Náš domov (2010)

Silnejsi 2 hvezdicky davam za odvahu zpracovat docela netradicni tema. Herecky prumerne, scenar a rezie jsou velmi slabe, vizualni stranka kycovita, dialogy hloupe. Postavy nepresvedcive, co neni receno, se z filmu neda vycitit. Chybi tomu jakakoliv atmosfera, emoce.Reziserovi se vubec nepodarilo zachytit progres hlavniho hrdiny, jeho uvedomeni si zhoubneho vlivu negativnich emoci. Koncept nebe a chovani jeho osazenstva pusobi velmi "nezdravim" dojmem. Napad je zajimavy a dal by se z neho natocit zajimavy film, to ale Nosso Lar v zadnem pripade neni.

Křídla Vánoc (2013)

Z tohoto filmu mam smisene pocity. Nejvice mi asi vadi ten divny pribeh a prilisna zanrova (nejen) rozmanitost. Herecky to je dobre, postavy vcelku sympaticke (az na Krajca, ktery je sobec a Kerekes, ktera je chladna), ale jako komedie mi to prilis zabavne neprislo, jako drama to bylo moc "lehke" na melancholii ci mysteriozno malo tajemne a prilis obycejne. Spise mi to prislo smutne, neurazilo, ale ani zvlast nenadchlo.

Philomena (2013)

Philomena nema spatny pribeh a i presto, ze skandaly katolicke cirkve (sexualni zneuzivani, Magdaleniny pradelny atd..) jsou vseobecne zname, dal by se z pribehu vytvorit zajimavy film. To by ale Philomena nesmela byt natocena tak nudnym, nezajimavym, loudavym tempem bez jakychkoliv emoci a silnejsich osobnosti. Rezijne to je sice bez zasadnejsich chyb, herecky taktez, film je ale chladny a prumerny scenar cely film pohrbiva.

Coherence (2013)

Na to jaka to je hloupost, a ze se ve filmu skoro nic nedeje, a ze me k tomu jeste obcas iritoval ta rozstresena kamera, nudilo me to prekvapive jen trochu - tedy alespon po vetsinu filmu, pak uz jsem prestal sledovat, kdo je z jakeho domu, protoze me to nezajimalo a neprislo dulezite. JW Byrkit odvedl slusnou praci jako reziser, bohuzel ne jako scenarista, protoze se v tech domech postupne zamotal.

Pachuť pomsty (2014)

Lepsi nez jsem cekal. Je pravda, ze transformace z utapnuteho tatky do zabijaka bez intenzivnich pricin neni prilis realna a herecky material je slabsi (az na D. Johnsona), ale scenar neni spatny, zrezirovane je to take slusne, a ma to napeti i atmosferu. Mirne nadprumerny thriller.

Na hraně zítřka (2014)

Tak tohle je hodne slusna podivana. Ze zacatku jsem si myslel, ze pujde jen o kvalitne zpracovany akcni film, ale kdyz jsem se po druhem sledovani stejne sceny ujistil, ze nejde o nahodu, a ze film bude mit i chytry scnear, trochu jako ve zdrojovem kodu, zacalo to byt i zajimave. A kdyz se k deni pripojila sexy namakana Emily Blunt, klikujici bez opory nohou, nemelo to chybu. Akce velmi dobra, chytre prostrihano, Emily bez chyby a ani Cruise mi nevadil, chemie mizi nimi take funguje. Film ke konci trochu sklouzava ke klise akcnich Becek, ale to je az ke konci, takze nejde o nic zasadniho, a Edge of Tomorrow je tak velmi dobrou sci-fi akcni podivanou.

Eunmilhage widaehage (2013)

Prvni polovina filmu od te druhe se velmi lisi. Prvni hodina je pojata komediallne - asi proto, ze nemam rad blaznivy komedie, tak mi to vtipny neprislo ani trochu, Hloupy a obcas nechutny to ano. Druha polovina filmu se od te druhe naprosto lisi a prichazi akcnak s oblibenym tematem severokorejskych spionu opustenych svou zemi, odsouzenych k smrti. Bohuzel i kvalita je podobna, jak to u techto filmu z asijske produkce byva zvykem - akcni sceny povedene, choreografie i strih velmi dobre, ale scenar za tim pokulhava. Pobavil jsem se u akcnich scen, ale z filmu jsem si nic neodnesl a bude brzy zapomenut.

Vražedné spolčení (2014)

Perfect sisters je ukazkou promrhani potencialu zajimaveho a skutecneho pribehu. Velmi spatny scenar s povrchni psychologii divek, ktera se ve filmu nekolikrat se uplne obrati a mizerna rezie.

Kingová (2011) (seriál)

Mirne nadprumerna, nekomplikovana, ale poctiva detektivka, ktera divaka priblizuje k pachateli shromazdovanim dukazu, ziskavanim fakt a selekci uvah pod vedenim velmi neformalni, excentricke vysetrovatelky Jess Kingove, jejiz povaha je pro film stejne dulezita jako samotne krimi zapletky

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Pribeh se mi v zasade libil a tak jsem nad nekolika nelogicnostmi privrel oci a bavil se neotrelou formou, naznacovanou brutalitou a zajimavym pribehem. Hvezdne obsazene temnym Joshem Brolinem, svudnou Evou Green, sexy Jesicou Albou, charismatickym Gordon Levittem, chladnokrevnym M.Rourkem .... plynouci sviznym tempem, bohuzel s ne uplne stastne poskladanymi dejovymi liniemi, takze nepusobi prilis celistve a jeho vyzneni se ztraci. Presto slusne.