herci. Sigourney Weaver nezklamala a Sam Worthington příjemně překvapil. Bezpochyby nejlepší vesmírné sci-fi a po Terminátorovi 2 Cameronův druhý milník v oblasti speciálních efektů.

Avengers (2012)

Klobouk dolů, pane Whedone! I když pominu fakt, že filmu, který svede všechny mé oblíbené hrdiny dohromady, bych vystřihnul pět hvězdiček předem, musím říct, že se jedná o dosud nejlepší comicsový snímek jaký jsem kdy viděl. Efekt střídá efekt, akce akci, hláška hlášku a sledovat zuřícího Hulka, vtipkujícího Iron Mana, božského Thora, chrabrého Captaina America a dokonale odporného Lokiho pohromadě je zážitek nad kterým zaplesá nejedno ( nejen geekovské ) srdce. Ryzí popcorn, jehož chuť jsem cítil na jazyku ještě dlouho po odchodu z kina. Bez řečí bych si dal nášup!

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Bezpochyby nejlepší vědomostní soutěž vůbec!

Babička (1940)

I když nemám černobílé filmy rád, tak tenhle se mi opravdu moc líbil, jelikož černobílá kamera skvěle navozuje dobovou atmosféru. Snímek mě ani na minutu nenudil a svým závěrem mě přímo nadchl. Rozhodně nejlepší filmový přepis babičky!!

Babylon A.D. (2008)

Nadupaná akční řežba s napínavým příběhem, super hláškami a cool Vinem Dieselem, kterému takovéhle role skvěle sedí! Dokonalý odpočinkový film!

Bailando - Tančím pro tebe (2007) (pořad) odpad!

Naprosto nechutná kopie Star Dance. Takovouhle debilitu dokáže vytvořit opravdu jen Nova.

Barbar Conan (1982)

Kultovní akční fantasy, nejlepší z celé trilogie a nejlepší ARNIEHO film hend po třech Terminátorech, Predátorovi..má to hustou, místy až hororovou atmosféru, skvělé obsazení a režiséra a navíc skvělou hudbu která se do děje hodí a vždy zazní "ve správnou chvíli "....

Baron Prášil (1961)

Triková mazanice kvalitou úměrná přesně 50. letům. Zeman má opravdu bujnou fantasii, ale výsledek je díky místy tupému scénáři spíše kýčovitý. Dnes už spíše úsměvný film.

Barva noci (1994)

Silné erotické scény je tak to jediné čím tenhle film disponuje a to jediné co je v něm trochu kvalitní. Po ubohém thrilleru Na dostřel který měl být dalším Posledním skautem, ale nevyšel Bruce Willis natočil další zklamání. Dá se sice říci. že role psychiatra u takového akčního hrdiny je možná zajímavá, ale jen ze začátku filmu. Zbytek je nuda, a vyjma erotických scén, které u Willise vyznívají dosti kontroverzně, sem se celé dvě hodiny nudil. Námět je jako vytáhnutý z nějaké tuctové detektivky, scénář nerozpracovaný a snímek zbytečně dlouhý a ke konci hodně nudný. Nulová akce a ani finále není nijak moc povedené i když rozuzlení je celkem překvapivé. A Bruce Willis hrající si na slečnu Marplovou opravdu není zajímavý. Ty dvě hodiny co jsem u filmu proseděl prakticky až do dvou do rána ( snímek začínal v 23:40 a byl samozřejmě označen hvězdičkou ) za to opravdu nestály. Jen štěstí že se Bruce dalším vyloženým sklamáním vyjma komedií jako Kid, Kdopak to mluví či Všude dobře, doma nejlíp a debilních thrillerů jako právě Barva noci či Na dostřel vyhnul. Naštěstí si to má čím u publika vynahradit.

Bathory (2008)

Velice kontroverzní pojetí legendy o Bathoryové, velice kontroverzní scénář, velice kontroverzní obsazení, velice kontroverzní vtipy..zkrátka nejkontroverznější film co sem kdy viděl. Škoda jen že toto označení neznamená nejlepší film co sem kdy viděl. Producenti narvali do filmu hodně prachů ( hlavně Franko Nero musel stát hodně ), které ale díky chatrnému scénáři přišly celkem vniveč.