Nebraska (2013)

Niekedy je cesta dôležitejšia ako cieľ. Bol to napínavý boj, no nakoniec sa film dostal do zaslúženého konca. Samotná myšlienka nie je špatná a nevadí ani čiernobiele spracovanie, ale prečo to musí byť tak nudné? Zbytočne dlhú stopáž zachraňovala najmä stará Kate Grantová.

Předčítač (2008)

Ako sa cíti človek, ktorý zistí, že bol bezpodmienečne zamilovaný do osoby, o ktorej temnejšej stránke nemal ani potuchy? Všetko pôsobí nadmieru reálne /až na jednu dosť podstatnú vec/ a kvalita hereckých výkonov je nespochybniteľná.

Teď a tady (2012)

Každého to raz čaká a len ťažko sa dá na to pripraviť. Tessa si aj napriek svojej ťažkej chorobe život viac užívala, než väčšina zdravých ľudí. Neriešila malichernosti, sebeckosť, závisť a iné choroby dnešnej doby. Dakota nepatrí medzi moje obľúbené herečky, ale neviem kto by to zahral lepšie.

Muž ve stínu (2010)

Atmosféra tak chladná, sterilná, minimalistická ako steny a prostredie luxusnej vily. Postavy nevýrazné, ale zahalené tajomstvom, najmä Ruth. Niekedy môžete nadobudnúť pocit, že hráte zaujímavú adventúru bez možnosti manipulácie s postavami. Dej je svižný, nenudí, prinajhoršom ho môžete zapiť pohárikom biodynamického vína.

Godzilla (2014)

Godzilla nikdy nebola zlá, len je neohrabaná a pri svojej prechádzke zničí polku mesta. Je dokonca tak ohľaduplná, že sa potopí pod loďou, ktorá jej stojí v ceste a všetko berie v štýle "veni, vidi, vici". Tu sa stavia do veľmi dobrého svetla aka záchranca ľudstva, ktorý prišiel aby zničil dvojicu "zaľúbencov", ktorí požierajú atómové bomby ako skittlesky. Dej je svižný, miestami nudný a o klišé ani nehovorím. Svetelné efekty zainteresovaných kreatúr boli dosť crazy, ale v rámci normy.

Melissa P. (2005)

Prečo sa Melissa správa tak ako sa správa? Netreba ju brať iba ako modernú lolitu, ktorej zmyslom života je mať sex s čo najväčším počtom chlapov. Jednotlivé citové a myšlienkové pochody Melissy sú priamo či nepriamo vyobrazené. Príbeh je uveriteľný, ako aj herecké výkony jednotlivých postáv.

Robocop (2014)

Vsadiť človeka do robotického tela, potlačiť jeho emočnú stránku z dôvodu vyššej efektivity je dosť nehumánne. Na zjemnenie tejto tvrdosti poslúžia ľudské city a celková osobnosť, na ktorú sú vedecké poznatky krátke. Dosť scén pôsobilo klišéovito a niekedy som mal pocit, že na scénu vpochoduje Tony Stark.

Můj týden s Marilyn (2011)

Éterická, svieža, zasnená, dokonalá, krehká a zraniteľná. Taká bola Marilyn, do ktorej pohľadu sa zamiloval azda každý muž. Atmosféra prostredia, púdrový feeling a vôňa Lavender by Yardley. Čistá dokonalosť zachytená vo filme. There will be nothing to lose, until you lose your heart.

You're Next (2011)

Pozornejší divák už behom pár minút zachytí o čo asi pôjde, tuší kto je v tom namočený a kto bude "survivor". Napriek tomu film nenudí, predvídateľné lakačky vedia splniť úlohu. Viem, že sa tam diali hrozné veci a nemajte mi to za zlé, ale niekedy mi to pripadalo ako komédia. Záverečné vyčínanie Erin bolo prehnané a ten koniec nedotiahnutý. Namiesto ústredného soundtracku "Lookin for the Magic by Dwight Twilley Band" mohol byť použitý radšej Perfect day by Lou Reed, ako tomu bolo v oficiálnom trailery.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Niekedy nastane čas, kedy bezstarostné, nezodpovedné maniere nahradia rozhodnutia pre "vyššie dobro". Príbeh je sám o sebe dobrý. Na jedne strane stojí Aimee, ktorá je tak dobrá, tak chápajúca, tak naivná, že pôsobí mierne presladene, až nereálne. Na druhej strane Sutter a jeho životný štýl YOLO. Ako to už chodí, protiklady sa priťahujú a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Herecké obsadenie Suttera bol veľký krok vedla. Nespĺňal ani jeden atribút postavy, ktorú reprezentoval.