Na doraz (2010)

Výborná road movie,takéto filmy mám rád .A výborní sú aj Downey Jr. a Galifianakis.Tento herec sa mi zatiaľ páči v každom filme,je to taká hlúpejšia postava,ale vždy zahrá svojim štýlom.A Downey Jr. ako ten múdrejší z dvojice,tiež hrá super,aj keď trochu si vymaniť z postavy Tonyho Starka z Ironmana je ťažšie. Nie je to ty pkomédie,kde sa budete chytať za brucho,a o to ide. Peter":Kam to ideme?Veď to je hraničný prechod!" Ethan:"Mexico???" "Eeee, ja som chcell natankovať a myslel som si, že vidim smerovku na benzínku Texaco.".... 8/10

Red (2010)

Sklamanie.Pri hereckom obsadení som čakal niečo vaic,ale toto čo som videl mi pripadalo,ako neaké odskočenie týchto hercov do filmu,ktorý ma staršne nudil.Ved zápletka,adynamika filmu boli oo ničom,jedinou výnimkou bol originálny J.Malkovich,inak nepochopím zmysel tohoto filmu pri takomto hereckom obsadení. 3/10

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Vyhodiť z filmu začiatočné a záverečné pasáže z roku 1984 (ako súčasnosti vo filme) tak by to bolo ešte lepšie.Spikee Lee mohol z toho vyťažiť ešte viac,ale aj tak,sa mi tento príeh páčil,a nezdalo sa mi,že by dej v dedine bol príliš nudný,malo to svoje čaro vojnových rokov.Čo nepochopím,je svojvoľný preklad českého distribútora,origálny názov Zázrak v St.Anne nebol potrebný meniť. 7/10

Karate Kid (2010)

Myslím,že natočenie novej verzie Karate Kid zo sympatickym ucitelom kugfu pánom Chanom a taktiež sympatickym čiernym američanom Parkerom v podaní Jackieho Chana,ktorý tu hrá konečne vážnu úlohu,a mladého Smitha,z ktorého sa rodí podla mna silno obsadzovany herec do budúcnosti. Veľmi zaujímavé sú aj suboje kungfu mladych chlapcov. Otravná sa mi tu zdala parkerova matka,ktorá naozaj herecky prehrávala,a kazila film. Pre mňa prekvapenie.z názvu Karate Kid som mal obavy,ktoré sa nepotvrdili 8/10

Špatnej polda (2009)

Drogy,kokaín,atd srší z tohoto filmu v každej každučkej scéne.Sfetovaný divný policajný detektív Terence v podaní N.Caga tu podáva výkon hodný jedného veľkého feťáka z bolavou chrbticou.Ale nakoniec spoilerovo treba uznať že je to síce špatnej polda,ale vo výsledku veľmi úspešný.Konečne po dlhom čase vidím Nicolasa Cageho vo veľmi zaujímavej role,kde naozaj podáva super výkon.Po sračkách typu Ghost rider,carodejoc ucen konecne ukazuje svoje herectvo v tomto halucigénnom filme z výbornou atmosferou špinavého New Orleans. 8/10

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Včera som to zo zvedavosti pozeral,a toľko stupidity,mentalne chorých ľudí,som už dávno nevidel.Týchto ľudí čo tam účinkujú treba iba poľutovať,je len smutné,že slovenský divák tak hlboko,hlboko klesol. 0/10

Princ z Persie: Písky času (2010)

Film som si pozrel druhý krát a moje hodnotenie je skoro na maximálnom bode.Je to klasická rozprávka tisic a jednej noci,zo zaujimavým Gyllenhaalom a Benom Kingsleym,na ktoru sa dobre pozerá,a aj počúva.Spoiler- aj ked sice rozprvaka,ale aj tak- vo filme sa vlastne skoro nic neudialo,všetko to zariadili piesky času. 9/10

Ženy v pokušení (2010)

Na mňa to moc nefungovalo,ale vidno,že česka kinematografia toči dobré filmy.Pravdupovediac ma časom začala tá večne nadržená baba v skvelom podaní E.Balzerovej otravovať.Takže neviem,trošku odtrhnuté od reality,aj ten strašne účelový záver z náhlou chorobou Vilmy,len aby mohol režiser použit originalny záver v scéne z truhlou mi tam nesedel. Je to síce komédia,do ktorej sa vkrádajú prvky drámy. 5/10

Muži, co zírají na kozy (2009)

Obrovské sklamanie. Z hercami ako J.Bridges,G.clooney som cakal nieco na sposob komedie Big Lebowski( ani neviem vlastne prečo,ale čakal som),namiesto toho som dostal neaku nudnu zlataninu na temu zázračne schopnosti niektorych vojakov v Iraku,alebo čo to vlastne bolo.2/10

Moon (2009)

No toto je naozaj čistý britský film,s tou typickou britskou atmosférou odohrávajúci sa na Mesiaci. 8/10