Mr.Baboon

Facebook: ComicslandCZ

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.9.2020  19:39

Pro mě absolutní špička na poli DC animáků. S umíráním jsem tak nějak počítal, ale že tady to bude taková samozřejmost, to jsem nečekal. Posledních 20 minut se mnou solidně zacloumalo. Celkově to bylo celý epický a chytře vtipný. Škoda, že o hraných filmech od DC tohle říct nemůžu.

• 2.6.2020  17:28
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Jestli od toho všichni očekávali regulérní a vážněji se tvářící sci-fi (nebo snad jen 'sci'), nedivím se pak tolika špatným hodnocením. Já se bavil podobně jako kdysi u The Office - Carellův humor se prostě nezapře. Je to fajn oddechovka a originální téma. Zkouknuto jsem měl za dva dny.

• 1.6.2020  13:37

Ne, ne, ne, ne... ne! NEEEEEEE! Proč doprdele?! Proč někdo točí film podle knihy, ze které si maximálně přečetl název a popis na zadní straně obalu?! A ještě studio svolí k natočení "pokračování"... Ježiši! Za tohle by se mělo zavírat do speciálního vězení pro prznitele předloh - k snídani pár facek, k obědu kopanec do koulí, k večeři tříhodinová smyčka proslovu Gréty a prezidentovu šmakuládu od Babici, ať je aspoň v noci co zvracet!

• 25.5.2020  13:19
    Shazam! (2019)

Odlehčená blbinka, která mi, pokud budu srovnávat s konkurenčním MCU, dosti připomíná Ant-Mana. Od filmu s dětskými hlavními protagonisty se asi ani nedá nic jiného čekat. Po řemeslné práci nemám výtku - kamera, akční scény a CGI na pohodu. Scénář Dr. Sivany klasicky klišovitý. Není to záporák, kterého si oblíbíte a budete na něj dlouho vzpomínat. Prostě ho tu máme, jen aby měl hlavní hrdina s kým poměřit síly a koho porazit. Za mě tedy příjemná oddychová popcornovka, která se určitě nezařadí mezi průlomce superhrdinského žánru, ale na 2 hoďky příjemně zabaví. a neurazí.

• 20.5.2020  15:56
    Stargirl - Pilot (S01E01) (epizoda) (2020)

Díl začíná hned akční sekvencí z 'před 10 lety', kde vidíme (snad poprvé v hrané formě) Justice Society of America v boji proti padouchům - JSA prohraje, někteří členové padnou a toho dne i seskupení končí. Na úvod docela slušná a chytlavá podívaná. Přesouváme se do současnosti a tady to začne drhnout... hodně drhnout. Měl jsem totiž pocit, že se dívám na jeden z těch tuctových amerických středoškolských filmů, kde se hlavní hrdinka z nějakého důvodu musí přestěhovat a nastoupit do nové školy. Tam samozřejmě narazí na místní 'boss-lady' a její poskokyni, která ji hned začne dusit a na školní borce v 'originálních' rugby bundách... bla bla bla, tohle letělo na přelomu století! Naštěstí tahle část netrvá moc dlouho a děj se zase začne točit kolem toho, čeho má. Není to kdo ví jaký přepal, ale na průměrný origin to stačí - hrdinka získá mocný artefakt, učí se s ním zacházet, moc jí to nejde a pak tak nějak omylem nafláká těm školním machýrkům a jde se dál. Ve shrnutí, nejde o žádný průser, po řemeslné stránce je to fajn - pěkně se na to dívá, záběry jsou plynulé a i CGI je na seriálové poměry fajn, ale je tu prostě tuna klišé, místy tupý scénář a nepochopitelné chování postav. Hlavně té hlavní! Uvidíme, co přinesou další díly. Šanci tomu ještě dám.

• 29.4.2020  08:44

Čtvrt roku po premiéře jsem se k tomu 'konečně' dostal. Já fakt dlouho zvažoval, jestli za tohle chci utratit peníze v kině... no, neutratil jsem a jsem fakt rád! Celý film mi prostě přišel jak o něco delší epizoda z DC on The CW a z toho jsem už fakt dávno vyrostl. Jako mimokomiksový akčně komediální film by to asi fungovalo, takhle ale ne, aspoň za mě. Vtipný to nebylo, tvářilo se to dost neúspěšně jako DC verze Deadpoola a bylo mi úplně u prdele, kdo umře a nebo vyhraje atd. Poprvý jsem u toho dokonce usnul někde v půlce, zbytek jsem dokoukával až za další dva dny. Fakt mě to nelákalo. Tohle je za mě prostě od DC těžký krok vedle. Dvě hvězdy dávám jen za opravdu pěkný vizuál a kameru - po vizuální stránce se na to fakt moc pěkně koukalo a bojové sekvence byly pěkně plynulé a originální.

• 26.4.2020  17:27

Pokud jste zaprdlí v '80 a nejste schopni přijmout nic nového, pak budete zklamaní a nasraní. Star Wars nikdy nebudou jako před 40 lety, tak to prostě funguje u všech dlouholetých ság. Já s novými věcmi problém nemám, nová trilogie se mi, až na několik detailů, líbila. A to asi i o dost víc, než ta prequelová (až na Epizodu III, na tu mi nesahejte!) Dojem z devítky jsem si ale asi zkazil sám, když mi trvalo půl roku se na to podívat a mezitím mi sociální sítě stihly vyspoilerovat vše důležité, takže jsem dopředu věděl, kdo co přežije a kdo ne atd. I s tím se ale jedná o kvalitní popcornovou podívanou, jakou byli SW už od počátku - prostě si to užijte! - viděl doma na PC /85%/

• 30.12.2019  02:41

Ta tuna nelogičností mi prostě nedovolí být s finále spokojený. Několikrát během této epizody jsem si drbal hlavu a říkal jen: "Meehh." Dalo se z toho vytřískat o dost víc.

• 11.10.2019  10:12
    Premiér (TV seriál) (2019)

A přesně proto nás mimozemské rasy nikdy nenavštíví, ale maximálně vyhladí do posledního kreténa.

• 19.7.2019  23:54
    Hellboy (2019)

Tak tady hate opravdu nepochopím. Však tady šlapalo snad úplně všechno - humor, bitky, obři, Baba Jaga, bitky, démoni, humor, Hellboy, bitky... Ne vážně, ten film opravdu bavil od začátku do konce a to hlavně svým humorem, že si nebral nikde s ničím a nikým servítky, kostýmy a odsejpavostí. A opravdu mě mrzí, že se nedočkáme dvojky, jelikož na tu bych do kina už opravdu zašel. Škoda, fakt to mělo potenciál.

• 19.7.2019  21:32

Tenhle díl kazí pouze fakt, že si tvůrci opravdu myslí, že jim divák sežere to, že černoch je synem svou bělochů. Bravo, bravo! Tohle už je fakt mazec.

• 5.7.2019  00:43

Jsem jediný, kdo si ulevil, že je ta otravná blonďatá rašple konečně v čudu?! Konečně!

• 13.6.2019  10:46
    Preacher - Série 3 (série) (2018)

Bůh je v prdeli, Satana odpráskl kovboj a peklu vládne Hitler. Kurva, to je snad ta nejlepší zvrácenost, jakou jsem kdy viděl! Sem hned se čtvrtou sérií.

• 13.6.2019  10:46

Bůh je v prdeli, Satana odpráskl kovboj a peklu vládne Hitler. Kurva to je ta nejlepší zvrácenost, jakou jsem viděl! Sem hned se čtvrtou sérií.

• 8.6.2019  08:21

Jak jsem čekal, nebylo se příliš na co těšit. Začátek filmu mi dost připomínal Fantastic Four - neskutečně uspěchané, divák sotva stíhá pobírat, co se vlastně děje a které postavy vlastně ve filmu jsou a celé je to hrané tak jako na jistotu - není moc co vysvětlovat, zbytek si domyslete! Aha... Nejhorší na tom celém byl asi fakt, že studio už dávno vyzradilo smrt Mystique a v traileru bylo dokonce i poznat přesně při jaké scéně. Mě její smrtelná scéna nechala absolutně chladným. Stejně tak vlastně i smrt samotné Jean. Ups... Nechyběla samozřejmě opět tuna klišé, nudné dialogy apod. Z celého filmu me vlastně bavily jen dvě, tři věci: James McAvoy (Professor X), Michael Fassbender (Magneto) a poslední scéna ve vlaku, kde jsem si akci opravdu užil. Asi proto, že se tam moc nemluvilo. Sumasumárum, až tak velký průser to není, ale jako rozlučka s celým x-menovským univerzem je to sakra bída, prostě hodně slabý průměr. Ukamenujte mě, čus!

• 25.3.2019  17:27

Tohle nemělo chybu. První animák od Jak vycvičit draka, který opravdu dojal... a ne jednou! Nemám moc co k tomu říct, Miles si Oscara rozhodně zasloužil. 10/10!

• 14.3.2019  11:38

Jedna má velmi blízká kamarádka mě konečně vyvedla na Kapitánku do kina. A když snímek skončil, říkal jsem si jen: "What the fu*k?!" Asi nikdy jsem neodcházel z MCU snímku z kina tak bez emocí, dalo by se říct, až zklamaný. Ten film neměl absolutně rovnováhu - chvílemi si hrál svým humorem a hudebními akčními scénami na Strážce Galaxie, pak se snažil být vážným jako Civil War a dohromady to prostě nesedělo. Scénář byl naprosto tuctový, děj předvídatelný a žádná scéna, až na první se Stanem, ve mě nevyvolala emoce, prostě po celý film jsem byl naprosto chladný. Ve finále člověk zjistí, že vlastně čeká jen na konkrétní, už očekávané scény - jak Fury přišel o oko, jak se Carol povedlo přebarvit kostým, jak je to s tím pagerem... a to je asi všechno. Samozřejmě měl snímek i pár světlých chvilek, například objevení Tesseractu. To asi málokdo z nás čekal. Akční sekvence se hodně povedly včetně CGI, Nick J. Fury byl v každé scéně excelentní a bonus, moje asi nejoblíbenější hláška: "Dám ti pade, když se proměníš v masožravku." :-D Ale to bohužel nestačí na to, aby se Captain Marvel zařadila mezi to nejlepší z MCU. Dávám tomu 5/10. Špatný film to nebyl, ale absolutně ničím neohromil, prostě obyčejná popcornovka.

• 25.10.2018  09:12
    Venom (2018)

Filmu vážně hodně ublížila úprava u kadeřníka. Zkrátit tak potencionální nářez o 40 minut těch nejlepších záběrů, byla obrovská chyba. Začátek se hrozně táhne a když už se konečně dočkáte toho, na co celou dobu čekáte, film najednou skončí, puf! Na konci jsem měl pocit, jako bych si zašel do kina jen na seriálovou epizodu.

• 20.5.2018  10:39
    Deadpool 2 (2018)

Nikdo nedokáže lépe prolomit čtvrtou zeď, než Deadpool. Dvojka rozhodně překonala jedničku a jsem opravdu rád, že se chystá i třetí pokračování. Po prvním dílu jsem si nedokázal moc představit, že Deadpool dokáže svou laťku ještě překonat a myslel jsem si, že dál už jít snad ani nemůže... no, spletl jsem se. Byla to pecka, super sranda, příběh byl dojemný, dočkali jsme se opravdu skvělého, asi vteřinového camea, které překonalo i Matta Damona z Ragnaroku a druhý, velký záporák opravdu potešil nejen DPho.

• 20.2.2018  11:28
    Iron Man 3 (2013)

Iron Man si po dvojce neskutečně napravil reputaci. Krásně tu vidíme osobnostní vývoj Tonyho, už z něj není ze sta procent ten namachrovaný týpek - začíná si více vážit věcí, co má a události z prvních Avengers se na něm dosti podepsaly. I tak mu to ale neubralo na vtipu. Bohužel, jako u většiny marvelovek, špatný záporák. "Mandarin" v tomto filmu je jen napodobeninou toho pravého, komiksového Mandarina a mně to neskutečně vadí, zvlášť když je to jen namyšlený kravaťák s trapným scénářem. To je tak jediné, co se mi na tomto filmu nelíbí. Viděl doma na DVD s dabingem - 85%

• 20.2.2018  11:22
    Iron Man 2 (2010)

Bohužel, jedna z těch horších marvelovek. Ale i přesto, pořád skvělá. Hodně se tu kecá, akce je méně a je tu víc, než jeden záporák (což zase tak na škodu není, i když...). Jeden mi byl sympatický a celkem jsem mu i fandil a druhý byl na přesdržku. Hádejte kdo byl kdo. Jinak jsem rád, že jsme konečně mohli poprvé vidět Rhodeyho jako War Machinea a prvně i Black Widow (Scarlett je prostě nádherná ženská). Rozhodně si druhý Iron Man u mě drží vyšší příčku než například první Captain America nebo Incredible Hulk, i tak to ale není ten úplně top film. Účel však splnil. Viděl doma na DVD s dabingem - 75%

• 18.2.2018  11:28
    Avengers (2012)

Hlavní aktér na poli filmů, na kterého nás čtyři roky připravovali předskokani Iron Man, Thor, Hulk a Captain America, se povedl na výbornou. Vůbec to není jen o tom oslnit pěkným obalem, ale i scénář, chemie mezi jednotlivými postavami, kamera... všechno bylo vymazleno do posledního detailu. Já nevím, co víc říct, je to prostě dokonalost a jako komiksový fanoušek mlaskám blahem vždy, když na Avengers koukám. Viděl doma ve 2D s titulky i s dabingem - 99%

• 18.2.2018  09:44

Rozhodně lepší díl než sedmá epizoda, ale kvalitativně se to opět vzdaluje Rogue One, což je, z pohledu novodobých Star Wars filmů, nejlepší kousek. Poslední z Jediů nabízí dvě dějové linky, z nichž jedna je velmi zajímavá (Rey, Chewie a Luke na svaté planetě) a druhá zase připomíná seriálovou epizodu (honička Odboje s Prvním Řádem) - děj se skoro nikam neposouvá. Na konci se tyto dvě linky propojí a začne to být o dost více zajímavé. Celkově tu je mnoho plot-twistů, což rozhodně není na škodu a udrželo mě to v napětí. Dohromady to však působí nevyváženě a spoustu scén byste nejraději přetočili. I tak to ale není propadák, rozhodně lepší než epizody I. a II. dohromady a nemám problém se na osmičku kdykoliv znovu podívat. Viděl doma ve 2D s titulky - 75%

• 17.2.2018  23:28

To jsme sakra museli čekat na nejlepšího záporáka v MCU deset let?! Michael B. Jordan si rozhodně napravil reputaci po zpackané Čtyřce a má nakročeno ke skvělé herecké kariéře, je totiž excelentní. Mimo to, celý film vlastně neměl chybu. Už hóóódně dlouho jsem neodcházel z kina s pocitem, že vlastně nemůžu na filmu najít jedinou chybu a právě takový pocit byste měli po odchodu z kinosálu mít. V konceptu celého filmu je i (ne)násilně poukázáno na reálné problémy, které tu máme i my na skutečné Zemi (problém s uprchlíky; narážka na hlupáka, který chce stavět zeď; rasismus...) a to je třeba ocenit. Dále bych vypíchl skvělé dlouhé záběry, začlenění více, než jednoho záporáka (Ulises Klau - byl taky špičkový), prostředí a vzhled Wakandy, rituály, kostýmy, minimum klišé, potitulkové scény... a tak dále a tak dále, mohl bych pokračovat donekonečna. Prostě a jednoduše je to perfektní film, jeden z nejlepších v MCU a já jsem neskutečně šťastný, že můžu žít v této době, kdy máme dostupné všechny komiksy, je tu takový rozmach skvělých filmů, seriálů atd. Nejeden člověk se mnou bude souhlasit, když řeknu, že je to vlastně něco jako náboženství. WAKANDA FOREVER! - viděl v kině s Dolby Atmos s titulky - 99% EDIT: Ono to až tak horký nebude...

• 10.2.2018  21:36

Těšil jsem se na epické fantasy, nakonec jsme všichni dostali skvělou sci-fi/fantasy komedii á la Strážci Galaxie. A víte co? Neskutečně to Thorově trilogii pomohlo. Bavil jsem se, příběh mě zajímal, všechny postavy mě svým způsobem zaujaly. Možná bych trošku váhal u Hely, ta mi opět připadala jako jeden z tuctových zaporáků, ale v Ragnaroku mi to kupodivu nijak extra nevadilo a občas vážné scény měly zůstat vážnými scénami. Ale vem to čert. Je to prostě pecka a pro mě, jako pro jednoho z největších fandů MCU (ano, považuji se za něj :D ) lahůdka. Viděl v kině ve 2D s titulky - 90%

• 10.2.2018  21:30

Tady jde hlavně o vizuál, který je mimochodem skvostný, a o to, nalákat co nejvíc lidí do kin a vydělat prachy. Příběh je až na druhé (třetí, čtvrté...?) koleji. O ničem jiném to není.

• 10.2.2018  21:26
    Roboti (2005)

Vzpomínám si, že jsme s bratránkem, ještě jako děcka, byli na Robotech v kině (!v pražském Palace Cinema!)... a to úplně sami :D. Roboty jsem žral a i dneska mě neurazí. Fajn podívaná pro děti.

• 10.2.2018  21:22

Po neskutečně zmrveném prvním dílu se tady v podstatě není čeho chytit a tvůrci jen vaří z vody. Na začátku filmu oceňuji flashbackovou scénu, která už měla dávno být v prvním díle. Nicméně, zbytek filmu se ubírá znovu v podstatě úplně jiným směrem, než jaký udaly původní knihy. Někdo očividně knížky absolutně nepochopil nebo nečetl, protože si jinak nedokážu vysvětlit odtržení hlavní linky úplně někam mimo, závěr filmu s Kronem... no, je toho hodně. O scénáři ani nemluvím. Percy Jackson a jeho svět měl potenciál na to, být novým Harry Potterem... Nestalo se a je to obrovská škoda! Pořád ale doufám, že jednou přijde schopný režisér a řekne si: "Sakra, ale jo, já z toho udělám novou kultovku. Jindra Hrnčíř může jít k ledu!" Kéž by!

• 16.1.2018  00:27

Je neskutečný, jak se tady k tomu řada "odborníků" staví. Většině je to jedno; budou čekat a bavit se; hodnotit, jestli Snowden zvládne jako hlavní hrdina utáhnout celý dokument...? WTF? Lidi, fakt jste tak tupí a omezení?

• 1.1.2018  16:45
    Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

Nádhera. Mám rád celkově dokumenty o přírodě, vesmíru atd., hlavně kvůli informacím. Ale tady, kromě nich, jsem dostal i úžasné a nezapomenutelné záběry. O spoustě živočichů jsem ani nevěděl. Je úžasné, kolik tvorů zde na naší planetě žije - miliardy, a my ani zdaleka nevíme o všech. Když jsem viděl například ledního medvěda umírat na severním pólu hlady, všechny mé problémy vypadaly jako malichernost.

<< předchozí 1 2 3 4 5