Úkryt (2011)

Take Shelter divákovi ponúkne viaceré smery, ktorými sa dej môže uberať. A až do posledného momentu, ktorý je pomerne predvídateľný, dokáže udržať v miernom napätí. Dlhšia stopáž môže vzhľadom k povahe filmu nudiť. Keď pri tebe stoja najbližší je lepšie nechať sa viesť vnútorným pocitom a nehľadieť na to, čo hovoria ostatní.

Melancholie (2011)

Melancholiu buď milujete alebo nie. Jej snová atmosféra, jednotlivé charaktery a audiovizuálnosť nepôsobí ako obyčajný film, ale ako umelecké dielo vystavené za sklom v galérii.

Zimní příběh (2014)

Čakal som uveriteľnejší príbeh, ale dostal som konskú dávku presladeného fantasy. Vizuálne efekty a herecké výkony hlavne Will Smitha a Russell Crowea stoja za balíček Pedro žuvačiek. Samotný príbeh postráda logickú previazanosť a niektoré situácie pôsobia dosť umelo.

Chata v horách (2012)

Skupina priateľov, creepy prostredie, v ktorom sa cítia pomerne útulne a postupné zabíjanie zúčastnených. Okrem prachsprostého čakania na jednotlivé úmrtia môžeme vidieť určitú myšlienku, ktorá síce pôsobí dosť klišéovito, ale vo svojej podstate je zaujímavá. Niekedy som si myslel, že sa pozerám na The Hunger Games.

Ranhojič (2013)

V skutku pôsobivá rozprávka s prvkami šedej anglickej atmosféry a nádychom vôní orientu. Film dokáže diváka vtiahnuť do deja a aj napriek dlhšej stopáži nenudí. Vytkol by som len ukážkový klišé milostný príbeh, ktorý oberá hodnotenie o jednu hviezdu.

Černý zabiják (2013)

Na zatajovanie skutočností, absenciu humanizmu a prístup k podobným témam v štýle "mňa sa to netýka, neriešim" sme všetci zvyknutí. Dokument je priamy, nenásilný a celkovo zaujímavý. Najskôr som čakal nejaký dokument z podvodného sveta kosatiek v HD kvalite, ale spracovanie rozhovorov a autentických záberov nebolo na škodu.

Veronica Marsová (2014)

Veronica má potenciál byť najlepšia vo všetkom čo robí. Film ma vrátil do doby stredoškolských čias, ktoré neboli nikdy tak zaujímavé ako v Neptune High School, ale už som sa s tým vyrovnal. Celý film je trošku dlhší záverečný diel seriálu.

NON-STOP (2014)

Svižná oddychovka s prvkami konšpiračnej teórie v prostredí lietadla, ktorá nenudí, ale vďaka obsadeniu hlavnej postavy pôsobí ako časovaná klišé bomba. Liam Neeson sa pomaly stáva novým Chuckom Norrisom. Z hercov ma najviac bavila postava Julianne Moore.

Centurion (2010) odpad!

Centurion sa tvári ako zaujímavý, záživný a akčný film v zaujímavom prostredí, no iba v trailery. Realita je taká, že sa jedná o nudný, nezáživný, dokonca až trápny film. Spartacus: Blood and sand je oproti Centurionovi umelecké dielo. Kurylenko lepšie zažiarila v reklame na šampón, než tu. Vsuvka milostného príbehu tomu moc nepomohla.

Špinavý trik (2013)

Nablýskaná atmosféra, výstrihy pomaly hlbšie, než Mariánska priekopa, ohromné herecké výkony a niečo ako dej. Samotný dej je zaujímavý, miestami zbytočne domotaný, konanie postáv ako po linke koksu. "Sweet and sour…rotten and delicious. Flowers, but with garbage". Postava Richieho (Bradley Cooper) maximálne irituje.