Ráj hned teď (2005)

Aj tak to nikdy nepochopím. Proč si lidé v Nábulusu dávají do čaje tolik cukru? Prostě to tak je. Dělá to každý. Stále sa nájdu miesta, kde je vplyv kultúry a zvykov silnejší, než zdravý rozum.

Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (2014) (hudební videoklip)

Katy to pristane, no jej blond verzia vyzerá ako kleopatra z Turca. Miera farebnej gýčovosti je únosná, Juicy J mi tam vôbec nesedí, takisto aj hlúpa dĺžka opätkov u služobníc, či pes s ľudskou tvárou na konci. Viem, že serióznosť je to posledné, čo klip ponúka, no viem si to predstaviť aj pôsobivejšie, pri zachovaní prijatelnej nadsázky.

Noc hrůzy (2011)

Prijateľná atmosféra, sympatické postavy, klišé scénky, e-bay. Zmes filmu Disturbia a niečoho s vampire tématikou.

Jiná země (2011)

Citovo prázdna, neosobná a deprimujúca prechádza po zahmlenej ulici, niekde v cudzom meste bez pouličného osvetlenia.

LEGO® příběh (2014)

Je jedno, či nesie politické, sociálne, náboženské, či lgbt posolstvá. Lego je kultový produkt a som veľmi rád, že som sa mohol ocitnúť vo svete absurdnej fantázie, kde je všetko pohyblivé a živé.

Grandhotel Budapešť (2014)

Grandhotel je ako cukrová vata. Presladene rozprávková, gýčovito dokonalá, nutrične nekomentovateľná.

To, o čem se nemluví (2012)

Najskôr som sa bál, či hlavné postavy nebudú nepríjemne preafektované, no bol som príjemne prekvapený. Typická talianská rodina, atmosféra a zaujímavé postavy dokážu baviť takmer celý čas.

Ledové království (2013)

Príbeh je dobrý, no spracovanie postáv, kostýmov a hlavne vizulity magických schopnotí Elsy ma sklamalo. Ľad ponúka obrovské množstvo inšpirácie, dokonalosti, dokonca farebnosti. Povestná queer tématika by tam teoreticky bola, ale všetko závisí od uhla pohľadu. Každý vidí to, čo chce.

Transcendence (2014)

Keď sa na to pozrieme objektívne, tak sa transcendencia nemusí chápať ako hudba vzdialenej budúcnosti. Niektoré situácie boli umelo vyvolané bez akejkolvek logiky a o klišé nemôžeme ani hovoriť, ale aj napriek tomu film hodnotím pozitívne.

Trans (2013)

Tranz sa hrá s ľudskou psychikou, uhľami pohľadu a miernou domýšľavosťou. Má potenciál zaujať a nechať diváka rozmýšlať nad plynúcimi obrazmi. Určité scény, rozhovory a akcie som najskôr pokladal za zbytočné, nudné a domotané, no v závere zapadlo všetko do všetkého.