Yes Man (2008)

Jim Carrey sa po dlhšej dobe vracia so skvelou komédiou,a jeho typickým herectvom,ako ho poznáme z polovice 90.rokov. a rečiam typu,Carrey starne,a že je ako herec už skončil NEVERTE.Sú to nezmysly. Táto príjemná komédia má vkus,inteligenciu a romantický spád. Je tu kopec scénok,aj keď krátkych ktoré pobavia.Či to je večierok a la Harry Potter(alebo večierok a la 300),či záchrana samovraha na streche,jazda motorkou,či vzájomné debaty Carla a jeho šéfa,či seansa s guru,všetko pobaví.8/10

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Simon Pegg dodáva každému filmu ,zvláštny humor,by som povedal taký,europsky.A to je aj v tejto príjemnej komédií,zo skvelým hereckým doprovodom.Napr. taká sexi Megan Fox,alebo sympatická K.Dunst.Škoda,že J.Bridges u nedostal viac priestoru.Zaujme a G.Anderson,ako manažérka stars.7/10

Cadillac Records (2008)

Mám rád hudobné filmy,aj podobné životopisné filmy o roznych hviezdach,ktoré sa skutočne stali.Blues,amerika 50-60.rokov,kostymi,masky.Toto všetko americký tvorcovia vedia DOKONALE.Ako to v podobných filmoch býva,život prináša takýmto hviezdam slávu,ktorá im prerastá cez hlavu,prichádza nevera,drogy,alkohol,nezvládnutá popularita.Zdá sa akoby to bolo vždy podobné,zaváňa to aj tu podobným klišé,ale nevadí. Keď už nie kvoli deju(ktorý asi našinec moc nemosí,je to skor americká kultúra),tak kvoli skvelej Beyonce a jej songom odporúčam.Výborne tu bolo zakomponované rozprávanie od začiatku až do konca manažéra v skvelom podaní Cedrica the Entertainera 7/10.

Předčítač (2008)

Veľmi ťažký film,s torého si odnášam silné dojmy.Nie je to len o sexe,čítaní,ale hlavne o minulosti,do ktorej sa neustále vracia Michael svojimi peknými,i smutnými spomienkami,ale aj o vysporiadaní sa zo zločinmi počas 2.sv.vojny.Trochu mi vadila tá angličtina v nemeckom prostredí,a masky staršej Hanny...7/10

Appaloosa (2008)

Žáner western tu už ozaj nevidno,a keď sa natočí niečo podobné tak si to zaslúži pozornosť.Po pravde nechápem také nízke hodnotenie,ktoré asi súvisí s tým,že žáner western nie je taký obľúbený.Príbeh tejto kovbojky,je jednoduchý.A skvelé herecké duo -Mortensen-Harris,tu žiari perfektným výkonom,dvoch mužov,jedného-šerifa Cola,a jeho zástupcu loajálneho Everetta Hitcha.Tí bojujú v mestečku Appaloosa proti Braggovej bande,a Cole aj o "lásku" k nevýraznej Allie,v podaní takisto nevýraznej R.Zellweger. 8/10

Rocker (2008)

Príjemná komédia o jednom bývalom rockerovi.Prvá polovica super,potom to trochu padlo do priemeru,ale v celku sranda,hlavne týpci zo skupiny Vesuvius.7/10

Zrcadla (2008)

Výborný námet.škoda mohlo to byť ešte viac strašidelnejšie.Je tu pár scén ,ktoré ma však šokovali,napr. tá "vaňová" zo sestrou hlavného predstaviteľa.Konečne horor,ktorý sa snaží nazrieť do tajomna.Po brakoch typu Saw,a iných sadomaso hororov. Takisto K.Sutherland v úlohe vyhodeného policajta veľmi dobrý. 7/10

Síla odvahy (2008)

Ženy v tak hojnom počte zastúpené vo vojnovom filme som ešte nevidel.A keď k tomu pridám to,že sa toto všetko asi naozaj stalo,skvelých hercov,svižné tempo,tak nemožem inak hodnotiť. 7/10

Max Payne (2008)

Nechápem také slabučké hodnotenia.Veď toto sa naozaj dalo.To štýlové pozadie filmu zo stálymi snehovými vločkami,tá krásna Olga Kurylenko,ako vždy výborný Wahlberg,ale aj príbeh sa mi páčil.A ešte tie výborne zostrihané akčné prestrelky.Hru som nikdy nehral. 7/10