Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Na W. Allen filmy jsem se dival naposledy v puberte. V te dobe se mi libily, ale to uz je dlouha doba a pak jsem jim (nebo ony mne) vyhybaly, takze sledovat Tajemnou vrazdu na Manhattanu pro me bylo jako videt Allena poprve a musim rici, ze se muj vkus za tu dobu zmenil. Nebavilo me sledovat tu konverzacni bitvu, kde hlavni postavy nezavrou pusu ani na moment. Bohuzel me ani ty tuny dialogu, ktere jsou divakovy servirovany vubec nebavily – mne to prislo tak, ze se hrozne tlaci na pilu, aby kazda veta byla vtipna. Bohuzel ja jsem se usmal (ne zasmal !)za cely film asi 3x (maximalne). Jako sonda do zivota starnoucich manzelu to nebylo chybne, nebylo to hloupe(chytre tez ne), nebylo to ale ani vtipne a ta snaha o humor mi prisla az trapna. Taky me rozcilovalo sledovani Allenovi nemotorne postavy (nevim jestli se v kazdem filmu chova takhle, ale asi ano) a to nelogicke chovani, kdy se rozhodne s Keaton ucastnit “vysetrovani”, aby mu neutekla za Aldou a vzdy kdyz zacnou, hned z toho couve, rozmlouva ji to…. No mozna to nekomu prijde roztomile, mne NE

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Neskutecna strilecka, po vetsinu filmu jen odletavaji z horkych zbrani prazdne nabojnice poradnych razi a moc casu vychladnout nedostanou. Stallone do filmu dostal temer vsechny legendy akcnich filmu 80. let a natocil takovy akcnak, jake se tenkrat tocily – Rambo, Commando, Predator …. Herci si ze sebe dokazou delat srandu, strilecky neustavaji a dej je samozrejme banalni. Podobny film bych casto poustet nechtel, ale ono to ani nejde, protoze dnes uz se takove netoci a je vlastne vzacnost, umoznujici jednou za cas, z nostalgie zavzpominat na klukovska leta, videopasky se simultanim dabingem a nesmrtelne hrdiny, kteri kolili nepratele po desitkach a sami dokazli promenit jakekoliv misto v epicentru valecneho deni. To byly tenkrat leta.

Prozrazení (2012)

Trosku podobne filmu Burried, i kdyz ten byl lepsi. Mohlo to mit trosku kratsi stopaz, preci se jenom celou divame na jedineho cloveka, ktery temer bez pohybu lezi v bedne. Herecky to mohlo byt zahrane lepe, vice presvedcujicim zpusobem – hlavni (a jediny) hrdina se mi nezdal na zacatku dostatecne vydeseny celou situaci, coz by bylo asi prirozene pro kohokoliv, stejne tak nektere emoce (napr. smutek) se nezdaly byt presvedcive a obcasne arogance, kdy byl krucek od smrti, mi taky neprisla pro danou chvili odpovidajici. Celkove je film ale povedeny, s dobrou atmosferou, zaver mi nevadil jen ke konci uz trosku nudil.

Opravdová kuráž (2010)

Jeff Bridges a Matt Damon pod vedenim bratri Coenu. Kvalitne zahrane, po technicke strance slusne, hudba prijemna. Presto me to nezaujalo a chvilemi docela nudilo. Bylo to pomale, pozvolne, s prilis dlouhymi dialogy, nic se tam nedelo a udalosti byly davkovany tak tak, ze me to udrzelo od vypnuti. Ve scenari chybi vice akce, vyvoje a skutecnost, ze se mala holka vyda s marshallem po stopach vraha sveho otce a cestou udelaji 3 zastavky na vyplneni temer dvou hodin nestaci. Jeji primocara, tvrdohlava, kurazna a chytra postava je to, na cem je snimek postaven.

Láska (2012)

Drama o starych, stale se milujicich a navzajem respektujicich manzelych do jejichz zivota zasahne zenina nemoc. Muz drzi slib, ktery sve zene dal a i pres blizici se konec, nesveri peci o ni nemocnimu personalu, ale prochazi s ni tezke obdobi umirani, kdy prestava nejdrive vladnout telu a pak i sve mysli. Nektere sceny jsou prilis dlouhe a trochu nudi. Film je kvalitne zpracovan, ale pusobi odtazite a prilis se me nedotkl.

Šest výstřelů (2012)

Akcni film s J.C.Vandamem, ktery jako byvaly zoldak patra po detech unesenych obchodniky s bilym masem. Tema pro me zajimave, akci dost, stupidita s jeste stupidnejsimi dialogy to neni. S realitou to sice nema mnoho tolik spolecneho, predvidatelne, herecky dost vlazne, vztahy hirearchie gangu by mohly byt lepe zpracovane, jako cela (hlavne 2. polovina scenare) atd. Neni to zadny Bourne, ale mezi tou spoustou kazdorocne natocenych akcnich filmu, z nich vetsina spada do odpadni kategorie, patri 6 Bullets rozhodne mezi ty lepsi.

Crazy Joe (2013)

Na "stathamovku" mi to prislo docela duchaplne s postupne se rozvijejici romanci, nezvyklym koncem a chvilmi az dramatickymi dialogy a scenami, ale take s mene akci, coz je skoda. To je preci to, co od Stathama vsichni cekame a co mu jde nejlepe. Nastesti akce je pouze mene, ale nechybi uplne a reziserovi se podarilo film dobre vybalancovat tak, ze nejen uspokojil vetsinu milovniku akcnich filmu ale zarovnen film posunul kvalitativne vyse.

Ochránce (2012)

Til Schweiger je rozhodne lepsim hercem nez reziserem ci scenaristou. Co me zde rusi asi nejvice je zanrova rozpolcenost. Akcni sceny (ktere nejsou dobre a kvalita je nahrazovana rychlym strihem) jsou stridany dlouhym emotivnimi vylevy hlavnich protagonistu a jeste se do toho zamicha romanticka zapletka s ex. Nerikam ze emoce do akcniho filmu nepatri, temer bych rekl ba naopak, ale tady bylo vlozeny az nasilne, misto aby umocnovaly zazitek z filmu tak nudily. Minusem je take zbytecne dlouha stopaz.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Docela zabavilo, hodnotu to nema zadnou. Nekolik vojaku bojuje ve strojich vypadajici jako Transformers proti priseram vylezajim s hlubin zeme. Vztah mezi hrdiny je hned jasny, povrchni, film je klise, ale od takovehu filmu stejne nic vic necekam. Akcni sceny vypadaji slusne

Představ si (2012)

Tohle neni spatne zpracovane ani zahrane, a ani nemuzu rici, ze by me to nebavilo. Bohuzel mi to prislo, ze to je film o nicem. To nema zadny pribeh, jediny vyvoj tam je ve vztahu hlavniho hrdiny a Marie Lara, ale I ten skonci v prazdnote. Neni tam videt uciteluv vliv, ucebni postupy, reakce zaku na ucitelovu metodu prostorove orientace pomoci ozveny. Sceny se odehravaji zpusobem; ucitel:" A kocku neslysite?", zaci:"ne" a scena se presune na neco jineho. Film konci zvlastnim zpusobem, bez nejakeho posunu, zmeny. Ucitel odejde ze skoly jako lhar, a na jeho metody se rychle zapomene. Vztah s Mariou skonci jeste drive nez zacal.