• Pohádka

Filosofové (2013)

Zajímavý pohled na to, jak může atomová apokalypsa a schopnosti jedince ovlivnit myšlení, chování a způsob rozhodování skupiny i jednotlivců samotných. Zajímavý námět, skvělý výběr lokalit a... to je tak všechno. Na to, že jsou tam všichni výborní filosofové, je pár z nich neuvěřitelně zabedněných a další řeší filosofické otázky jako někdo, kdo nemá o tomto oboru ani páru. Jak správně poznamenal Malarkey, občas měl divák pocit, že si dotyčný jedinec neumí svůj důvod proč by měl přežít ani obhájit. Herci... já nevím, jediný komu jsem to hraní věřila byl profesor a ten toho moc nenamluvil, i když oproti ostatním mu ta pusa jela prakticky bez zastávky. Pár zajímavých myšlenek, nad kterými by se mohl člověk zamyslet se našlo, ale podle názvu bych jich zde čekala o něco víc. Lehké rozčarování přinesl závěr filmu a zjištění, že celý film se vlastně točí okolo žárlivosti jednoho bývalého přítele.

Třetí princ (1982)

Nejdřív jsem tu pohádku nesnášela, protože se mi zdála dost depresivní a přišlo mi, že ti princové dostávají až moc na budku, ale čím jsem starší, tím víc jí přicházím na chuť. Prostředí kolem skal, kde se natáčelo je sice temnější, než je u pohádek obvyklé, ale o to víc je pro mě film zajímavější. A zápletka? Záhada kolem zmizení dvou princů-bratrů při hledání vhodné manželky, dvojčata narozená na základě předpovědi a navíc temná kouzla, která se točí kolem princeznina rodu jsou více než zajímavým lákadlem. Navíc, kdo by odolal dvojici Trávníček - Šafránková (obzvlášť, když každý z nich je tady dvakrát), že?

Jedna za všechny (2014)

Bavila jsem se od začátku do konce a proto takovéhle hodnocení. Jasně, některý scény byly spíš trapný než vtipný a jo, nápad není nejoriginálnější, ale je pěkně zpracovaný a to je pro mě hlavní. Manželka se spojí s milenkou číslo jedna a milenkou číslo dvě, aby osladily život muži, který se všemi třemi spal a každé namluvil, že je pro něj tou jedinou. Pomstychtivý trojlístek ve složení manželka, právnička a sexbomba bylo super. Dokonce přehlédnu i fakt, že Kate Upton skoro nemluvila a vypadala jako kdyby se na place ocitla náhodou. A že Cameron je na roli milenky už lehce za zenitem. Jasně, pořád je to fešanda, ale přeci jen... Nikolaj byl v obleku k nakousnutí, ale to jak dostal ke konci přes držku jsem mu přeci jen přála =) Nicky Minaj v roli sekretářky byla velkým překvapením, neměla moc textu, ale i tak byla nezapomenutelná! Hudba pro mě byla trochu zklamáním... opravu nesnáším Lorde...

Síly temna (2006)

Špatné to není, ale že by to bylo něco extra zajímavého, to určitě ne. Sice je zde pěkně využitá i použitá temná magie a ta parta playboyů která jí vládne je ještě pěknější, ale že by byli nějak extra herecky zdatní, to (bohužel) říct nemůžu. Celkový nápad nebyl špatný, to vůbec ne, ale chtělo by to o něco víc rozvést tu rodinou historii a problém pěti rodových linií, protože takhle v tom byl akorát zmatek a důvod toho, proč se někdo pokouší zabít hlavní představitele byl vyložen během sedmi minut. Děj i přesto postupoval svižně, efekty v soubojích vypadaly moc pěkně a rocková hudba dokreslovala temnou atmosféru příběhu. Bohužel dost podstatně se na kvalitě filmu podepsal scénář, který působil, jako kdyby jej někdo psal na poslední chvíli. Shrnutí: oddechovka, kterou stačí vidět jen jednou... no dobře, kvůli těm playboyům do půlky těla dvakrát :)

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Všichni známe lovestory mezi Drákulou a Mínou z roku 1992, ale jak se z hraběte Drákuly - normálního člověka stal krvežíznivý a děsivý vampír Drákula? To je vloženo do deseti, možná dvanácti minut prvního jmenovaného filmu a tím to hasne. Poodtáhněme tedy závěs historie a nahlédněme do minulosti. Drákula je tady vylíčen jako milující otec a manžel, který namísto, aby vydal svého syna šílenému sultánovi raději obětuje svůj život a svou duši Ďáblu, aby nabyl sílu a schopnosti, díky kterým by mohl zabít své nepřátele a zachránit svou vlast a rodinu. Úctyhodné plány. Evans se mi v historických filmech líbí víc než v nějaké moderně a tahle role je pro něj jako dělaná. Dance jako původní upír je vskutku ďábelský a krásná Sarah s Lukem tvoří na pohled moc pěkný pár. Prostředí na natáčen vybráno na jedničku. Z temných hororových scén (viz. jeskyně) čišela opravdu hrůza, ale jako protiklad, les a prostředí, kde Drákula dokončil svou proměnu na mě působilo jako z pohádky. Vizuální efekty byly příjemným překvapením a hudba rovněž. Scénář mohl být o špetku nápaditější a ohoz tureckých vojáků o něco lépe vyvedený, ale to jsou snad jediné minusové body, které filmu dávám.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Tohle už není seriál, tohle je telenovela v českém vydání. Rodinná pouta byla ještě jakž takž snesitelná (*), ale jejich pokračování je utrpení pro všechny smysly. Nezajímavé, nudné a tragické.

Princezna Ano (2009) (TV film) odpad!

Proč? Proboha proč se něco takového vůbec natočilo? Film pro děti? Ale kdeže! Spíš paskvil, který má k pohádce asi tak daleko, jako já k tomu, abych prorazila v Holywoodu. Obrovským zklamáním pro mě navíc bylo, že zde hraje Jirka Dvořák, kterého mám jinak moc ráda. Tady mi přišel, jako moula, který se na natáčecí plac dostavil náhodou.

JONAS (2009) (seriál) odpad!

Rovnou říkám, že je to lepší než Hannah Montana, ale ani to nic nemění na tom, že je to blbost. Kluci sice jakž takž umí zpívat, takže světlé chvilky ten seriál má, ale sledovat několik dílů náfuku Joea a těžce natvrdlého Kevina, to je vážně nuda. Jedinej, kdo tam pobral trochu normálnosti je Nick, ale ten sám celej seriál zachránit nedokáže. Navíc ty dvě "kamarádky" -> jedna šíleně zamilovaná a druhá nafrfněná tak, až to neni vůbec hezký. To byl konec všeho. Jonas jsou pěkní kluci, zpívat taky zvládají celkem bez problémů, ale aby točili seriál o svém normálním každodenním životě? To snad radši ne...

Wendy Wu: Bojovnice proti zlu (2006) (TV film) odpad!

Pradávní mistři kung fu se musejí v hrobech obracet, když vidí, jak se jejich slavné umění učí někdo, kdo bez mobilu, kapučína a lesku na rty nedá ani ránu. Časem sice přijde prozření, že boj o záchranu světa je přece jen důležitější než výhra korunky královny krásy v místní škole, tudíž kabelky od Channela nahradí sportovní taška a lodičky od Laboutainea botasky. Svět je sice zachráněn, bohužel film ne. Tahle nezábavná a podivná směsice bojových umění a třpytek je... jak jen to říct... Hrozná.

Caligula (1979)

Ve všech knihách o starověkém Římu, každé encyklopedii, dokonce i v prachobyčejné učebnici dějepisu pro šestou třídu zjistíte, že Caligula byl císařem v tomto překrásném městě, jeho vláda trvala kolem čtyř let, byl zavražděn svou vlastní gardou a nesmíme opomenout jeden zásadní fakt, byl to totální magor!  Čekala jsem dokument a dostala jsem porno, místy trochu tvrdší než jinde (viz. svatba). Počáteční šok nahradilo upřímné zděšení. Ani ne tak nad tím, že se každých pět minut objeví v záběru nějaký reprodukční orgán, nebo propuknou orgie, ale spíš nad tím, co jen to bylo za šílence. Malcolm se choval, jako kdyby se jako pomatený císař narodil. Ani na chvíli jsem o něm nepochybovala. Bohužel on je tak tím jediným důvodem proč se na film podívat. Pokud čekáte, že se dozvíte něco o Caligulově životě, tak jo, zvláštní formou, ale jo. Některé scény jsou trochu mimo časový rámec (viz. stroj na sekání hlav), ale jinak všechno sedí. Závěr? Incest sem trojka s manželkou a sestrou tam. Ale všichni jsou v pohodě.